Kim jest dziecko indygo? Wyróżnia się kilkoma cechami
"Dziecko indygo" - pod tym enigmatycznym pojęciem kryje się niezwykle bogate znaczenie. Opisuje ono dziecko o wyjątkowych, czasem nawet nadprzyrodzonych zdolnościach. Jego dominującą cechą jest odczuwanie głębokich emocji.
O dzieciach indygo współcześnie mówi się niewiele. Były one głośnym temat w latach 70', kiedy widziano w nich przyszłych zbawców świata. Z poniższego artykułu dowiecie się o nich więcej.
Kim jest dziecko indygo?
Pojęcie dziecka indygo powstało w parapsychologii w latach 60' i 70' XX wieku jako koncept ruchu New Age. Jego twórczynią była Nancy Ann Tappe. Następnie w latach 90', dziecko indygo zostało spopularyzowane przez Lee Carroll i Jana Tobera w książce "The Indigo Children. The New Kids Have Arrived". Obecnie nie mówi się już o nich zbyt wiele.
Według parapsychologii dziecko indygo charakteryzuje się wyjątkową niebiesko-fioletową aurą, która wyróżnia je wśród rówieśników. Według Nancy Ann Tappe dzieci indygo miały ocalić świat przed kataklizmem i zmienić bieg historii. Dziś wydaje się to być dość abstrakcyjne. Jednak jest kilka cech dziecka indygo, które możemy rozpoznać u własnej pociechy.
Dziecko indygo — krytyka
Dziecko indygo z reguły jest spokojne, ale pewne siebie. Wyróżnia się wśród rówieśników kreatywnością i wysoką wrażliwością. Zwykle nie potrafi sobie poradzić w sztywnych ramach szkolnych, gdzie panują liczne zakazy i nakazy.
Dziecko indygo wyróżnia się wysoką inteligencją i intuicją. Spędza dużo czasu w samotności i wymyśla kreatywne zabawy. Ponadto jest bardzo bezpośrednie i odważne, nie poddaje się żadnym regułom. Uważa, że go nie dotyczą. Dziecko indygo zwykle ma wysokie poczucie własnej wartości, ale równocześnie nie radzi sobie z prozaicznymi czynnościami.
Koncepcja dziecka indygo była mocno krytykowana przez psychologów. Po latach uznali, że znacząco opóźniła odkrycie chorób takich jak ADHD, autyzm i WWD. Dlatego jeśli nasze dziecko nie potrafi sobie znaleźć miejsca w szkole, a jego zachowania wydają się niepokojące, lepiej nie klasyfikować go jako dziecko indygo, a skorzystać z porady specjalisty.
Źródło: edziecko.pl
Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:
-
Uczniowie boją się włączać kamerki podczas lekcji. Czy są obowiązkowe podczas zajęć?
-
Zaczęła karmić dziecko w czasie zakupów. Reakcja klientów zaskoczyła kobietę
-
Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Ministerstwo Edukacji musiało zmienić swój plan