portalparentingowy.pl > Dziecko > Jej córka przez opryszczkę trafiła na pogotowie. "Nie całujcie mojego dziecka"
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 23.03.2022 04:28

Jej córka przez opryszczkę trafiła na pogotowie. "Nie całujcie mojego dziecka"

całus
fot. FatCamera, canva.com

Jej dziecko zaraziło się opryszczką, która wywołała dokuczliwą infekcję. Dziewczynka dwukrotnie trafiła na pogotowie, gdzie podawano jej silne leki przeciwbólowe. Teraz matka dziewczynki ostrzega innych rodziców, aby uważali, komu pozwalają całować dziecko.

Apel kobiety pojawił się na Instagramie, na koncie @tinyheartseducation, prowadzonym przez mamę i ratowniczkę medyczną, Nikki, która zajmuje się edukacją w dziedzinie medycyny oraz potrzeb niemowląt i małych dzieci.

Zmiany w jamie ustnej

Kobieta nie wie, w jaki sposób jej dziecko zaraziło się wirusem opryszczki. Nie zauważyła u nikogo, kto miał kontakt z córką, aby miał widoczne zmiany w jamie ustnej.

"Ale bądźmy szczerzy, dzieci wkładają do ust wszystko. Dlatego tak ważne jest, aby chorując, zadbać o odpowiednią higienę i bardzo uważać, jeśli ma się kontakt z małymi dziećmi. Żadna mama ani dziecko nie powinno przechodzić przez to, co teraz przydarza się mnie i mojej córeczce" - wyznaje kobieta.

Owrzodzenie jamy ustnej

Owrzodzenia w jamie ustnej dziewczynki sprawiają jej silny ból, dlatego nie jest w stanie przyjmować pokarmów stałych, a nawet ma trudności z piciem wody. Dwukrotnie trafiła już na pogotowie, gdzie podawano jej silne leki przeciwbólowe. Jej stan prawdopodobnie zacznie ulegać poprawie dopiero po upływie dwóch tygodni.

"Nie jestem w stanie zrobić nic, aby jej ulżyć i kompletnie mnie to załamuje" - mówi matka.

Całowanie dzieci może być niebezpieczne

Nikki także ma doświadczenie z tą chorobą i doskonale rozumie, przez co przechodzi apelująca kobieta i jej córeczka.

"Pęka serce. Moja własna córeczka złapała tego wirusa w podobnym wieku i mogę szczerze powiedzieć, że to jedna z najbardziej uciążliwych i przerażających dla rodzica infekcji, jakie można przejść" - pisze Nikki i dodaje:

Kobieta apeluje do rodziców, aby przypominali innym, żeby nie całowali cudzych dzieci. Może to pomóc uniknąć zarażenia opryszczką wielu innym dzieciom. "Wytłumacz bliskim, że całowanie małego dziecka może być bardzo niebezpieczne. Zadbaj, aby zawsze mieli czyste ręce, pamiętaj również o takich podstawach, jak unikanie tłumów i kontaktów z osobami, które akurat przechodzą opryszczkę. Nie pozwól maluchowi dzielić się napojami, sztućcami i zabawkami, które lubi wkładać do buzi, a już zwłaszcza staraj się, aby nikt nie wkładał mu palców do ust - radzi kobieta.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: ofeminin.pl

Tagi: opryszczka