portalparentingowy.pl
Klasa

Unsplash/ (CC0 Domena publiczna)

Czarnek o powrocie dzieci do szkół. "Wszyscy potrzebujemy normalności"

22 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Minister Edukacji Przemysław Czarnek 22 stycznia w porannych godzinach był gościem Radia Wnet. Szef MEN opowiedział o powrocie starszych dzieci do szkół.

Temat powrotu dzieci do nauki stacjonarnej poruszany jest od wielu tygodni. 18 stycznia najmłodsze dzieci wróciły do nauki w placówkach edukacyjnych.

W piątek (22.01) Przemysław Czarnek był gościem na antenie Radia Wnet. Szef MEN odpowiedział na ważne pytania dotyczące edukacji i powrotu dzieci do szkół.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Przemysław Czarnek w rozmowie z dziennikarzem Radia Wnet został zapytany, czy chciałby, aby starsze klasy wróciły do szkół.

To nie jest kwestia chcenia, bo jeśli byłaby to kwestia chcenia. Wszyscy chcemy. Potrzebują tego dzieci i młodzież bardzo mocno, zwłaszcza klas ósmych i klas maturalnych. Wszyscy potrzebujemy normalności, codziennego rytmu życiowego  - powiedział w wywiadzie Czarnek

Czarnek w rozmowie został zapytany również o to, jakie mamy straty spowodowane przez pandemię.

Na pewno są nie małe, bo przecież nauka zdalna nie jest w stanie zastąpić nauki stacjonarnej. Pomijając już fakt, że tracimy wspólnotę, że tracimy kontakt ze środowiskiem, tracimy kontakt rówieśnikami, to ten bezpośredni kontakt z nauczycielem i możliwość wyjaśnienia sobie różnych rzeczy, których się uczymy, jest dużo lepsza w trybie stacjonarnym, niż zdalnym. Na pewno są nie małe, ale nadrobimy. Pokonajmy pandemię, a później będziemy nadrabiać- odpowiedział szef MEN.

Szef MEN wypowiedział się również na temat obniżania progów dla uczniów klas ósmych i maturzystów. Wyznał, że obniżona poprzeczka było potrzebna, aby uczniowie nie byli poszkodowani przez pandemię.

Plany MEN w sprawie powrotu dzieci do szkół

Parę dni temu Szef MEN opowiedział o dalszych planach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poinformował również, że do trybu stacjonarnego wróciło 99,5 proc. szkół, w których prowadzona jest nauka w klasach I-III, a w 60 placówkach nauka prowadzona jest zdalnie lub hybrydowo.

Jeśli stabilizacja zakażeń będzie się utrzymywała na tym poziomie, to w ciągu najbliższych tygodni będziemy wnioskować do epidemiologów o opinię na temat powrotu do szkół przynajmniej maturzystów i ósmoklasistów - powiedział szef MEN.

Minister edukacji narodowej zaznaczył, że resort cały czas przygląda się sytuacji epidemiologicznej i na jej podstawie będą podejmowane decyzje ws. powrotu starszych dzieci do placówek edukacyjnych.

[EMBED-341]

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: RadioWnet.pl

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Nauczyciel wyprosił nagle wyprosił 12-latkę z lekcji. Wszystko przez zbyt szerokie biodra

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczycielka przykleiła maseczkę do twarzy ucznia. Powód nie mieści się w głowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Młoda mama nie może uwierzyć, czym w przedszkolu karmione są dzieci. Nie kryje złości

Czytaj więcej >

Szkoła

Minister edukacji zapowiedział zmiany, chodzi o ferie i pensje nauczycieli

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek o obowiązkowej religii. Wyznaczył datę wprowadzenia zmian w szkołach

Czytaj więcej >
fot. canva.com

Szkoła

Ile miesięcy potrwa nauka stacjonarna? Minister zdrowia: ''Daję gwarancję co najmniej na miesiąc, dwa''

Czytaj więcej >