portalparentingowy.pl
klasa

Pxhere (CC0 Domena publiczna)

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

4 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Przemysław Czarnek zareagował na wieści o nowych formach ściągania. Szef MEN zapowiedział, że będzie chciał temu przeciwdziałać. Dodał również, że nie był świadomy problemu.

Podczas nauki zdalnej powstało wiele firm, oferującym uczniom "pomoc" w rozwiązywaniu sprawdzianów i prac domowych. Firmy te proponują również rozwiązywanie egzaminów podczas zajęć online.

Koszt takich usług waha się od 20 do 60 złotych, w zależności od poziomu nauczania. Jak informują firmy, istnieje możliwość zaliczenia całego semestru.

Problem wynikające ze zdalnego nauczania

Istotny problem jako pierwszy opisał portal Tygodnik Polsat News. Z przedstawionych w artykule informacji wynika, że podczas pandemii koronawirusa i nauki zdalnej w Internecie rozszerza się nowy "sprawdzianowy" biznes.

W ogłoszeniach w mediach społecznościowych przeczytamy, że wystarczy napisać kilka godzin przed planowanym sprawdzianem, podesłać zadania, gdy tylko pojawią się na ekranie komputera i w kilka minut dostaniemy bezbłędnie rozwiązane ćwiczenie. Koszt takiej usługi waha się w zależności od poziomu trudności. Za sprawdzian w szkole podstawowej zapłacimy od 25 do 30 zł.  Za test na poziomie szkoły średniej powyżej 30 zł. Za rozwiązanie kolokwium student musi zapłacić około 60 zł. Na zachętę autorzy ogłoszenia dodają, że ich konsultant sprawdza wiadomości całą dobę, wiec pomocą służą również w "nagłych przypadkach" - czytamy w artykule.

O nową formę ściągania zapytany został w Polsat News Przemysław Czarnek. Okazało się, iż MEN nie wiedziało o problemie, jaki się pojawił. Szef MEN obiecał jednak, że zajmie się sprawą.

Nie docierały do nas wcześniej takie sygnały. Dziękuję za te informacje. Jutro będziemy rozmawiać z kuratorami oświaty w całej Polsce i będziemy analizować jak bardzo zaawansowany jest ten proceder "nowoczesnego ściągania" i będziemy próbowali przeciwdziałać - powiedział Czarnek.

Powrót dzieci do szkół

Minister wypowiedział się również w sprawie powrotu dzieci do szkół. Przyznał, że bardzo prawdopodobne jest to, iż dzieci wrócą do placówek 17 stycznia - czyli po zakończeniu ferii zimowych.

Jeśli sytuacja nie zmieni się, to bardzo prawdopodobny jest scenariusz, że po 17 stycznia wrócą do szkół klasy 1-3, a być może również klasy ósme i maturalne - powiedział Czarnek.

W sprawie powrotu dzieci do szkół wypowiedział się również minister zdrowia - Adam Niedzielski.

Niedzielski oświadczył w Porannej rozmowie w RMF FM, że decyzja powrotu dzieci do placówek edukacyjnych nie będzie podjęta z dużym wyprzedzeniem. Na pytanie, czy po feriach dzieci wrócą do szkoły? Minister powiedział do kiedy należy poczekać.

Ta decyzja nie będzie podjęta z dużym wyprzedzaniem. Musimy poczekać na efekty świąt i sylwestra - wyznał minister zdrowia.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: PolsatNews.pl

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Nauczyciel wyprosił nagle wyprosił 12-latkę z lekcji. Wszystko przez zbyt szerokie biodra

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczycielka przykleiła maseczkę do twarzy ucznia. Powód nie mieści się w głowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Młoda mama nie może uwierzyć, czym w przedszkolu karmione są dzieci. Nie kryje złości

Czytaj więcej >

Szkoła

Minister edukacji zapowiedział zmiany, chodzi o ferie i pensje nauczycieli

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek o obowiązkowej religii. Wyznaczył datę wprowadzenia zmian w szkołach

Czytaj więcej >
fot. canva.com

Szkoła

Ile miesięcy potrwa nauka stacjonarna? Minister zdrowia: ''Daję gwarancję co najmniej na miesiąc, dwa''

Czytaj więcej >