portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Opozda nie wytrzymała, w końcu napisała mocny komentarz o ciąży. ''Wstrętne''
Kamil Olek
Kamil Olek 23.03.2022 04:31

Opozda nie wytrzymała, w końcu napisała mocny komentarz o ciąży. ''Wstrętne''

Joanna Opozda - ea
TRICOLORS / East News

Szybki ślub Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego wywołał wiele spekulacji dotyczących możliwości rychłego powiększenia się ich rodziny. Mimo że aktorska para pierwotnie nie komentowała medialnych doniesień, teraz postanowiła przerwać milczenie. Do sytuacji odniosła się na Instagramie sama zainteresowana, przyczyną komentarza była zaś niedawna, niezwykle dramatyczna wiadomość.

Joanna Opozda o ciąży. "O takich rzeczach się nie mówi"

Impulsem do długiego i emocjonalnego wpisu aktorki stała się informacja, opublikowana w mediach społecznościowych przez Annę Dec, prezenterkę pogody, związaną zawodowo ze stacją TVN. Dziennikarka podzieliła się z obserwującymi wyjątkowo smutną wieścią.

– Już za moment miał być ten bezpieczniejszy czas. Okazało się, że serce przestało bić kilkanaście dni wcześniej z przyczyn zupełnie od nas niezależnych. Ale było w naszym życiu i pamięć o Nim zostanie – napisała.

Zaledwie kilka dni wcześniej Dec poinformowała o tym, że spodziewa się dziecka.

Przy okazji ostatniego ze wpisów zdobyła się również na refleksję.

– Te pierwsze kilkanaście tygodni to naprawdę czas, który [kobieta – przyp. red.] chciałaby spędzić w spokoju, bez presji ze strony innych, szeptów za plecami. Mimo że nie chcesz się tym jeszcze dzielić, to musisz, bo czujesz się idiotycznie, kiedy tyle ludzi dookoła dzieli się tym faktem, bez potwierdzenia tego u źródła. A przecież nie zaprzeczę, przecież kocham od początku, nie chcę wymazać tego faktu z życia – dodała, wyjaśniając swoją niedawną decyzję.

Do posta szybko odniosła się Joanna Opozda, publikując w instagramowej relacji rodzaj oświadczenia, w którym to skomentowała wpis Anny, a także – po części – ostatnie informacje na temat swojego stanu.

– Żyjemy w chorym świecie pełnym presji, dziwnych wymuszeń i zaglądania kobietom do macicy. Kobiety nie mają obowiązku dzielić się niczym z nikim, jeśli nie mają na to ochoty. To wszystko jest obrzydliwe. Portale plotkarskie i ludzie są bezwzględni. Pierwsze tygodnie ciąży to delikatny okres dla każdej kobiety i wymuszanie na niej zwierzeń, doszukiwanie się ciążowego brzucha jest po prostu wstrętne i nie na miejscu.

Tak jak Anna Dec powiedziała – statystyki pokazują, że niemalże co druga wczesna ciąża kończy się poronieniem, więc do pewnego momentu o takich rzeczach się nie mówi. Pozwólcie kobietom, by same mogły decydować o tym, kiedy będą chciały podzielić się radosną nowiną ze światem. Nie dokładajcie im zmartwień i stresu – napisała aktorka.

Statystyki pokazują, że poronieniem kończy się jedna na blisko 2,5 tysiąca udokumentowanych ciąż. Połowa zapłodnionych komórek jajowych ulega z kolei naturalnemu usunięciu w najwcześniejszych etapach rozwoju.

Joanna Opozda
screen / instagram.com/asiaopozda

Źródło: Pudelek

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy: