Nauka zdalna zostanie przedłużona? Nie wykluczone
Ministerstwo Edukacji zdecydowało. Od 27 stycznia uczniowie klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych wrócą na tryb zdalny. Przerwa w nauce stacjonarnej ma potrwać do końca ferii zimowych. Jednak Dariusz Piontkowski nie wyklucza ewentualnego przedłużenia zajęć online.
Wiceminister edukacji wypowiedział się w sprawie nauki zdalnej. Stwierdził, że epidemia powinna ulec wygaszeniu do końca lutego. Jednak jeśli tak się nie stanie, tryb online może zostać przedłużony.
Nauka zdalna zostanie przedłużona?
Dariusz Piontkowski był gościem programu "Polska na dzień dobry" w Telewizji Republika. Podczas rozmowy wypowiedział się w sprawie planów rządu dotyczących organizacji zajęć w szkołach. Ministerstwo Edukacji liczy, że pandemia wyciszy się do końca lutego. Jednak w przypadku dużej liczby zakażeń, nikt nie wyklucza przedłużenia nauki zdalnej. Póki co rząd obserwuje sytuację epidemiologiczną.
- Na razie do końca lutego zakładamy, że uda się przytłumić tę epidemię, a jeśli nie uda się tego zrobić, wtedy jest możliwość przedłużenia nauki zdalnej — powiedział Piontkowski.
Nauka zdalna do końca ferii
O wprowadzeniu nauki zdalnej poinformował Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej 25 stycznia. Minister zapowiedział, że zajęcia zostaną zawieszone dla uczniów klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych. Przerwa w nauce stacjonarnej ma potrwać do końca ferii zimowych. Wprowadzone obostrzenia nie obowiązują jednak dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klasy 1-4. Oni będą kontynuowali naukę w trybie tradycyjnym.
Do zawieszenia zajęć nie zostaną również zmuszeni dyrektorzy szkół specjalnych. Według rozporządzenia ministra będą mogli samodzielnie zadecydować o przyszłości swojej placówki. Ponadto óśmioklasiści i maturzyści powinni mieć zagwarantowaną możliwość skorzystania ze stacjonarnych konsultacji.
- Pozostawiono możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty czy maturalnego. Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego. Udział w konsultacjach jest dobrowolny. Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły — czytamy w rozporządzeniu MEIN.
Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:
Źródło: tvrepublika.pl