Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Urlop

starsze małżeństwo jedzie na wakacje
28.06.2024 07:12 Polacy na wakacje, a złodzieje do domów. To tak wchodzą do naszych mieszkań

Walizki spakowane, wszyscy gotowi do drogi, teraz tylko uchylić jedno okno, dobrze zamknąć mieszkanie i można ruszać na upragniony urlop. Jeżeli właśnie tak wyglądają ostatnie chwile w twoim domu przed wyjazdem na wakacje, po powrocie może cię czekać bardzo przykra niespodzianka.Nigdy nie zostawiaj uchylonego, czy nawet rozszczelnionego okna, gdy wyjeżdżasz. Dotyczy to także okien balkonowych. To idealne zaproszenie dla złodzieja, zwłaszcza gdy mieszkasz w domu jednorodzinnym lub na parterze w bloku. Przez uchylone okno złodziej wchodzi do domu w mgnieniu oka, nie zostawiając nawet żadnych śladów.

parawany na plaży
25.06.2024 12:55 "Jadę na wakacje i zawsze rozbijam parawan. Dzieci nie muszą patrzeć na pijaństwo i chamstwo Polaków"

Na polskich plażach to klasyk. Parawany. Mają tyle przeciwników, co zwolenników. Ci pierwsi się denerwują, że ludzie robią sobie prywatne plaże i zajmują więcej miejsca, niż potrzebują, zwłaszcza jeśli wykorzystują kilka parawanów.Ci drudzy wskazują, że parawany zasłaniają ich przed wiatrem, którego nad Bałtykiem nie brakuje. I przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, oczywiście. A także przed tym, co mogliby u tych sąsiadów zobaczyć.

włamanie do domu
24.06.2024 13:52 Wyjeżdżasz na wakacje? W tych miejscach nie chowaj cennych przedmiotów. Złodzieje znajdą je od razu

Planujesz wyjazd na wakacje i zastanawiasz się, gdzie bezpiecznie ukryć cenne przedmioty? Istnieją pewne miejsca w domu, w których lepiej nie chować kosztowności i gotówki. Złodziejom zajmie zaledwie kilka minut, aby je znaleźć.Oto lista miejsc, których lepiej unikać, aby zabezpieczyć swoje kosztowności przed potencjalnymi włamywaczami.

Plaża Władysławowo
12.06.2024 15:08 O 13:19 turyści we Władysławowie przecierali oczy ze zdumienia. Kamery pokazały zaskakujący obrazek

Czerwiec kojarzy nam się z wakacjami, już widać na horyzoncie wakacje. Wszyscy myślą już tylko o beztroskich dniach, urlopie, plażowaniu. Nic dziwnego, często pracujemy cały rok, żeby w końcu móc chwilę poleżeć beztrosko na ciepłym piasku. 

Dziewczynki nad morzem
11.06.2024 17:53 Najlepsze wakacje nad morzem z dziećmi. 3 plaże na polskim wybrzeżu wolne od tłumu turystów

Bałtyk jest piękny i chociaż jest mocno oblegany i drogi, nadal warto wybrać się na wakacje na Wybrzeże. Nawet z dziećmi! Trzeba tylko wiedzieć, gdzie jechać, żeby uniknąć tłumów, śmieci i hałasu.Wiele nadbałtyckich miejscowości, nawet tych mniej znanych jest świetnie przygotowanych na turystów z dziećmi. Plaże są nie tylko czyste i wygodne, lecz także wyposażone w atrakcje, które zachwycą najmłodszych.

walizka
29.05.2024 10:41 35 dni urlopu dla każdego bez względu na umowę i staż pracy. Od kiedy?

Urlop w obecnym wymiarze jest tak krótki, że po wykorzystaniu pojedynczych dni w ciągu roku, latem wielu rodziców staje przed problemem – co zrobić z dzieckiem, kiedy przedszkole, czy szkoła, są zamknięte?To się może zmienić. Do resortu pracy trafił wniosek związku zawodowego "Solidarność” o wydłużenie czasu wolnego do 35 dni. Taki urlop ma przysługiwać każdemu pracownikowi.

ciężarna w samolocie
26.05.2024 10:34 Czy w ciąży można latać samolotem? Tych zasad ciężarna powinna przestrzegać

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi podróże. Polacy coraz częściej wybierają się za granice, a na swój urlop lecą samolotem. O relaksie na rajskiej plaży marzą także kobiety oczekujące dziecka. Ale czy w ciąży można latać samolotem?Latanie nadal wzbudza w nas trochę lęku. Niektórzy są przekonani, że latanie w ciąży jest niebezpieczne dla płodu. Tymczasem sama podróż samolotem w ciąży wcale nie jest zagrożeniem, ani dla mamy, ani dla dziecka. Co wcale nie znaczy, że ciężarne mogą latać zawsze i wszędzie. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o lataniu samolotem w ciąży.

plaża Bałtyk
12.05.2024 11:20 Polskie morze w sezonie bez tłumów. Tutaj są rajskie plaże, spokój i tanie noclegi

