portalparentingowy.pl > Szkoła > Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 11.05.2022 18:04

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Projekt bez tytułu (10)
fot. evgeniykalinovskiy, canva.com

Uczniowie już odliczają dni do beztroskiego czasu, kiedy nie będą musieli wstawać rano do szkoły. Wakacje 2022 już niedługo się rozpoczną. Zakończenie roku szkolnego często ma miejsce w ostatnich dniach czerwca, wówczas również rozpoczynają się ferie letnie!

Dni wolne od szkoły zbliżają się już wielkimi krokami. Uczniowie mają coraz mniej czasu na poprawienie ocen, aby świadectwa były jak najlepsze. Z kolei maturzyści rok szkolny już zakończyli 29 kwietnia, co wcale nie oznacza, że mają już całkowicie wolne, ponieważ czekają ich jeszcze egzaminy.

Kiedy rozpoczynają się wakacje?

Jeszcze w czerwcu uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozpoczną wakacje. 24 czerwca ostatni raz pójdą do szkoły przed przerwą. Odbędzie się wtedy zakończenie roku szkolnego, a dzień 25 czerwca zapoczątkuje wakacje.

Wyjątek stanowią jedynie absolwenci szkół średnich, którzy wakacje mają już od 29 kwietnia. Jednak większość z nich ma przed sobą do napisania jeszcze egzaminy maturalne. Zakończenie matur będzie 23 maja, wówczas tegoroczni absolwenci będą mogli w pełni cieszyć się wakacjami.

Wakacje 2022

Wakacje zwykle trwają nieco ponad dwa miesiące. Obejmują cały lipiec i sierpień, ale zaczynają się już pod koniec czerwca. Tegoroczne ferie letnie potrwają od 25 czerwca do 31 sierpnia, co znaczy, że uczniowie będą mieli na wypoczynek aż 68 dni!

Najdłuższe wakacje w swoim życiu mają natomiast absolwenci szkół ponadpodstawowych, dla których rok szkolny zakończył się już 29 kwietnia. Ich wakacyjna przerwa potrwa aż pięć miesięcy – od początku maja do końca września, to znaczy, że wypoczywać będą aż 153 dni!

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: strefaedukacji.pl, gov.pl

Tagi: Wakacje 2022