Materiał zewnętrzny
Materiał zewnętrzny
Barbara Daszuta - 27 Kwietnia 2021

Nauka i zabawa dla fanów świnki Peppy!

Jak znana wszystkim brytyjska postać animowana może pomóc w rozwoju małych dzieci i jak urozmaica czas rodzinny, czas spędzany w domu? Mamy dla was coś nowego!

Wśród nas na pewno nie brakuje prawdziwych fanów świnki Peppy. Niektóre dzieci znają na pamięć przygody jej rodziny i przyjaciół. Prosta i zabawna animacja pozwala odkrywać świat emocji, zwyczajów i dobrego zachowania. Dziecko poznaje różne charaktery i zawody, przyzwyczaja się, że każdy może wyglądać inaczej i że możemy lubić inne rzeczy. Świnka Peppa uczy szacunku do nauczycieli, empatii wobec kolegów oraz miłości do rodziców i rodzeństwa. Kolejne zalety tej serii można mnożyć długo.

Na pewnym etapie (zwykle, kiedy dziecko ma 2-5 lat) Peppa towarzyszy nam od rana do wieczora. Uwielbiają ją zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Ubrania, pościel, ręczniki, plecaki, zastawa stołowa, zabawki, puzzle, kolorowanki i książeczki – z każdej strony widzimy ten zabawny ryjek, a nasze pociechy nie mają dość.

Jak można wykorzystać zachwyt świnką Peppą?

Postać świnki Peppy można wykorzystać przy codziennych ćwiczeniach i zabawach, a nawet przy domowej nauce! Nie martw się, jeśli nie masz własnych pomysłów. Znajdziesz je na stronie peppa.mom4mom.pl

W sekcji, której patronuje świnka Peppa, znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na urozmaicenie wspólnego czasu w domu. Pomysły te opracowane są przez ekspertów i specjalistów, m.in. dietetyczkę, trenerkę fitness, psycholożkę.

Dzięki propozycjom ze strony Mom4Mom, nawet bez wychodzenia z domu będziemy mogli:

 • pokazać naszym maluszkom świat poprzez kreatywne zabawy,
 • znaleźć inspiracje kulinarne
 • zadbać o kondycję
 • zrozumieć nasze codzienne rytuały
 • poznawać się wzajemnie,
 • świetnie się bawić.

cynamonowe pankejki z jabłkiem

Materiały, ćwiczenia i rozmaite aktywności inspirowane postacią i światem świnki Peppy to doskonała pomoc w przerobieniu z dzieckiem nawet trudnych i poważnych tematów. W kolejnych działach, znajdziemy m.in.:

 • interesujące propozycje ćwiczeń porannych i relaksacyjnych pokazane w formie materiałów video,
 • pomysły na “peppowe” rytuały wzmacniające więź i utrwalające pozytywne momenty (np. różne zadania i rodzinny dziennik),
 • propozycje smakowitych dań i zdrowych przekąsek oraz pomysły przydatne dla mam łasuchów i niejadków,
 • kolorowanki.

pozytywne momenty

Poza sekcją na stronie internetowej, rodzice otrzymają wsparcie w postaci aplikacji na telefon. Cenne wskazówki specjalistów, doświadczenie innych rodziców oraz wzajemne wsparcie bywają niezastąpione na co dzień a szczególnie podczas tzw. skoków rozwojowych. Na pomoc innych mam, można liczyć nawet w środku nocy (na komunikatorze wbudowanym w aplikację).

Korzystanie zarówno ze strony internetowej, jak i aplikacji umili intuicyjny interfejs, dzięki któremu łatwo i szybko znajdziesz:

 • pomocne informacje o wychowaniu i rodzicielstwie,
 • pomysły na zabawę,
 • porady, opinie i recenzje.

Więcej na temat projektu i konkursu z ciekawymi nagrodami znajdziesz na stronie: peppa.mom4mom.pl [zobacz]. Konkurs trwa do 20 maja.

@officialpeppa
#RodzinneChwilezPeppą

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News