Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Klienci restauracji wezwali policję do matki z dzieckiem. Nie podobało im się jej zachowanie
Małgorzata Wódz
Małgorzata Wódz 21.07.2023 12:32

Klienci restauracji wezwali policję do matki z dzieckiem. Nie podobało im się jej zachowanie

mama alkohol
fot. Surprising_Shots, canva.com

W zakopiańskiej restauracji do młodej mamy wezwano policję. Kobieta miała pod opieką małe dziecko. Przebieg jej spotkania z koleżanką wyraźnie zaniepokoił innych klientów lokalu, dlatego wezwali funkcjonariuszy.

Spotkanie z koleżanką przy drinku

Policja, która przyjechała po zgłoszeniu, zastała mamę z ośmiomiesięcznym dzieckiem przesiadująca w restauracji około godziny 23. Nie pora wizyty w lokalu była jednak problemem, ale fakt, że na stoliku stały drinki, a w wózku spało niemowlę.

Po zbadaniu trzeźwości alkomatem okazało się, że kobieta ma 0,8 promila alkoholu we krwi. Mama próbowała przekonać policjantów, że dzieckiem opiekuje się siedząca z nią przy stoliku koleżanka. Alkomat wykazał jednak, że druga pani również nie jest trzeźwa.
 

Skończyło się na pouczeniu

Młoda mama została pouczona przez policjantów, że nie może w takim stanie opiekować się dzieckiem. Na szczęście znalazła się trzeźwa osoba z najbliższej rodziny, która szybko zgłosiła się po niemowlę. To zakończyło policyjną interwencję.
 

Rodzic musi być trzeżwy

Zdarzenie zostało opisane na stronie internetowej komendy policji w Zakopanem, po to by przypomnieć rodzicom, że należy troszczyć się o dzieci podczas wakacji. 

– Należy pamiętać, o tym, że urlop nie zwalnia nas od dbania o nasze pociechy – piszą zakopiańscy policjanci. My zaś dodajemy, że rodzic opiekujący się dzieckiem musi być trzeźwy! Jeśli dzieckiem opiekują się dwie osoby, a jedna z nich decyduje się na wypicie alkoholu, druga musi pozostać trzeźwa. 

Nietrzeźwy rodzic naraża swoje dziecko na niebezpieczeństwo, ma wolniejsze reakcje, nie może prowadzić samochodu, gdy trzeba było dziecko zawieźć do szpitala. Prawo wyraźnie mówi: 

– Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Artykuł 160, par. 1, 2 Kodeksu karnego.

Źródło: zakopane.policja.gov.pl