Matura: CKE podała nowe informacje
unsplash_MChe_Lee
Damian Witoń - 27 Lutego 2021

Próbna matura 2021 - Centralna Komisja Edukacyjna przekazała ważne informacje

Wielkimi krokami zbliża się próbna matura 2021. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała właśnie dokładne terminy poszczególnych testów, a także informacje na temat wyjątkowego reżimu sanitarnego, w którym się odbędą

Matura w czasach pandemii prawdopodobnie nie będzie wyglądała tak samo, jak kiedyś. Zmienią się także egzaminy próbne, które wkrótce czekają uczniów. Centralna Komisja Edukacyjna podała ważne informacje na ich temat.

CKE podała ważne informacje. Jak w tym roku będzie wyglądała próbna matura?

Centralna Komisja Edukacyjna zadecydowała, że w tym roku egzaminy maturalne odbędą się w szkołach przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Poznaliśmy też terminy testów z poszczególnych przedmiotów.

Egzamin z języka polskiego czeka uczniów już 3 marca. Dzień później zmierzą się oni z matematyką, natomiast 5 marca sprawdzą swoje umiejętności w zakresie władania językiem angielskim.

Dyrektor Centralnej Komisji Edukacyjnej zapewnił, że próbna matura 2021 będzie przeprowadzana z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

Co z komuniami w 2021 roku? Rzecznik kościoła przekazał ważne wiadomościCo z komuniami w 2021 roku? Rzecznik kościoła przekazał ważne wiadomościCzytaj dalej

Podobnie jak w 2020 roku obowiązywać będzie pełny reżim sanitarny. Uczniowie zdejmą maseczki dopiero po zajęciu miejsc - zapewnia Smolik

Jednocześnie CKE zapewnia, że pomyślała również o uczniach, którzy przebywają obecnie na kwarantannie i nie będą mogli stawić się w szkołach. Specjalnie dla nich na stronie komisji zostaną udostępnione arkusze egzaminacyjne.

Jeżeli chodzi natomiast o konkretne zasady sanitarne, które będą obowiązywały we wszystkich szkołach, przeprowadzających próbne egzaminy maturalne, oprócz wspomnianych wyżej maseczek obowiązywać będzie także dystans społeczny.

Specjaliści zalecają, aby trzymać go również zaraz po egzaminach. Jest to szczególnie istotna rada, ponieważ często zdarza się, że uczniowie świeżo po testach, spotykają się tłumnie, aby podzielić się wrażeniami i przedyskutować udzielone przez siebie odpowiedzi.

Każda szkoła powinna zapewnić również uczniom płyny do dezynfekcji rąk. Biorąc pod uwagę trudne okoliczności, próbne matury 2021 nie będą jedynie testem wiedzy dla uczniów, ale sprawdzą również zdolności organizacyjne szkół, które czeka ogromne wyzwanie.

Niektórzy rodzice dziwią się decyzji CKE, ponieważ w ostatnich dniach epidemia w Polsce wyraźnie przyspieszyła. Dziś Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o nowych przypadkach zakażeń. Odnotowano ich ponad 12 tysięcy. Niektórzy eksperci mówią już zatem otwarcie, że zmagamy się z trzecią falą epidemii.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: Parenting.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News