Mama zrobiła swojej córce manicure
Fot. twitter.com/Shes_fair
Kamila Krótka - 30 Marca 2021

Mama zrobiła swojej córce manicure

Młoda mama stanęła w ogniu krytyki po tym, jak zrobiła swojej córce… manicure. Było to dziwne ze względu na to, że jej córka to jeszcze bardzo mała dziewczynka. Efektami pochwaliła się na Twitterze.

Manicure jest tylko jednym z pomysłów na to, żeby się wyróżniać. Niestety potrzeba bycia “innym” coraz bardziej daje o sobie znać, a nasze pociechy tylko na tym cierpią.

Manicure dla dziecka

Młoda mama okazała się być bardzo pomysłowa, a efekty swojej niecodziennej pracy postanowiła pokazać w sieci. Na Twitterze pojawił się post, który wzburzył internautów.

Punktem sporu jest manicure na paznokciach małych dzieci. Doczepione paznokcie są na tyle długie, że dziewczynka mogłaby zrobić sobie nimi krzywdę. W dodatku kobieta oferuje swoje usługi też innym mamom.

Internauci zauważyli niebezpieczeństwo, jakie mogą spowodować takie paznokcie i piszą: “Nie powiesz mi, że to nie jest niebezpieczne dla dziecka. Co jeśli dotknie ono swojej twarzy i zrani swoje oko? Wypadek jest tylko kwestią czasu”.

Córka Anny Lewandowskiej śpi z rodzicamiCórka Anny Lewandowskiej śpi z rodzicamiCzytaj dalej

Kobieta broni się tym, że to rodzice są odpowiedzialni za to, co może się stać, a ona tylko wykonuje swoją pracę. Mimo że to właśnie swojej córce wykonała manicure.

Co najgorsze, paznokcie dziecka spodobały się też innym mamom. I mimo że niektórzy internauci wychwycili, że prawdopodobnie manicure był tylko fotomontażem wykonanym w Photoshopie - reklama była prawdziwa.

Malowanie dzieciom paznokci

Doczepione paznokcie to absurdalny pomysł, ale przyjrzyjmy się, co często zauważamy również w Polsce. Nierzadko widzimy dzieci z pomalowanymi paznokciami, co też wiąże się z niebezpieczeństwem.

Jak podaje portal mamotoja.pl, malowanie paznokci lakierem sprawia, że w naszych komórkach gromadzone są toksyny. Nawet po 10-14 godzinach od nałożenia lakieru ilość poziom trującego fosforanu zwiększa się o 7 razy. Jest on odpowiedzialny m.in. za regulację hormonalną, metabolizm, reprodukcję i rozwój.

Warto zatem dwa razy zastanowić się nad tym, czy warto malować paznokcie swojemu dziecku. Nie mówiąc o skrajnych przypadkach, który przedstawiliśmy powyżej.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: twitter.com / parenting.pl / mamotoja.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News