Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przedszkolak > Przepis na odbijające się bańki mydlane. Wystarczą trzy składniki
Marta Uler
Marta Uler 18.06.2024 13:06

Przepis na odbijające się bańki mydlane. Wystarczą trzy składniki

bańki mydlane
Fot. Pixabay

Dzieci uwielbiają bańki mydlane! To obowiązkowy punkt programu każdej dziecięcej imprezy. Bańki dają maluchom wiele radości również na co dzień. Kiedy dziecko się nudzi, wystarczy podać mu buteleczkę i od razu zaczyna się zabawa. 

Najwięcej frajdy dają te bańki, które da się, choć kilka razy odbić. To niełatwa sztuka, chyba że mamy specjalny płyn do baniek odbijających się niczym piłeczki. Samodzielne wykonanie go to łatwizna.

Bańki mydlane – ulubiona dziecięca zabawa

Bańki mydlane, które tak łatwo nie pękają i które da się odbijać niczym piłkę, można po prostu kupić. W sklepach są takie zestawy, ze specjalną "skarpetką” na rękę do odbijania baniek. Skaczące bańki są trwalsze od tradycyjnych i oczywiście dają jeszcze więcej zabawy.

Trudno wyobrazić sobie dziecięcą imprezę bez kolorowych baloników i baniek mydlanych. Bańki po prostu muszą być – to element nieodzowny wszelkich imieninek i urodzinek. Ta prosta rozrywka sprawia, że dzieci zaczynają się śmiać, biegać, próbują łapać bańki w ręce – to czysta radość. 

Niestety bańki pękają i to zawsze jest trochę smutne. Dlatego warto czasem urozmaicić dziecięcą zabawę bańkami, które są trwalsze i potrafią się nawet odbijać. A płyn na takie bańki można zrobić samodzielnie, domowym sposobem

Odbijające się bańki mydlane – przepis na płyn

Każdy płyn do baniek niestety szybko się kończy. I co dalej? W kuchni bardzo szybko, można skomponować nowy płyn do baniek. Przepis i wykonanie są banalnie proste. Oto składniki:

  • 4 łyżki wody w temperaturze pokojowej,
  • 2 łyżki drobnego cukru,
  • 1 łyżka płynu do mycia naczyń.

Wszystko dokładnie mieszamy w miseczce, aż cukier się zupełnie rozpuści. Następnie przelewamy do butelki na bańki. 

Uwaga – te proporcje są bardzo istotne. Jeśli dodasz troszkę za dużo wody, cukier puder zamiast zwykłego (jest lżejszy) albo ciut za mało płynu – nie będzie zabawy, bo bańki nie wyjdą. Na tym filmiku pokazano dokładnie, jak samodzielnie zrobić płyn do odbijających się baniek mydlanych:

@pani.zlota.raczka Jak zrobić domowe skaczące bańki mydlane - DIY?🫧 Przepis jest bardzo prosty: 4 łyżki wody, 1 łyżka płynu do mycia naczyń, 2 łyżki cukru - wszystko mieszamy i dmuchamy. Koniecznie załóżcie zimową rękawiczkę 🧤 How to create jumping bubbles - DIY? 🫧 The recipe is very simple: 4 tbsp water, 1 tbsp dish soap and 1 tbsp sugar - mix everything and blow. You need to put on a winter glove 🧤Więcej porad na / more advices on: #YouTube https://www.youtube.com/@PaniZotaRaczka #diy #triki #tipy #lifehacks #porady #poradydomowe #bańki #bańkimydlane #skaczącebańki #zabawazdzieckiem #zabawa #dziecko #dzieckoszczęśliwe #dladzieci #mama #zabawawdomu #sposóbnanude #dzieckowdomu #bubbles #jumpingbubbles #kids #fun #funwithkids #kidsfun #experiment #kidsathome #ideaforfun #pomysłnazabawę #pomysłnazabawęzdzieckiem ♬ oryginalny dźwięk – Pani.Zlota.Raczka - PaniZlotaRaczka

Plamy po bańkach mydlanych

Odbijające się bańki mydlane, nie nadają się do zabawy w domu. Zauważmy, że zawierają cukier, a więc ślady po nich będą się kleić. Z tymi bańkami trzeba wyjść na zewnątrz. Co jeszcze warto wiedzieć o odbijających się bańkach mydlanych? 

Jeśli zechcesz odbijać je gołą ręką, i tak pękną, a dłoń zacznie się lepić. Tu trzeba założyć cienką rękawiczkę zimową, naciągnąć na rękę skarpetkę lub rękaw bluzy. Z takim zestawem zabawa będzie doskonała!

Zobacz także:

Jak usunąć plamy z baniek mydlanych? Na pewno nie w pralce

Jak usunąć ciemne plamy po bańkach mydlanych? Na pewno nie w pralce

Jak usunąć plamy z truskawek? Na pewno nie w pralce

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?