portalparentingowy.pl
Dzieci wracają dziś do szkół

unsplash.com/ Iwan Aleksić

Dziś rozpoczęcie roku szkolnego. Jak będzie wyglądać nauka w trybie stacjonarnym?

1 Września 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Już dziś dzieci udadzą się na rozpoczęcie roku szkolnego. Część z nich, ci najmłodsi, jeszcze tego samego dnia rozpoczną edukację, z kolei reszta uczniów - jutro. Jak zapowiedział minister edukacji, rząd nie planuje ponownego wdrażania nauki zdalnej. Jak zatem będzie wyglądało życie szkolne?

Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni temu rząd głośno spekulował, że na przełomie sierpnia i września może nas dotknąć czwarta fala koronawirusa. Mimo to zdecydowano, że wraz z 1 września dzieci wrócą do nauki stacjonarnej.

Już dziś dzieci wracają do szkół

Miliony uczniów i uczennic lada moment zasiądzie w szkolnych ławkach. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat już dziś rozpoczną zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, natomiast pozostali zrobią to jutro.

Wszystkich jednak czeka dziś oficjalne rozpoczęcie roku i omówienie z wychowawcami planu na najbliższe półrocze. Bez wątpienia pedagodzy przybliżą również dzieciom i rodzicom reżim sanitarny, jaki będzie obowiązywał w związku z trwającą epidemią.

Kobieta i kot

Kot ugniatał brzuch ciężarnej. Po porodzie on i dziecko stali się najlepszymi przyjaciółmi

CZYTAJ DALEJ

Jak podaje RMF24, by uniknąć przyrostu zachorowań, szkoły będą musiały wprowadzić kilka zasad. Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało dokładne wytyczne.

Od 1 września w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy czy rodzice przebywający na terenie placówki będą zobligowani do dezynfekcji, zachowania bezpiecznego dystansu, higieny, a także nałożenia maseczki, jeżeli nie ma możliwości zachowania dystansu. Pedagodzy powinni również regularnie wietrzyć pomieszczenia.

Ponadto, do szkoły może przyjść wyłącznie uczeń, który nie wykazuje żadnych objawów infekcji czy choroby zakaźnej i nie została na niego nałożona kwarantanna.

Szczepienia dla dzieci

Przypomnijmy również, że od 1 września rekomendowane jest szczepienie w szkołach dla pracowników placówek, a także uczniów od 12. roku życia. Chociaż pomysł wzbudził sporo kontrowersji i nie wszyscy rodzice go poparli, minister edukacji przekonuje, że będzie zachęcał dyrektorów do wdrożenia takiego planu. Jednocześnie podkreślił, że jest przeciwnikiem obowiązkowych szczepień.

- Natomiast będziemy zachęcać. Już w czerwcu kierowaliśmy do szkół pakiety dotyczące szczepień z prośbą o to, by przekazywać informacje (...). W pierwszym pełnym tygodniu września będziemy prosić dyrektorów o to, ażeby zbierali deklaracje od rodziców, czy chcieliby zaszczepić dzieci i zrobić to w szkole - mówił Przemysław Czarnek.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Szukasz pomysłu na zabawę dla dzieci w domu? Przedstawiamy kilka wspaniałych propozycji

  • Czym grozi picie kawy w ciąży? Amerykańscy naukowcy alarmują, konsekwencje mogą być poważniejsze, niż się wydaje

  • Objawy niedoboru witaminy D. U dzieci jest on szczególnie niebezpieczny, lekarz tłumaczy, na co zwrócić uwagę

Źródło: RMF24

Weronika WasiakAutor

Redaktor portalu Portalparentingowy.pl. Wcześniej byłam związana z pracą w portalu Pikio.pl, gdzie pełniłam funkcję redaktora. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

ławki szkolne

Szkoła

Wysłała dzieci do szkoły, o której kuratorium nic nie wie

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczyciel wyprosił nagle wyprosił 12-latkę z lekcji. Wszystko przez zbyt szerokie biodra

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczycielka przykleiła maseczkę do twarzy ucznia. Powód nie mieści się w głowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Młoda mama nie może uwierzyć, czym w przedszkolu karmione są dzieci. Nie kryje złości

Czytaj więcej >

Szkoła

Minister edukacji zapowiedział zmiany, chodzi o ferie i pensje nauczycieli

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek o obowiązkowej religii. Wyznaczył datę wprowadzenia zmian w szkołach

Czytaj więcej >