portalparentingowy.pl
Nauka zdalna, najmłodsi uczniowie

unsplash.com BBC Creative

Eksperci informują, kto najbardziej ucierpiał przez naukę zdalną. Dzieci "zapomniały, jak posługuje się nożem i widelcem"

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Nauka zdalna jest zmorą nie tylko uczniów, ale też nauczycieli. Tymczasem eksperci przyznali, która grupa odczuwa najgorsze skutki obecnej sytuacji.

Nauka zdalna obowiązywać ma do 19 listopada. Decyzja o ewentualnym wydłużeniu będzie zależna od sytuacji epidemiologicznej pod koniec miesiąca. Choć rodzice, uczniowie i pedagodzy już w wakacje domagali się zamknięcia szkół i nie zgadzali się z decyzją rządu w sprawie powrotu uczniów do placówek, gdy nauka zdalna stała się faktem, wielu znalazło się w trudnej sytuacji. 

Coraz częściej opinia publiczna dyskutuje o negatywnych skutkach zamknięcia szkół. Warto wspomnieć, że zgodnie z informacjami przekazywanymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, otwarte wciąż pozostają przedszkola i żłobki. Okazuje się, że według specjalistów, to właśnie te dzieci najbardziej cierpią ze względu na obecną sytuację. 

Eksperci nie pozostawili złudzeń. Nauka zdalna szczególnie odbija się na najmłodszych 

Radio Zet przytoczyło na swoim Twitterze najnowsze słowa Brytyjskiej Rządowej Agencji do Spraw Edukacji Ofsted. Wynika z nich, że małe dzieci najtrudniej znoszą czas epidemii i obostrzenia nakładane na placówki. Zdaniem ekspertów, najmłodsi uczniowie ponoszą największe konsekwencje tego, co obecnie dzieje się nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wielu maluchów zwyczajnie... cofa się w rozwoju. 

"Zamknięcie szkół z powodu #koronawirusa ma wpływ na małe dzieci. Niektóre z nich zapomniały, jak posługuje się nożem i widelcem, a inne wróciły do pieluch" - przekazała Brytyjska Rządowa Agencja ds. Edukacji Ofsted, cytowana przez Radio Zet. 

Trudny czas dla wszystkich 

Nie w sposób zaprzeczyć jednak, że na ciągle zmieniających się przepisach szkolnych cierpią też nauczyciele i starci uczniowie. W trudnej sytuacji znaleźli się w szczególności przyszli absolwenci, klas maturalnych i ósmych szkoły podstawowej. 

Za kilka miesięcy tysiące uczniów przystąpi do egzaminów, ale jeżeli pandemia nie ustanie, a obostrzenia wciąż będą wprowadzane, trudno jest przewidzieć, jak przebiegać będą testy kończące szkołę i czy w ogóle dojdzie do nich w terminie. 

Źródło: Radio Zet

Tagi:

szkoładzieci

Weronika WasiakAutor

Redaktor portalu Portalparentingowy.pl. Wcześniej byłam związana z pracą w portalu Pikio.pl, gdzie pełniłam funkcję redaktora. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >