portalparentingowy.pl
Owoce suszone w diecie dziecka

fot. pixabay.com/DimStock

Suszone owoce jako zdrowa przekąska dla dzieci. Jak wybrać najlepsze?

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Suszone owoce mogą stanowić doskonały zamiennik dla standardowych słodyczy i innych przekąsek. Trzeba jednak uważać, ponieważ nie wszystkie produkty oferowany na sklepowych półkach są odpowiednie dla naszych maluchów. Na szczęście można je w

Każdy z nas ma czasami ochotę na coś słodkiego, a niektóre dzieci mogłyby całymi dniami zajadać się słodkimi przekąskami. Niestety nie jest to najlepsze dla ich zdrowia, dlatego warto szukać zdrowszych alternatyw. Jedną z nich są właśnie suszone owoce.

Trzeba jednak pamiętać, że przy wyborze tego typu łakoci niezwykle ważne jest patrzenie na skład, który znajdziemy na opakowaniu. Niestety w niektórych przypadkach można natknąć się na produkty zawierające najróżniejsze dodatki, które do najzdrowszych nie należą. Na szczęście chcąc mieć pewność odnośnie do tego, co je nasze dziecko, możemy w prosty sposób przygotować je w domu.

Suszone owoce w diecie dziecka

Owoce dostarczają nam wiele niezbędnych minerałów, a także witamin, które szczególnie ważne są w diecie dzieci. W końcu ich organizm cały czas rośnie i rozwija się, więc potrzebuje do tego wszystkich niezbędnych elementów.

Niestety nie wszystkie dzieci chętnie podchodzą do jedzenia owoców i warzyw w ich standardowej postaci. W takim wypadku można spróbować podać dziecku suszone owoce, które zastąpią mu mniej zdrowe przekąski.

Problem w tym, że chcąc kupić suszone owoce w sklepie, trzeba bardzo uważać na ich skład. Niektórzy z producentów dodają do nich dodatkowy cukier, co znacząco wpływa na ich kaloryczność. Dodatkowo można w nich znaleźć konserwanty, które mają za zadanie zapewnić im dłuższą datę przydatności do spożycia.

Najlepszym wyjściem jest samodzielne przygotowanie tego typu przekąsek w swoim domowym zaciszu.

Suszarka do owoców warzyw i grzybów [(https://bit.ly/3e6Ccbl rel=)]

Dzięki własnoręcznie przygotowanym suszonym owocom mamy kontrolę nad tym, co dokładnie trafia do jadłospisu naszego dziecka. Najlepiej jest zacząć od takich owoców jak jabłka, banany czy też gruszki.

Wystarczy owoc dokładnie umyć i obrać ze skórki. Następnie kroimy go na cienkie plastry i wycinamy gniazda nasienne. Tak przygotowany owoc jest praktycznie gotowy do suszeni, a chcąc zaoszczędzić sobie ciągłego pilnowania, można skorzystać ze specjalnych suszarek.

W tego typu urządzeniu bez problemu można ustawić zarówno temperaturę, jak i czas suszenia naszych smakołyków. Dzięki temu po ustawieniu odpowiednich parametrów przekąski praktycznie przygotowują się same. Co więcej, dzięki wielopoziomowym pojemnikom można od razu przygotować większą porcję za jednym zamachem.

Urządzenie nadaje się również do suszenia owoców oraz grzybów, z których potem można przygotować, chociażby pyszną i pożywną zupę dla całej rodziny.

Bez problemu można też je utrzymać w odpowiedniej czystości. Dzięki temu, że zarówno pojemniki, jak i pokrywa nie zawierają BPA, to nadają się do mycia w zmywarce, która jest obecnie standardem w wyposażeniu wielu mieszkań.

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Zdrowie

Zdrowe nawyki żywieniowe — jak przekazywać je dziecku od najmłodszych lat?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Problemy z jedzeniem u dzieci w wieku przedszkolnym

Czytaj więcej >

Zdrowie

Zanieczyszczenie toksynami dotyczy także organizmów naszych dzieci. Czas na rewolucję w myśleniu!

Czytaj więcej >

Zdrowie

Zbiórka dla opiekunów dzieci z niepełnosprawnością. "Madko Polko, przepuść na głupoty!"

Czytaj więcej >

Zdrowie

Na ciele chłopca pojawiła się dziwna wysypka. Kilka godzin później wylądował w szpitalu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Food chaining — sprawdzona metoda na niejadka

Czytaj więcej >