Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Powrót nauki zdalnej. Coraz więcej szkół pracuje zdalnie lub hybrydowo
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 29.10.2021 02:00

Powrót nauki zdalnej. Coraz więcej szkół pracuje zdalnie lub hybrydowo

puste ławki
Fot: uatp2, canva.com

Z każdym dniem jest coraz więcej uczniów, którzy uczą się przez internet. Chociaż nie została wprowadzona nauka zdalna dla wszystkich szkół, to nieustannie placówki pojedynczo przechodzą na pracę w trybie zdalnym lub mieszanym.

Z dnia na dzień zmniejsza się liczba szkół, pracujących stacjonarnie. Obecnie w tym trybie funkcjonuje 90,7 proc. szkół ponadpodstawowych i 90,2 proc. podstawówek.

Nauka zdalna w kolejnych placówkach

Wzrost szkół przechodzących na nauczanie zdalne lub mieszane jest bardzo niepokojący. Przez internet pracuje już co 10 szkoła. Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje, że w sumie 20 069 szkół pracuje stacjonarnie, 94 placówki przeszły na naukę zdalną, a aż 2 037 ma nauczanie hybrydowe.

Przechodzenie szkół na naukę zdalną związane jest ze wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia podaje, że obecnie zostało potwierdzonych 9387 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Nie szczepili się

Wciąż wiele osób pozostaje niezaszczepionych, w tym są także nauczyciele. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Dorota Klucznik, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach tłumaczyła, że "Na razie szczepienia przeciwko Covid-19 nie są obowiązkowe".

Nauczyciele, którzy się nie zaszczepili, a mieli kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, kierowani są na kwarantannę, co stanowi niemały problem dla dyrekcji placówki. Czasem dochodzi do sytuacji kiedy klasa nauczyciela, który został skierowany na kwarantannę, nie przeszła na naukę zdalną. Nie jest możliwe wtedy, aby taki nauczyciel zapewnił uczniom opiekę przez internet, dlatego konieczne jest zorganizowanie zastępstwa dla klasy, a dyrekcja musi zapłacić obu nauczycielom.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl