portalparentingowy.pl
Najmniejsze niemowlę

Zdjęcie poglądowe / Unsplash.com / Charles Eugene

Najmniejsze niemowlę wypisano ze szpitala

11 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Najmniejsze niemowlę właśnie wypisano ze szpitala. Dziewczynka Kwek Yu Xuan w chwili urodzenia ważyła 212 g. Przyszła na świat 4 miesiące przed planowaną datą porodu. Przebywała w szpitalu przez 13 miesięcy. Była pod intensywną opieką medyków. Jej leczenie było możliwe dzięki wsparciu internautów.

Najmniejsze niemowlę urodziło się w wyniku cesarskiego cięcia. Operacja musiała zostać przeprowadzona, ponieważ lekarze stwierdzili u ciężarnej stan przedrzucawkowy. Kobieta miała bardzo wysokie ciśnienie krwi, które mogło uszkodzić ważne narządy i być śmiertelne zarówno dla niej, jak i dziecka.

Najmniejsze niemowlę świata wypisane ze szpitala

Najmniejsze niemowlę świata miało po urodzeniu 24 cm długości i ważyło 212 g, czyli tyle, co jabłko. Dziewczynka urodziła się cztery miesiące przed planowaną datą porodu.

-Personel narodowego szpitala uniwersyteckiego w Singapurze oceniał, że Kwek Yu Xuan ma "ograniczone szanse przeżycia". Dziecko poddawano wielu rodzajom leczenia i umieszczano w różnego rodzaju maszynach podtrzymujących życie. Po ponad roku, kiedy osiągnęło wagę 6,3 kg, lekarze uznali, że dziewczynka może pojechać do domu -pisze Interia.

Dziecko

Dziecko zaatakowane przez owady, sytuacja mogła źle się skończyć

CZYTAJ DALEJ

Niemowlę zostało okrzyknięte najmniejszym niemowlęciem świata. Jak wskazują dane uniwersytetu stanu Iowa, poprzedni rekord odnotowano w 2018 roku w USA. Niemowlę ważyło 245 g.

Niemowlęta wysokiego ryzyka

Wcześniaki często są określane jako niemowlęta wysokiego ryzyka, czyli są podobnie narażone, jak dzieci matek uzależnionych, niemowlęta kobiet z cukrzycą, niemowlęta przenoszone. Ryzyko zachorowalności, czy śmiertelności w ich przypadku jest ponadprzeciętnie większe.

Dzieci urodzone przed 37 tygodniem ciąży uważane są za niedojrzałe. Stopień tej niedojrzałości jest kluczowy, to on determinuje jakie dziecko ma rokowania -pisze portal Fizjomed.com.pl.

Najbardziej niebezpieczny okres dla niemowląt wysokiego ryzyka to pierwsze 28 dni życia. Jakie są największe problemy wcześniaków? Przede wszystkim niestabilna temperatura ciała i podatność na infekcje. Ponadto, wcześniakom dolegają zazwyczaj, problemy oddechowe, problemy układu sercowo-naczyniowego, problemy z krwią i metabolizmem, problemy gastrologiczne, problemy neurologiczne, problemy ze wzrokiem.

Wcześniaki najczęściej po urodzeniu przebywają w inkubatorze -jest to związane z niestabilną temperaturą ich ciała. Niemowlęta wysokiego ryzyka mają niedostateczną ilość brunatnej tkanki tłuszczowej, co sprawia, że nie są w stanie utrzymać stałej temperatury ciała samodzielnie.

Nowoczesne inkubatory nie tylko zapewniają maluszkowi utrzymanie stałej temperatury ciała, ale także chronią go przed nadmiernym światłem i hałasem.

Zobacz post:Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Monika Mrozowska pochwaliła się zdjęciem z mamą. "Wygląda jak nastolatka"

  • Czarnek o powrocie dzieci do szkół. "Wszyscy potrzebujemy normalności"

  • Ból głowy potrafi być prawdziwym utrapieniem. Jak łagodzić ból w trakcie ciąży?

Źródło: Wydarzenia.interia.pl, Fizjomed.com.pl

Katarzyna AugustyniakAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Dziecko

Polacy narodem topielców? Fakty i mity o wakacyjnych utonięciach

Czytaj więcej >
dziecko

Dziecko

2-letni chłopiec krzyczał przed zaśnięciem i zaraz po obudzeniu. Okazało się, że miał epilepsję

Czytaj więcej >

Dziecko

Nagranie z niemowlakiem podbija serca internautów. Wystarczyła kartka papieru, by rozbawić malca

Czytaj więcej >
Dziecko

Dziecko

Najlepsze imię dla dziecka? Oto 4 imiona, które noszą geniusze

Czytaj więcej >

Dziecko

Kot ugniatał brzuch ciężarnej. Po porodzie on i dziecko stali się najlepszymi przyjaciółmi

Czytaj więcej >

Dziecko

Mama nagrała niesamowitą przyjaźń psa z dzieckiem. Rozczulający widok

Czytaj więcej >