portalparentingowy.pl
Mama zrobiła swojej córce manicure

Fot. twitter.com/Shes_fair

Mama zrobiła swojej córce manicure

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Młoda mama stanęła w ogniu krytyki po tym, jak zrobiła swojej córce… manicure. Było to dziwne ze względu na to, że jej córka to jeszcze bardzo mała dziewczynka. Efektami pochwaliła się na Twitterze.

Manicure jest tylko jednym z pomysłów na to, żeby się wyróżniać. Niestety potrzeba bycia “innym” coraz bardziej daje o sobie znać, a nasze pociechy tylko na tym cierpią.

Manicure dla dziecka

Młoda mama okazała się być bardzo pomysłowa, a efekty swojej niecodziennej pracy postanowiła pokazać w sieci. Na Twitterze pojawił się post, który wzburzył internautów.

Punktem sporu jest manicure na paznokciach małych dzieci. Doczepione paznokcie są na tyle długie, że dziewczynka mogłaby zrobić sobie nimi krzywdę. W dodatku kobieta oferuje swoje usługi też innym mamom.

Internauci zauważyli niebezpieczeństwo, jakie mogą spowodować takie paznokcie i piszą: “Nie powiesz mi, że to nie jest niebezpieczne dla dziecka. Co jeśli dotknie ono swojej twarzy i zrani swoje oko? Wypadek jest tylko kwestią czasu”.

Kobieta broni się tym, że to rodzice są odpowiedzialni za to, co może się stać, a ona tylko wykonuje swoją pracę. Mimo że to właśnie swojej córce wykonała manicure.

Co najgorsze, paznokcie dziecka spodobały się też innym mamom. I mimo że niektórzy internauci wychwycili, że prawdopodobnie manicure był tylko fotomontażem wykonanym w Photoshopie - reklama była prawdziwa.

Malowanie dzieciom paznokci

Doczepione paznokcie to absurdalny pomysł, ale przyjrzyjmy się, co często zauważamy również w Polsce. Nierzadko widzimy dzieci z pomalowanymi paznokciami, co też wiąże się z niebezpieczeństwem.

Jak podaje portal mamotoja.pl, malowanie paznokci lakierem sprawia, że w naszych komórkach gromadzone są toksyny. Nawet po 10-14 godzinach od nałożenia lakieru ilość poziom trującego fosforanu zwiększa się o 7 razy. Jest on odpowiedzialny m.in. za regulację hormonalną, metabolizm, reprodukcję i rozwój.

Warto zatem dwa razy zastanowić się nad tym, czy warto malować paznokcie swojemu dziecku. Nie mówiąc o skrajnych przypadkach, który przedstawiliśmy powyżej.

[EMBED-398]

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Rodzice ostrzegają przed maseczkami dla niemowląt. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia

  • Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Przemysław Czarnek podał termin

  • Produkty zakazane w czasie ciąży. Lepiej całkowicie z nich zrezygnować

źródło: twitter.com / parenting.pl / mamotoja.pl

Podobne artykuły

Prezenty na chrzest

Dziecko

Jakie prezenty na chrzest?

Czytaj więcej >
Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >