portalparentingowy.pl
Nauka zdalna, najmłodsi uczniowie

unsplash.com BBC Creative

Eksperci informują, kto najbardziej ucierpiał przez naukę zdalną. Dzieci "zapomniały, jak posługuje się nożem i widelcem"

10 Listopada 2020

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Nauka zdalna jest zmorą nie tylko uczniów, ale też nauczycieli. Tymczasem eksperci przyznali, która grupa odczuwa najgorsze skutki obecnej sytuacji.

Nauka zdalna obowiązywać ma do 19 listopada. Decyzja o ewentualnym wydłużeniu będzie zależna od sytuacji epidemiologicznej pod koniec miesiąca. Choć rodzice, uczniowie i pedagodzy już w wakacje domagali się zamknięcia szkół i nie zgadzali się z decyzją rządu w sprawie powrotu uczniów do placówek, gdy nauka zdalna stała się faktem, wielu znalazło się w trudnej sytuacji. 

Coraz częściej opinia publiczna dyskutuje o negatywnych skutkach zamknięcia szkół. Warto wspomnieć, że zgodnie z informacjami przekazywanymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, otwarte wciąż pozostają przedszkola i żłobki. Okazuje się, że według specjalistów, to właśnie te dzieci najbardziej cierpią ze względu na obecną sytuację. 

Eksperci nie pozostawili złudzeń. Nauka zdalna szczególnie odbija się na najmłodszych 

Radio Zet przytoczyło na swoim Twitterze najnowsze słowa Brytyjskiej Rządowej Agencji do Spraw Edukacji Ofsted. Wynika z nich, że małe dzieci najtrudniej znoszą czas epidemii i obostrzenia nakładane na placówki. Zdaniem ekspertów, najmłodsi uczniowie ponoszą największe konsekwencje tego, co obecnie dzieje się nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wielu maluchów zwyczajnie... cofa się w rozwoju. 

"Zamknięcie szkół z powodu #koronawirusa ma wpływ na małe dzieci. Niektóre z nich zapomniały, jak posługuje się nożem i widelcem, a inne wróciły do pieluch" - przekazała Brytyjska Rządowa Agencja ds. Edukacji Ofsted, cytowana przez Radio Zet. 

Trudny czas dla wszystkich 

Nie w sposób zaprzeczyć jednak, że na ciągle zmieniających się przepisach szkolnych cierpią też nauczyciele i starci uczniowie. W trudnej sytuacji znaleźli się w szczególności przyszli absolwenci, klas maturalnych i ósmych szkoły podstawowej. 

Za kilka miesięcy tysiące uczniów przystąpi do egzaminów, ale jeżeli pandemia nie ustanie, a obostrzenia wciąż będą wprowadzane, trudno jest przewidzieć, jak przebiegać będą testy kończące szkołę i czy w ogóle dojdzie do nich w terminie. 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

Szkoła

Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

Czytaj więcej >
Wiemy kiedy ucznowie wrócą do szkół

Szkoła

Premier ogłosił harmonogram powrotu uczniów do szkół. ,,29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym''

Czytaj więcej >

Szkoła

Powrót do nauki stacjonarnej. W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie

Czytaj więcej >
Powrót do szkół

Szkoła

Minister edukacji: ,,mamy nadzieję, że w maju nastąpi powrót wszystkich uczniów do szkół'' minister edukacji

Czytaj więcej >

Szkoła

Minister edukacji o terminie powrotu do przedszkoli i szkół: ,,Zaczynamy od najniższych roczników''

Czytaj więcej >
Minister edukacji o powrocie dzieci do szkół

Szkoła

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister edukacji: "Mam nadzieję na powrót od 26 kwietnia"

Czytaj więcej >