portalparentingowy.pl
Operacja: sprzedawała lemoniadę, aby uzbierać pieniądze

fot. facebook.com/Alabama Retail Association

7-latka zaczęła pracować, aby uzbierać na operację mózgu. Sprzedając lemoniadę uzbierała ponad milion złotych

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

7-letnia Liza Scott doznawała w czasie snu tajemniczych ataków. Kiedy przebadali ją lekarze, okazało się, że dziewczynka musi przejść poważną operację mózgu. Kiedy dowiedziała się o wszystkim, postanowiła natychmiast działać. Dzięki swojemu

Często w internecie można natrafić na informacje o zbiórce pieniędzy dla chorych dzieci. Oczywiście, jeżeli tylko możemy, to warto pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. W podobnej sytuacji znalazła się 7-letnia Liza Scott, która musi przejść skomplikowaną operację mózgu. Jednak jej historia wyróżnia się jednym szczegółem.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że ze zdrowiem Lizy jest coś nie tak. Jednak pewnej nocy, jej mam Elizabeth spostrzegła, że dziewczynka ciężko oddycha przez sen. Początkowo kobieta stwierdziła, że córce musiał przyśnić się jakiś koszmar, ale kiedy sytuacja się powtórzyła, Elizabeth zabrała córkę do lekarza.

Sprzedawała lemoniadę, aby uzbierać pieniądze na operację mózgu

Po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki lekarze wykryli u Lizy trzy wady rozwojowe mózgu: schizencefalię, malformację tętniczo-żylną ciemieniową i przetokę tętniczo-żylną opony twardej. Co więcej, dopóki lekarze nie uporają się z wadami naczyniowymi, nie będą mogli określić dokładnych przyczyn ataków u dziewczynki.

Niestety jest niewielu lekarzy, którzy mogą pomóc 7-latce. Liza będzie musiała pokonać 2 tysiące kilometrów, aby dostać się do Bostońskiego Szpitala Dziecięcego, gdzie będzie mogła zostać zoperowana. Problem w tym, że zabieg jest niebywale drogi i nie obejmuje go ubezpieczenie.

Kiedy Liza dowiedziała się o wszystkim, postanowiła, że zarobi na swoją operację, sprzedając lemoniadę. Dziewczynka otworzyła stoisko z orzeźwiającym napojem w piekarni swoich rodziców i sprzedawała lemoniadę za 25 centów, czyli niecałą złotówkę.

Można by się spodziewać, że przy tak niskiej cenie, dziewczynce nigdy nie uda się uzbierać odpowiedniej kwoty. Jednak okoliczni mieszkańcy wykazali się ogromem wsparcia. Do piekarni rodziców dziewczynki zaczęły napływać prawdziwe tłumy.

Dzięki temu liza uzbierała ponad 60 tysięcy złotych w samej gotówce. Jeżeli któryś z klientów nie posiadał przy sobie drobnych, to mógł wpłacić pieniądze przez specjalną stronę, którą założyła mama dziewczynki. Dzięki niej na konto Lizy wpłynął jeszcze ponad milion złotych.

Niewiarygodna hojność i pomoc lokalnej społeczności sprawiły, że Liza już niedługo przejdzie operacje, która uratuje jej życie. Zabieg został zaplanowany na 8 marca i mocno trzymamy kciuki, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

źródło: parenting.pl

Podobne artykuły

Prezenty na chrzest

Dziecko

Jakie prezenty na chrzest?

Czytaj więcej >
Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >