portalparentingowy.pl
Dziecko

TikTok/ safesleepabc

Mama ostrzega rodziców przed niebezpieczeństwem. "Nie zostawiaj niczego w przestrzeni do spania twojego dziecka"

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Pewna mama udostępniła film swojego dziecka na TikToku. Na nagraniu ostrzega innych rodziców przed niebezpieczeństwem, jakie może spotkać ich dzieci.

Pewna mama postanowiła ostrzec wszystkich rodziców mających małe dzieci przed niebezpieczeństwem, jakie może im się wydarzyć.

Mama pokazała film z dzieckiem

Mama, siedząc w drugim pokoju, obserwowała swoje dziecko przez kamerkę. W pewnym momencie zobaczyła coś niepokojącego. Dziecko leżące w łóżeczku przykryte było kocykiem, który stworzył potencjalne niebezpieczeństwo.

 W udostępnionym filmiku widać jak maluch przykrył sobie buzię kocem i nie może się spod niego wydostać. Koc uniemożliwił oddychanie dziecku.

Film jest podpisany: "Nie zostawiaj NICZEGO w przestrzeni do spania twojego dziecka". Na szczęście mama malucha zdążyła szybko zareagować i pomóc dziecku.

Po niebezpiecznej sytuacji kobieta postanowiła ostrzec innych rodziców. Poprosiła również, aby nie wkładali do łóżeczek swoich dzieci żadnych przedmiotów. Rodzice byli również proszeni o unikanie umieszczania daszków nad łóżeczkami z tego samego powodu.

Co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko SIDS?

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Niestety często rodzice nie zdają sobie sprawy, że popełniają podstawowe błędy. Jednym z nich jest nieprawidłowe zawijanie dziecka w powijak. Kocyk owinięty ciasno wokół ciała dziecka może przypominać łono matki i pomóc uspokoić noworodka, niestety może być również narażone na SIDS.

Zespół nagłej śmierci niemowląt SIDS jest główną przyczyną zgonów dzieci w wieku od jednego miesiąca do pierwszego roku życia.

Niektóre badania wykazały zwiększone ryzyko SIDS i przypadkowego uduszenia, gdy niemowlęta są owinięte, jeśli kładzie się je na brzuchu do snu lub gdy przewracają się na brzuch.

Jeśli niemowlęta są owinięte, należy je kłaść tylko na plecach i monitorować, aby nie przewróciły się przypadkowo- mówi Rachel Moon, MD, FAAP.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: TheSun.com; Babygaga.com

@safesleepabc

This baby was saved in time. But not every baby is as lucky. Google ABCs of Safe Sleep. #sids #sidsawareness #pregnant #babysleep #itsbabytime #safety

♬ Lullabies - Yuna

Podobne artykuły

Dziecko, pies

Dziecko

Maluch bezwładnie upada za plecami psa. Zachowanie zwierzaka jest bezcenne

Czytaj więcej >
Celiakia u dzieci

Dziecko

Celiakia u dzieci

Czytaj więcej >
Nadciśnienie tętnicze u dzieci

Dziecko

Nadciśnienie tętnicze u dzieci

Czytaj więcej >
dziecko przed komputerem

Dziecko

Czy rodzice powinni zostawiać dziecko samo w domu?

Czytaj więcej >
Wzdęty brzuch u dziecka – jakie mogą być przyczyny?

Dziecko

Wzdęty brzuch u dziecka – jakie mogą być przyczyny?

Czytaj więcej >
Kolor oczu dziecka

Dziecko

Kolor oczu dziecka

Czytaj więcej >