Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Ministerstwo Edukacji ogłosiło konkurs historyczny. „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 18.12.2021 01:00

Ministerstwo Edukacji ogłosiło konkurs historyczny. „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”

Ministerstwo Edukacji i Nauki
fot. Pawel Wodzynski/East News

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprosiło wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”. Organizowane przez Fundację Instytutu Studiów Wschodnich oraz Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka przedsięwzięcie ma na celu rozwijanie wiedzy historycznej młodych, a także promowanie zasłużonych postaci historycznych.

Ministerstwo Edukacji i Nauki objęło konkurs swoim patronatem. Zgłaszać się można do 17 stycznia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza uczniów do konkursu

Resort edukacji zaprosił wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach. Pierwszy z nich - szkolny - odbędzie się będzie 15 marca, a drugi - wojewódzki - 6 kwietnia. Następnie finaliści i laureaci zostaną zaproszeni 22 kwietnia na galę finałową. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 17 stycznia.

Tematyka konkursu będzie obejmować stosunki polsko-węgierskie od XIV wieku do drugiej połowy XV wieku (lata 1320-1444). Wykaz literatury znajduje się w regulaminie wydarzenia.

Cele konkursu

Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało się objąć konkurs swoim patronatem. Według informacji opublikowanych na stronie gov.pl najważniejszymi celami konkursu są:

- podkreślenie i uhonorowanie przyjaźni pomiędzy Polską a Węgrami, - rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów szkół ponadpodstawowych, - zachęcenie do poznawania historii stosunków polsko-węgierskich, - uczczenie pamięci o osobach wybitnych i zasłużonych dla Polski i Węgier, - rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji pochodzących z różnych źródeł i właściwego ich wykorzystania.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: gov.pl