portalparentingowy.pl
Czarnek

fot. Pawel Wodzynski/East News

Przemysław Czarnek skomentował kontrowersje wokół "lex Czarnek"

17 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

Po przyjęciu nowelizacji tzw. lex Czarnek pojawiało się wiele głosów krytyki w stronę ministerstwa edukacji i nauki. Przemysław Czarnek także postanowił wypowiedzieć się na ten temat. Według niego nowe przepisy mają zapobiec demoralizacji dzieci i młodzieży, co nie podoba się organizacjom lewicowym i lewicowo-liberalnym.

W zeszły czwartek została przyjęta nowelizacja prawa oświatowego, potocznie nazywanego "lex Czarnek". Została przegłosowana większością głosów, których było 227. Przeciwko wprowadzeniu zmian było 214 posłów i nie było nikogo, kto wstrzymałby się od głosu.

"Lex Czarnek"

Najważniejszymi zmianami, jakie wejdą w życie po przyjęciu projektu Przemysława Czarnka będzie konieczność uzyskania pozytywnej opinii kuratora przez dyrekcję szkoły, aby stowarzyszenia lub organizacje, mogły zorganizować zajęcia dodatkowe.

Kolejny nowy przepis mówi o tym, że kurator będzie mógł wnioskować do samorządu o zwolnienie dyrektora szkoły bez wypowiedzenia, jeżeli ten nie wykona zaleceń kuratorium, a wezwanie do wyjaśnień nie da oczekiwanych efektów.

Koniec wolnej szkoły?

Według posła PO Piotra Borysa "to koniec demokratycznej i wolnej szkoły". Z kolei rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia Jan Strzeżek ocenił, że "celem tej ustawy jest formowanie młodych Polaków na podobieństwo Ministra Czarnka"

- Mimo ogromnej mobilizacji społecznej "Lex Czarnek" przyjęta przez Sejm. To koniec demokratycznej i wolnej szkoły! Teraz wszytko w rękach niezależnych nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców i uczniów! Nie dajmy zniewolić polskiej szkoły - napisał na Twitterze Piotr Borys.

Małgorzata Socha

Małgorzata Socha pochwaliła się swoją pociechą. Właśnie obchodzi 5. urodziny

CZYTAJ DALEJ

Zatrzymanie demoralizacji dzieci i młodzieży

Jak podaje dorzeczy.pl, w poniedziałek w audycji "Siódma 9" minister Przemysław Czarnek tłumaczył, że dzięki znowelizowanym przepisom, kuratorzy oświaty będą mogli zapobiec "wejściu do szkoły organizacji, która przedstawia dzieciom i młodzieży treści demoralizujące". 

- Takie rzeczy zdarzały się w wielkich miastach, takich jak Warszawa, Poznań czy Gdańsk. Chcemy to powstrzymać na tym etapie, żeby się nie rozpowszechniało w całej Polsce - przekonywał szef MEiN.


Przemysław Czarnek: to jest wrzawa organizacji lewackich

Minister Czarnek w odpowiedzi na krytykę opozycji uznał, że "ze zmianami trafił w przysłowiową dziesiątkę". Według niego "to jest wrzawa organizacji lewackich, lewicowo-liberalnych, neomarksistowskich, które dokonały pochodu rewolucyjnego na wielu uczelniach wyższych, w wielu instytucjach kultury i nie do końca udało im się to w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych."

- Chcemy więc ten pochód zatrzymać – oznajmił Czarnek.

Ranking gigantycznych noworodków. Rekordzista urodził się tak ogromny, że można złapać się za głowę

Slajd 1 z 4

Największy noworodek ważył ponad 10 kilo!

Największe dziecko na świecie urodziło się w 1995 roku we Włoszech na Półwyspie Apenińskim. Chłopiec w dniu narodzin ważył aż 10,2 kg. Mimo dużej wagi dziecko rozwijało się prawidłowo.

Ile wiesz na temat dzieci?

Pytanie 1 z 4

Jakie kolory widzi niemowlę?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: dorzeczy.pl, wiadomosci.gazeta.pl, twitter.com

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Komunikat Przemysława Czarnka ws. podwyżek dla nauczycieli

Czytaj więcej >

Szkoła

Dotacje na wyposażenie szkół w podręczniki. Opublikowano rozporządzenie

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek dementuje doniesienia o niewystarczających funduszach. "Rząd jest na to przygotowany"

Czytaj więcej >

Szkoła

Dariusz Piontkowski zabrał głos ws. uchodźców w polskich szkołach

Czytaj więcej >

Szkoła

Będą zmiany w szkołach. Chodzi o matury i liczbę uczniów w klasach

Czytaj więcej >

Szkoła

Organizacja nauki dla uczniów z Ukrainy. Komunikaty Ministerstwa Edukacji i Nauki

Czytaj więcej >