Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Organizacja zajęć w szkołach. Wiceminister edukacji tłumaczy
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 10.01.2022 01:00

Organizacja zajęć w szkołach. Wiceminister edukacji tłumaczy

Biegnące dzieci
fot. Monkey Business Images, canva.com

10 stycznia uczniowie z całej Polski wrócili na zajęcia stacjonarne. Według rekomendacji MEiN lekcje powinny być prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych i z troską o bezpieczeństwo uczniów. Tomasz Rzymkowski przekazał, jak należy postępować w przypadku ogniska zakażeń w szkole.

Wiceminister edukacji i nauki podczas rozmowy dla stacji TVP Info wypowiedział się na temat nauki stacjonarnej w szkołach. Poinformował, że w razie ogniska COVID-u, dyrektorzy po konsultacji ze stacją sanitarno-epidemiologiczną będą podejmować decyzje o przejściu na tryb online lub hybrydowy.

Wraca nauka stacjonarna

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Minister Zdrowia ogłosił wprowadzenie nauki zdalnej w całym kraju. Przerwa w trybie stacjonarnym oficjalnie zakończyła się 9 stycznia. Dziś uczniowie po raz pierwszy w 2022 zasiedli do ławek szkolnych. Jednak zagrożenie idące w parze z pandemią koronawirusa nie zmalało.

Tomasz Rzymkowski podczas rozmowy dla TVP Info poinformował, jak będzie wyglądała organizacja zajęć w szkołach. Placówki wrócą do trybu sprzed 23 grudnia 2021.

- Od dziś nauka we wszystkich szkołach ma się odbywać stacjonarnie. Wyjątek to placówki, gdzie będą ogniska koronawirusa. Tam, gdzie mamy ogniska covidu, w zależności od ich wielkości, w konsultacji ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, dyrektor podejmuje decyzję o przejściu w tryb zdalny całej placówki, czy też części placówki. Wtedy mówimy o nauczaniu hybrydowym, gdzie część uczniów uczy się w trybie zdalnym, a część stacjonarnie – mówił wiceminister.

Ferie zimowe 2022

W przypadku części uczniów nauka stacjonarna nie potrwa długo. Już w przyszłym tygodniu pierwsze województwa rozpoczną ferie zimowe. Harmonogram tegorocznego odpoczynku prezentuje się w poniższy sposób:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: rdc.pl, polskieradio24.pl