portalparentingowy.pl
Smutne dzieci

fot. Nadezhda1906, canva.com

Polska na 28. miejscu w rankingu najzdrowszych miejsc do wychowania dzieci

30 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Tragiczna wiadomość dla par planujących rodzinę. W ogólnoświatowym rankingu Compare the Market Polska znalazła się na 4. miejscu od końca w kwestii warunków do wychowania dzieci. Dane są alarmujące.

W rankingu znalazło się 31 rozwiniętych krajów z całego świata. Polska zajęła na liście 28 miejsce. Specjaliści nie mają wątpliwości. Problemem jest dostęp do edukacji, szpitali i terenów zielonych.

Polska na 28. miejscu w rankingu

Compare the Market przeprowadziło badania dotyczące warunki do wychowania dzieci wśród 31 krajów rozwiniętych na całym świecie. Pod uwagę wzięto dostęp do opieki zdrowotnej, edukacji, szczepienia, jakość wody pitnej itp. Ostatnie miejsce zdobył Meksyk. Polska znalazła się na 28. pozycji. Jest to gigantyczna klęska dla naszego kraju.

- Zdrowie we wczesnych latach życia dziecka stanowi podstawę rozwoju biologicznego. To, jak dziecko rozwija się w tym czasie, wpływa na przyszły rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny, językowy i fizyczny, a to z kolei wpłynie na późniejsze sukcesy życiowe — zauważył Anthony Fleming z Compare the Market.

Dr Michał Sutkowski dla portalu parenting.pl zauważył, że w Polsce istnieje dużo czynników, które budzą niepokój. Lekarz nie ma wątpliwości, że warunki w pierwszych latach życia mają gigantyczny wpływ na przyszłość każdej osoby. W Polsce największym problemem jest otyłość.

- To pokazuje, że najważniejsze jest to, jak żyjemy, jak funkcjonujemy, czy jesteśmy aktywni, czy zdrowo się odżywiamy. Jednym z największych problemów, jeśli chodzi o dzieci w Polsce, jest otyłość. Jesteśmy w czołówce nie tylko europejskiej, ale i światowej pod względem otyłości u dzieci. Znaczenie ma oczywiście również kwestia odpowiedniego leczenia, diagnostyki, bilansów — stwierdził dr Sutkowski.

Uczniowie

Zmiany w edukacji historycznej i społecznej

CZYTAJ DALEJ

Zwycięzca rankingu

Zwycięzcą rankingu Compare the Market okazała się być Australia. Wysoką punktację zebrała dzięki liczbie terenów zielonych, dobremu dostępowi do opieki zdrowotnej, a także średniej długości życia. Drugie miejsce zajęła Islandia, a trzecie Japonia.

Na końcu rankingu znalazł się Meksyk. Według badaczy kraj ten jest najmniej zdrowym miejscem do wychowania dzieci ze względu na ograniczony dostęp do bezpiecznej wody pitnej. Drugie miejsce od końca zajęła Lita, a trzecie Estonia.

Chłopiec z burgerem

Czego nie podawać dzieciom? Lista zakazanych produktów

Dieta dziecka w żadnym wypadku nie może wyglądać tak samo jak dieta dorosłej osoby. Żołądki maluchów są zbyt delikatne, a ich organizmy nie potrafią sobie skutecznie poradzić z zatruciem czy zakażeniem. Właśnie dlatego proces rozszerzania ich diety jest długi i żmudny. Oto lista produktów, których w żadnym wypadku nie należy podawać dzieciom.

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz klasykę literatury dziecięcej?

Pytanie 1 z 5

Kto jest autorem utworu: "Lokomotywa"?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Kiedy będą ferie zimowe 2022?

  • Jej mąż umierał, gdy rodziła dziecko. Nagle podjęła desperacką decyzję

  • Córka poinformowała tatę o dziwnym zachowaniu mamy. Zamontował ukrytą kamerę

Źródło: parenting.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Życie rodzinne

City break z dzieckiem. Czy jechać z maluchem do dużego miasta?

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Raport. Tyle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Zmiany w wypłatach 500 plus. Wejdą w życie już w czerwcu

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Podpowiadamy, w co ubrać się na Komunię dziecka

Czytaj więcej >
Siedziba ZUS

Życie rodzinne

ZUS przyjmuje już wnioski o RKO od uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Podpowiadamy, co dać dziecku w prezencie na Pierwszą Komunię

Czytaj więcej >