Bałtyk jest piękny nie tylko w Sopocie czy Mielnie. Jeżeli kochasz plażę, ale nie chcesz spędzać urlopu w tłumie ludzi, koniecznie sprawdź nasze propozycje na wakacje nad Bałtykiem. W tych miejscowościach plaże są zachwycające, a do tego praktycznie puste, nawet w szczycie sezonu.Uwielbiasz polskie morze, ale nienawidzisz tłumów? Wakacje nad Bałtykiem kojarzą się ze sznurami parawanów i kolejkami do każdej restauracji. Ale nad polskim morzem da się odpocząć z dala od gwaru wczasowiczów. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie pojechać. I my to wiemy.

ojciec z dzieckiem
27.04.2024 09:20 Prognoza pogody na majówkę. Z dnia na dzień spadek o 10 stopni

Majówka w tym roku wypada znakomicie, bo w środku tygodnia. Dzięki temu mamy szansę naprawdę długo odpocząć. Ci, którzy wezmą 3 dni urlopu, mogą gdzieś wyjechać nawet na 9 dni! Oby tylko pogoda w tym czasie dopisała.Nie ma nic przyjemnego z urlopu, podczas którego pada i wieje. A sądząc po tym, co już dziś widać za oknem, mogłoby się wydawać, że w majówkę nie będzie gorzej. A jaka naprawdę będzie pogoda w najbliższym tygodniu?

plac zabaw
22.04.2024 10:48 To ostatnia szansa na dyżur wakacyjny. Jeśli ci zależy, musisz się spieszyć!

Publiczne przedszkola mają to do siebie, że w wakacje mają... wakacje. Lipiec i sierpień są więc bardzo trudnymi miesiącami dla wielu pracujących rodziców. Nie każdy może pozwolić sobie na tak długi urlop i nie każdy może zapewnić dziecku należytą opiekę w tym czasie, np. u babci.Rozwiązaniem są dyżury wakacyjne, które w placówkach odbywają się na zmianę. By jednak móc z nich skorzystać, trzeba być czujnym. Tu obowiązują zapisy, a odpowiedni wniosek trzeba złożyć w ściśle określonym terminie. Zostało już niewiele czasu!

pogrzeb
09.03.2024 12:29 Śmierć w rodzinie. Czyj pogrzeb uprawnia do dnia wolnego w pracy?

Śmierć kogoś z rodziny to zawsze trudny moment. Dlatego prawo pracy zakłada, że w takich okolicznościach możemy otrzymać dni wolne w pracy. Jednak nie zawsze dodatkowy urlop się należy.Liczba dni wolnych z powodu śmierci kogoś bliskiego jest zależna od stopnia pokrewieństwa. Dzięki niemu możemy skupić się na emocjach i poszukać wsparcia u pozostałych członków rodziny, a także załatwić formalności.

rodzina
22.01.2024 10:35 Takie „wakacje” przypadają raz na pięć lat! Wystarczy wziąć 3 dni wolnego

Podpowiadamy, jak zaplanować wolne dni, aby już na wiosnę cieszyć się małymi wakacjami. Jeżeli dobrze wybierzesz daty, będziesz się mieć aż 9 dni urlopu!W rok szkolnym 2023/2024 wolnych dni nie brakuje, ale większość z nich dotyczy tylko dzieci. Ten wiosenny urlop może wykorzystać prawie każdy dorosły, o ile odpowiednio wcześniej zgłosi w swojej pracy, kiedy chce mieć wolne.

2 stycznia wolny od pracy
31.12.2023 13:08 2 stycznia dniem wolnym od pracy! Premier zdecydował

Donald Tusk zdecydował - 2 stycznia będzie dniem wolnym od pracy. Nie wszyscy jednak będą mogli się z niego cieszyć. A co ze szkołami? 

Długi weekend w październiku
27.09.2023 12:00 Zbliża się długi weekend. Jeszcze w październiku sobie odpoczniesz

Tęsknisz za wakacjami? Ach, jak miło było nic nie robić, spacerować, kąpać się, palić ogniska i jeść pieczone kiełbaski... No i wysypiać się! Niestety, wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i nawet się nie obejrzeliśmy, a już wrzesień za nami. Wkrótce jednak będzie można sobie przypomnieć ten czas laby, a to za sprawą długiego weekendu, który czeka nas już w październiku. Żeby z niego skorzystać, trzeba tylko dobrze zagospodarować dni urlopu.

Rodzice z dziećmi canva PRO
23.06.2022 13:54 Zmiany w Kodeksie Pracy. 5 dni wolnego na opiekę nad dzieckiem

W sierpniu tego roku w życie wejdą ważne zmiany w Kodeksie Pracy. Do jednej z nich należy przedłużenie urlopu opiekuńczego na dziecko do 5 dni. Na modyfikacji zyskają nie tylko rodzice, ale również inne osoby, które podejmą się opieki nad bliską osobą.Polska musi do sierpnia dostosować swoje wewnętrzne przepisy do unijnych dyrektyw. Wszystko w imieniu zasady "work-life balance", która ma pomóc rodzicom w pogodzeniu obowiązków zawodowych z prywatnymi.