Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Najlepsze wakacje nad morzem z dziećmi. 3 plaże na polskim wybrzeżu wolne od tłumu turystów

Najlepsze wakacje nad morzem z dziećmi. 3 plaże na polskim wybrzeżu wolne od tłumu turystów

Dziewczynki nad morzem
Fot. Freepik/master1305

Bałtyk jest piękny i chociaż jest mocno oblegany i drogi, nadal warto wybrać się na wakacje na Wybrzeże. Nawet z dziećmi! Trzeba tylko wiedzieć, gdzie jechać, żeby uniknąć tłumów, śmieci i hałasu.

Wiele nadbałtyckich miejscowości, nawet tych mniej znanych jest świetnie przygotowanych na turystów z dziećmi. Plaże są nie tylko czyste i wygodne, lecz także wyposażone w atrakcje, które zachwycą najmłodszych.

Mrzeżyno idealne na wakacje z dziećmi

Wakacje w Polsce mogą być tak samo wspaniałe, jak te za granicą. W końcu mamy najpiękniejsze plaże w Europie! Mrzeżyno to jedna z tych mniej znanych miejscowości nadmorskich, które powinny wziąć pod uwagę rodziny z dziećmi planujące urlop.

Miejscowość wyróżnia się szeroką, piaszczystą i zadbaną plażą. Jest czysta i idealna do zabawy dla małych dzieci. Plaża od wielu lat otrzymuje certyfikat Błekitnej Flagi. Jest on przyznawany najlepszym i najbardziej ekologicznym kąpieliskom i marinom.

Na plaży w Mrzeżynie znajdują się trampoliny, poduszki do skakania, zjeżdżalnie rynnowe — słowem, wszystko, czego dziecko potrzebuje do świetnej zabawy latem. Do tego w miejscowości jest aquapark. Nie jest wielki, ale wystarczy, jeśli pogoda przestanie dopisywać.

dzieci nad morzem
Fot. Pixabay/dimitrisvetsikas1969

Gdzie nad morze z dziećmi: Świnoujście

Może Świnoujście nie jest małą i nieobleganą miejscowością, ale pod wieloma względami nadaje się na wspaniały urlop z dziećmi. Przede wszystkim ma najszerszą plażę w Polsce. Jest zadbana, czysta i na bieżąco usuwane są z niej śmieci. Do tego woda jest tutaj trochę cieplejsza za sprawą korzystnych prądów morskich.

Świnoujście ma także tę zaletę, że jest tutaj mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. W ciepłe dni, kiedy już znudzą im się babki z piasku, mogą skorzystać z trampolin, dmuchańców i zjeżdżalni, które są ustawione na plaży. W chłodniejsze możecie wypożyczyć rowery i skorzystać z licznych tras rowerowych, które obejmują także wyspy Uznam i Wolin.

Wakacje z dziećmi w Międzywodziu

Międzywodzie to niewielka miejscowość na Wyspie Wolin. Nie ma w niej ogromnych tłumów, miasteczko obfituje w atrakcje, a na plaży jest o wiele spokojniej. Do tego warto wiedzieć, że tutaj wybrzeże jest bardzo płytkie — nawet na kilkadziesiąt metrów ciągnie się płycizna na całą szerokość plaży. Dzieci mogą się taplać do woli.

W Międzywodziu można odwiedzić także Woliński Park Narodowy, w którym można spotkać orły, żubry, dziki i jelenie. Międzywodzie oferuje rodzinom z dziećmi Park Miniatur i Kolejek, dodatkową ciekawą atrakcję.  Dzięki temu dzieciaki mogą liznąć trochę wiedzy i spędzić ciekawie czas w bardziej pochmurne dni wakacji.

Z dziećmi nad morze: Karwia

Karwia to nieduża miejscowość rybacka, która idealnie sprawdzi się na wakacje dla tych, którzy cenią sobie spokój i ciszę. Nie ma tu dyskotek, krzyków i hałasów, za to jest szeroka, piaszczysta plaża. Jest oddzielona od miasteczka pasmem wydm, więc nie trzeba długo spacerować z dziećmi, co jest plusem.

Karwia jest świetnym punktem wypadowym do innych miejscowości. Oferuje spokój, ciszę i świetną zabawę na plaży, jednak można stąd skoczyć szybko do Trójmiasta, na Przylądek Rozewie czy do Władysławowa, by spędzić czas trochę aktywniej.

Zobacz także:

Zabierz ze sobą na wakacje, a już nigdy nie będziesz miał problemu z pompowaniem materaca i kółek

Przed wakacjami powieś tę listę na lodówce. Co dziecko musi wiedzieć, gdy zostaje samo w domu

Polskie Malediwy za darmo. Tu zrobisz rodzinie zdjęcia jak z rajskich wakacji