portalparentingowy.pl
Mateusz Morawiecki

fot. Gov.pl

Premier Morawiecki zapowiedział zaostrzanie restrykcji. Co ze szkołami?

6 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

- Rozważamy wzmocnienie obostrzeń — zapowiedział w poniedziałek Mateusz Morawiecki. W związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd zamierza wprowadzić kolejne restrykcje. Głównie mają dotknąć osób niezaszczepionych. Rodzice zastanawiają się, co czeka uczniów?

Według części rodziców nauka zdalna powinna być już dawno wprowadzona. Rząd jednak ustaje przy swoim. Minister Edukacji wielokrotnie powtarzał, że nie planuje zamykać szkół. Z drugiej strony podkreśla, że w obecnej sytuacji wszystko może ulec szybkiej zmianie.

Co ze szkołami?

Morawiecki podczas poniedziałkowego wystąpienia zauważył zagrożenie w postaci nowej mutacji COVID-19 - Omikronu. Zapowiedział wprowadzenie kolejnych obostrzeń.

- Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją Omikron. Będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień, rozważamy wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych — przekazał premier.

Jednak co ze szkołami? Na to pytanie teoretycznie łatwo znaleźć odpowiedź. Jakiś czas temu Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, dementował pogłoski dotyczące zamknięcia placówek oświatowych.

- Nie ma teraz planów zmiany przepisów prawa dotyczących funkcjonowania szkół podczas pandemii. Na uniwersytetach rektorzy podejmują autonomicznie decyzje w tej sprawie, uwzględniając sytuację w poszczególnych miastach i uczelniach — mówił na antenie Polskiego Radia Łódź.

Z drugiej strony Czarnek nie potrafi do końca określić, co czeka uczniów w przyszłości. Czwarta fala stale rośnie, a nowa odmiana koronawirusa nie nastraja pozytywnie. Nikt się nie spodziewał wprowadzenia obostrzeń tuż przed świętami, jednak przytłaczająca liczba zakażeń je wymusiła.

- Czwarta fala nas na razie do tego nie zmusza. Co będzie w kolejnych dniach, tygodniach i miesiącach, także w obliczu nowej odmiany koronawirusa, tego nie jestem w stanie powiedzieć.

Łóżko szpitalne

Pediatra przekazał przykre wieści. Na covidowy OIOM trafiają małe dzieci

CZYTAJ DALEJ

Rząd namawia do szczepień

Premier Morawiecki w trakcie przemówienia zauważył, że sytuacja w kraju wygląda "bardzo niedobrze". Mutacja Omikron prawdopodobnie tylko zwiększy liczby zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych.

- Jest bardzo dużo zgonów. To są zgony przede wszystkim wśród osób niezaszczepionych — mówił premier, zachęcając obywateli do szczepienia.

Od połowy grudnia do Polski wejdą szczepionki przeznaczone dla grupy wiekowej 5-11 lat. Czarnek wraz z Niedzielskim skierowali do rodziców pismo, w którym zachęcają do szczepienia swoich dzieci. Podkreślili, że wpłynie to na naukę stacjonarną. Dzieci zaszczepione nie będą wysyłane na kwarantannę.

- Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19 - czytamy w liście.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Joanna Opozda pokazała pokój dla dziecka. Przez przypadek zdradziła za dużo

  • Nie pozwala nikomu całować swojego dziecka. Powód może Was zaskoczyć

  • Czesała córkę i nagle zamarła. Błyskawicznie zawiozła 13-latkę do lekarza

Cofnijmy się do przeszłości. Jak dobrze znasz się na bajkach?

Pytanie 1 z 3

W jakiej bajce główną bohaterką jest Tosia?

7 rzeczy, których rodzice zabraniają dzieciom. Popełniają gigantyczny błąd

“Zostaw to, bo się skaleczysz!”, “Uważaj, bo spadniesz!” “Nie ruszaj, bo się pobrudzisz”... Takie słowa często rodzice kierują do swoich dzieci. Czasem jednak ich troska jest nadmierna i zapominają o tym, że dziecko po prostu potrzebuje poznawać swoje możliwości i ograniczenia, aby się rozwijać.

Zobacz galerię >Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >