portalparentingowy.pl
Matura: CKE podała nowe informacje

unsplash_MChe_Lee

Próbna matura 2021 - Centralna Komisja Edukacyjna przekazała ważne informacje

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Wielkimi krokami zbliża się próbna matura 2021. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała właśnie dokładne terminy poszczególnych testów, a także informacje na temat wyjątkowego reżimu sanitarnego, w którym się odbędą

Matura w czasach pandemii prawdopodobnie nie będzie wyglądała tak samo, jak kiedyś. Zmienią się także egzaminy próbne, które wkrótce czekają uczniów. Centralna Komisja Edukacyjna podała ważne informacje na ich temat. 

CKE podała ważne informacje. Jak w tym roku będzie wyglądała próbna matura?

Centralna Komisja Edukacyjna zadecydowała, że w tym roku egzaminy maturalne odbędą się w szkołach przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Poznaliśmy też terminy testów z poszczególnych przedmiotów. 

Egzamin z języka polskiego czeka uczniów już 3 marca. Dzień później zmierzą się oni z matematyką, natomiast 5 marca sprawdzą swoje umiejętności w zakresie władania językiem angielskim.

Dyrektor Centralnej Komisji Edukacyjnej zapewnił, że próbna matura 2021 będzie przeprowadzana z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. 

Podobnie jak w 2020 roku obowiązywać będzie pełny reżim sanitarny. Uczniowie zdejmą maseczki dopiero po zajęciu miejsc - zapewnia Smolik 

Jednocześnie CKE zapewnia, że pomyślała również o uczniach, którzy przebywają obecnie na kwarantannie i nie będą mogli stawić się w szkołach. Specjalnie dla nich na stronie komisji zostaną udostępnione arkusze egzaminacyjne. 

Jeżeli chodzi natomiast o konkretne zasady sanitarne, które będą obowiązywały we wszystkich szkołach, przeprowadzających próbne egzaminy maturalne, oprócz wspomnianych wyżej maseczek obowiązywać będzie także dystans społeczny.

Specjaliści zalecają, aby trzymać go również zaraz po egzaminach. Jest to szczególnie istotna rada, ponieważ często zdarza się, że uczniowie świeżo po testach, spotykają się tłumnie, aby podzielić się wrażeniami i przedyskutować udzielone przez siebie odpowiedzi. 

Każda szkoła powinna zapewnić również uczniom płyny do dezynfekcji rąk. Biorąc pod uwagę trudne okoliczności, próbne matury 2021 nie będą jedynie testem wiedzy dla uczniów, ale sprawdzą również zdolności organizacyjne szkół, które czeka ogromne wyzwanie.

Niektórzy rodzice dziwią się decyzji CKE, ponieważ w ostatnich dniach epidemia w Polsce wyraźnie przyspieszyła. Dziś Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o nowych przypadkach zakażeń. Odnotowano ich ponad 12 tysięcy. Niektórzy eksperci mówią już zatem otwarcie, że zmagamy się z trzecią falą epidemii.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Dzieci wrócą do szkoły zaraz po Wielkanocy? Minister Zdrowia odpowiada

  • Jak chronić dziecko w sieci? Internet jest wspaniałym wynalazkiem, ale potrafi być również niebezpieczny

  • Jak wybrać kołyskę, aby dziecko miało z niej pożytek?

źródło: Parenting.pl

Podobne artykuły

wystawienie ocen

Szkoła

Kiedy odbywa się wystawienie ocen w szkołach?

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek został zapytany o przecieki dot. egzaminów maturalnych. Odpowiedział, że matury nie będą powtarzane

Czytaj więcej >

Szkoła

Uczniowie będą powtarzać maturę? Dyrektor Centralnej Komisji Edukacyjnej opublikował pilny komunikat

Czytaj więcej >
matura

Szkoła

Media informują, że mogło dojść do przecieku przed egzaminem maturalnym z języka polskiego

Czytaj więcej >
MAtura: szef CKE przekazał ważna radę dla maturzystów

Szkoła

Szef CKE dał maturzystom wskazówkę na chwilę przed egzaminami. Powiedział, co teraz powinni zrobić

Czytaj więcej >
Szkoła: uczniowie stworzyli specjalną petycję

Szkoła

Ponad 530 tys. uczniów podpisało się pod protestem. Nie chcą powrotu do szkół tuż przed wakacjami

Czytaj więcej >