portalparentingowy.pl
Materiał zewnętrzny

Materiał zewnętrzny

Nauka i zabawa dla fanów świnki Peppy!

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Jak znana wszystkim brytyjska postać animowana może pomóc w rozwoju małych dzieci i jak urozmaica czas rodzinny, czas spędzany w domu? Mamy dla was coś nowego!

Wśród nas na pewno nie brakuje prawdziwych fanów świnki Peppy. Niektóre dzieci znają na pamięć przygody jej rodziny i przyjaciół. Prosta i zabawna animacja pozwala odkrywać świat emocji, zwyczajów i dobrego zachowania. Dziecko poznaje różne charaktery i zawody, przyzwyczaja się, że każdy może wyglądać inaczej i że możemy lubić inne rzeczy. Świnka Peppa uczy szacunku do nauczycieli, empatii wobec kolegów oraz miłości do rodziców i rodzeństwa. Kolejne zalety tej serii można mnożyć długo. 

Na pewnym etapie (zwykle, kiedy dziecko ma 2-5 lat) Peppa towarzyszy nam od rana do wieczora. Uwielbiają ją zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Ubrania, pościel, ręczniki, plecaki, zastawa stołowa, zabawki, puzzle, kolorowanki i książeczki – z każdej strony widzimy ten zabawny ryjek, a nasze pociechy nie mają dość. 

Jak można wykorzystać zachwyt świnką Peppą?

Postać świnki Peppy można wykorzystać przy codziennych ćwiczeniach i zabawach, a nawet przy domowej nauce! Nie martw się, jeśli nie masz własnych pomysłów. Znajdziesz je na stronie peppa.mom4mom.pl

W sekcji, której patronuje świnka Peppa, znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na urozmaicenie wspólnego czasu w domu. Pomysły te opracowane są przez ekspertów i specjalistów, m.in. dietetyczkę, trenerkę fitness, psycholożkę. 

Dzięki propozycjom ze strony Mom4Mom, nawet bez wychodzenia z domu będziemy mogli:

 • pokazać naszym maluszkom świat poprzez kreatywne zabawy,

 • znaleźć inspiracje kulinarne

 • zadbać o kondycję

 • zrozumieć nasze codzienne rytuały

 • poznawać się wzajemnie,

 • świetnie się bawić.

Materiały, ćwiczenia i rozmaite aktywności inspirowane postacią i światem świnki Peppy to doskonała pomoc w przerobieniu z dzieckiem nawet trudnych i poważnych tematów. W kolejnych działach, znajdziemy m.in.: 

 • interesujące propozycje ćwiczeń porannych i relaksacyjnych pokazane w formie materiałów video,

 • pomysły na “peppowe” rytuały wzmacniające więź i utrwalające pozytywne momenty (np. różne zadania i rodzinny dziennik),

 • propozycje smakowitych dań i zdrowych przekąsek oraz pomysły przydatne dla mam łasuchów i niejadków,

 • kolorowanki.

Poza sekcją na stronie internetowej, rodzice otrzymają wsparcie w postaci aplikacji na telefon. Cenne wskazówki specjalistów, doświadczenie innych rodziców oraz wzajemne wsparcie bywają niezastąpione na co dzień a szczególnie podczas tzw. skoków rozwojowych. Na pomoc innych mam, można liczyć nawet w środku nocy (na komunikatorze wbudowanym w aplikację).

Korzystanie zarówno ze strony internetowej, jak i aplikacji umili intuicyjny interfejs, dzięki któremu łatwo i szybko znajdziesz:

 • pomocne informacje o wychowaniu i rodzicielstwie,

 • pomysły na zabawę,

 • porady, opinie i recenzje.

Więcej na temat projektu i konkursu z ciekawymi nagrodami znajdziesz na stronie: peppa.mom4mom.pl [zobacz]. Konkurs trwa do 20 maja. 

@officialpeppa #RodzinneChwilezPeppą

undefinedundefined

Barbara DaszutaAutor

Copywriter. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Życie rodzinne

City break z dzieckiem. Czy jechać z maluchem do dużego miasta?

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Raport. Tyle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Zmiany w wypłatach 500 plus. Wejdą w życie już w czerwcu

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Podpowiadamy, w co ubrać się na Komunię dziecka

Czytaj więcej >
Siedziba ZUS

Życie rodzinne

ZUS przyjmuje już wnioski o RKO od uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Podpowiadamy, co dać dziecku w prezencie na Pierwszą Komunię

Czytaj więcej >