portalparentingowy.pl
Przemysław Czarnek

East News / Andrzej Iwanczuk

Minister edukacji o nauce zdalnej i stacjonarnej

26 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Minister edukacji Przemysław Czarnek był gościem czwartkowego programu Graffiti na Polsat News. Minister wypowiadał się m.in. na temat zbliżającego się roku szkolnego. Jak stwierdził, ciężko przewidzieć, co będzie działo się za kilka miesięcy. Sytuacja jest skomplikowana. Czy rodzice uczniów powinni się obawiać?

Minister edukacji starał się uspokoić widzów i przede wszystkim zapewnić, że rząd zrobił wszystko, by w nadchodzącym roku szkolnym sytuacja uczniów była o wiele bardziej bezpieczna i stabilna: wyasygnowaliśmy jako rząd ponad 100 mln złotych na sprzęt, który właśnie dociera do szkół.

Minister edukacji: Mamy lepszą sytuację niż przy poprzednich falach

Minister edukacji w programie Graffiti podkreślił, że sytuacja w szkolnictwie jest obecnie dużo lepsza niż w poprzednich dwóch latach:

- Mamy blisko 80 proc. zaszczepionych nauczycieli, ponad 30 proc. dzieci powyżej 12. roku życia, będziemy prowadzić akcje szczepień w szkołach. (...) Mamy lepszą sytuację niż przy poprzednich falach -zapewnił Czarnek.

Zielone wody płodowe

Co oznaczają zielone wody płodowe? Jakie niosą za sobą ryzyko?

CZYTAJ DALEJ

Chociaż ministerstwo planuje rozpoczęcie akcji szczepień w szkołach, to jak zaznaczył szef resortu, ministerstwo edukacji nie będzie określać minimalnego poziomu szczepień w placówkach, bo jak zauważył, resort nie jest od tego:

- Wykonujemy funkcję pomocniczą dla resortu zdrowia. Nie jesteśmy od tego, żeby przeprowadzać akcje szczepień. Jesteśmy od tego, żeby je ułatwiać i promować.

Czarnek: Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co będzie za kilka miesięcy

Minister przyznał, że biorąc pod uwagę przewidywania, nie ma zagrożenia dla edukacji stacjonarnej w dłuższej perspektywie. Poza tym rząd zdążył już wyposażyć wiele szkół w sprzęt, który ma jeszcze bardziej usprawnić naukę:

-Przygotowujemy się do rozpoczęcia roku szkolnego, wyasygnowaliśmy jako rząd ponad 100 mln złotych na sprzęt, który właśnie dociera do szkół -podkreślił.

Czarnek na koniec podziękował wszystkim nauczycielom, ponieważ jak stwierdził, znaczna część tej grupy zawodowej już się zaszczepiła. Minister przyznał, że gdyby inne grupy społeczne zachowały się tak odpowiedzialnie, jak nauczyciele, być może koronawirus byłby już za nami.

Chociaż szef resortu zapewniał o stabilnej sytuacji, dodał też, że na razie ministerstwo nie jest w stanie przewidzieć, co wydarzy się za kilka miesięcy. Jak widać, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice powinni być przygotowani na wszystko.

Zobacz post:


Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: Twitter, Polsat News

Katarzyna AugustyniakAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Czarnek

Szkoła

Minister edukacji o sytuacji w szkołach

Czytaj więcej >
ławki szkolne

Szkoła

Wysłała dzieci do szkoły, o której kuratorium nic nie wie

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczyciel wyprosił nagle wyprosił 12-latkę z lekcji. Wszystko przez zbyt szerokie biodra

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczycielka przykleiła maseczkę do twarzy ucznia. Powód nie mieści się w głowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Młoda mama nie może uwierzyć, czym w przedszkolu karmione są dzieci. Nie kryje złości

Czytaj więcej >

Szkoła

Minister edukacji zapowiedział zmiany, chodzi o ferie i pensje nauczycieli

Czytaj więcej >