portalparentingowy.pl > Przedszkolak > Pijane przedszkolanki opiekowały się dziećmi. Interweniowała policja
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 20.11.2023 15:00

Pijane przedszkolanki opiekowały się dziećmi. Interweniowała policja

pijane przedszkolanki
Fot. Pexels/Wikipedia Commons

Policja otrzymała zgłoszenie, że kobiety zajmujące się grupą przedszkolaków, mogą być pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze, przeżyli szok, gdy zbadali kobiety.

Prawie 4 promile miała 37-letnia opiekunka przedszkolna w Lisowie koło Kielc, jej młodsza o 3 lata koleżanka również była pijana. Obydwie w tym stanie zajmowały się dziećmi.

Pijane przedszkolanki w Lisowie

Kobiety miały w sumie pod opieką dziesiątkę dzieci. Maluchy miały od niespełna 3 do 6 lat. Jak się okazuje, w pracy bawiły się aż za dobrze, bo postanowiły urządzić małą zakrapianą imprezę.

W minioną środę na lokalny posterunek policji wpłynęło zgłoszenie, że dwie przedszkolanki z  Lisowa w gminie Morawica (powiat kielecki) mogą być pod wpływem alkoholu. Na miejsce został rozdysponowany patrol, który sprawdził stan trzeźwości kobiet. Funkcjonariusze nie mogli uwierzyć w to, co pokazał im alkomat.

Kopia – Marta L - 2023-11-20T144337.794.jpg

Fot. Pixabay

Przedszkolanka miała prawie 4 promile

Badanie alkomatem ujawniło, że starsza z kobiet 37-latka miała w wydychanym powietrzu aż 3,8 promila alkoholu. Jej 34-letnia koleżanka “wydmuchała” 1,2 promila.

“Usłyszały zarzut narażenia podopiecznych na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu” - przekazała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy kieleckiej policji.

Kobiety odpowiedzą przed sądem

Policjanci zatrzymali rozrywkowe nauczycielki i przedstawili im zarzuty. Został wobec nich zastosowany dozór policyjny. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. 

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Będą też raczej zmuszone poszukać nowej pracy.

Zobacz także:

Pasażerowie pociągu wezwali policję do matki z dzieckiem. Mieli rację?

Na widok policjantów rzuciła się do ucieczki. Nawet nie obejrzała się na dziecko

Pijana matka opiekowała się dziećmi. Jej 1,5-roczna córeczka wypadła z balkonu

Podaruj Pierwszą Radość – świąteczny konkurs z Fisher-Price
Konkurs Fisher Price
Święta z maluchem to wyjątkowy, rodzinny czas, w którym wiele rzeczy dzieje się po raz pierwszy. Może w tym roku wzruszysz się, gdy Twoje dziecko postawi pierwsze kroki z Pieskiem „Raczkuj za mną”? A może będziesz śmiać się do łez, gdy po raz pierwszy zatańczy z dziadkiem do dźwięków Tanecznej Gwiazdy DJ-ki? Fisher-Price rozumie, że w święta każdy może zostać wspaniałym Świętym Mikołajem, dlatego zaprasza do konkursu Podaruj Pierwszą Radość. Do wygrania zestawy zabawek i gotówka - 3x5000 na rodzinne wyjazdy. Szczegóły kampanii na stronie www.podaruj-radosc.pl.
Czytaj dalej
Najdroższe korepetycje w Polsce. Tutaj rodzice wydają tysiące złotych miesięcznie
korepetycje - ile kosztują
Edukacja w Polsce jest bezpłatna? Nie dla rodziców, którzy na korepetycje swoich dzieci wydają tysiące złotych miesięcznie. Ceny dodatkowych lekcji różni się w zależności od wielu czynników, m.in. w zależności od lokalizacji.  Dawniej na korepetycje chadzali najsłabsi uczniowie, żeby "jakoś zdać". Teraz na "korki" chodzą najlepsi, bo żeby wygrać w wyścigu szczurów, trzeba być wybitnym. Kiedyś dobry uczeń pisał przyzwoicie egzamin w szkole docelowej i jeśli tylko chętnych nie było zbyt wielu - dostawał się. Maturę zdawali ci, którzy w miarę systematycznie pracowali przez 4 czy 5 lat szkoły średniej, a studia, cóż, jak koś się miał dostać, to się dostał. Dziś to nie jest takie proste.
Czytaj dalej