portalparentingowy.pl
Dziecko

TikTok/ safesleepabc

Mama ostrzega rodziców przed niebezpieczeństwem. "Nie zostawiaj niczego w przestrzeni do spania twojego dziecka"

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Pewna mama udostępniła film swojego dziecka na TikToku. Na nagraniu ostrzega innych rodziców przed niebezpieczeństwem, jakie może spotkać ich dzieci.

Pewna mama postanowiła ostrzec wszystkich rodziców mających małe dzieci przed niebezpieczeństwem, jakie może im się wydarzyć.

Mama pokazała film z dzieckiem

Mama, siedząc w drugim pokoju, obserwowała swoje dziecko przez kamerkę. W pewnym momencie zobaczyła coś niepokojącego. Dziecko leżące w łóżeczku przykryte było kocykiem, który stworzył potencjalne niebezpieczeństwo.

 W udostępnionym filmiku widać jak maluch przykrył sobie buzię kocem i nie może się spod niego wydostać. Koc uniemożliwił oddychanie dziecku.

Film jest podpisany: "Nie zostawiaj NICZEGO w przestrzeni do spania twojego dziecka". Na szczęście mama malucha zdążyła szybko zareagować i pomóc dziecku.

Po niebezpiecznej sytuacji kobieta postanowiła ostrzec innych rodziców. Poprosiła również, aby nie wkładali do łóżeczek swoich dzieci żadnych przedmiotów. Rodzice byli również proszeni o unikanie umieszczania daszków nad łóżeczkami z tego samego powodu.

Co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko SIDS?

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Niestety często rodzice nie zdają sobie sprawy, że popełniają podstawowe błędy. Jednym z nich jest nieprawidłowe zawijanie dziecka w powijak. Kocyk owinięty ciasno wokół ciała dziecka może przypominać łono matki i pomóc uspokoić noworodka, niestety może być również narażone na SIDS.

Zespół nagłej śmierci niemowląt SIDS jest główną przyczyną zgonów dzieci w wieku od jednego miesiąca do pierwszego roku życia.

Niektóre badania wykazały zwiększone ryzyko SIDS i przypadkowego uduszenia, gdy niemowlęta są owinięte, jeśli kładzie się je na brzuchu do snu lub gdy przewracają się na brzuch.

Jeśli niemowlęta są owinięte, należy je kłaść tylko na plecach i monitorować, aby nie przewróciły się przypadkowo- mówi Rachel Moon, MD, FAAP.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: TheSun.com; Babygaga.com

@safesleepabc

This baby was saved in time. But not every baby is as lucky. Google ABCs of Safe Sleep. #sids #sidsawareness #pregnant #babysleep #itsbabytime #safety

♬ Lullabies - Yuna

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

dziecko

Dziecko

2-letni chłopiec krzyczał przed zaśnięciem i zaraz po obudzeniu. Okazało się, że miał epilepsję

Czytaj więcej >

Dziecko

Nagranie z niemowlakiem podbija serca internautów. Wystarczyła kartka papieru, by rozbawić malca

Czytaj więcej >
Dziecko

Dziecko

Najlepsze imię dla dziecka? Oto 4 imiona, które noszą geniusze

Czytaj więcej >

Dziecko

Kot ugniatał brzuch ciężarnej. Po porodzie on i dziecko stali się najlepszymi przyjaciółmi

Czytaj więcej >

Dziecko

Mama nagrała niesamowitą przyjaźń psa z dzieckiem. Rozczulający widok

Czytaj więcej >

Dziecko

Zdolny 11-latek pasjonuje się stylizacją paznokci. Klientki są zachwycone

Czytaj więcej >