portalparentingowy.pl
Dziewczynak reaguje na tatę bez brody

Fot. ViralHog / YouTube

Reakcja dziewczynki na widok taty bez brody

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

To wideo zdecydowanie podbija internet i rozczula nawet najtwardsze serca. Reakcja dziewczynki na to, jak pierwszy raz widzi swojego tatę bez brody jest wprost fenomenalna. Pytanie tylko - dlaczego tak się dzieje?

Dziewczynka na przedstawionym wideo doskonale pokazuje to, jak czasami niewielka zmiana w wyglądzie potrafi wywołać u dziecka silne emocje.

Reakcja dziewczynki podbija internet

Do sieci trafiło niezwykłe wideo, którego bohaterką jest 2-letnia Nora. Rodzice nagrali reakcję dziewczynki, która pierwszy raz w życiu widzi swojego tatę… bez brody. Jak się okazało, był to dla niej zupełnie wyjątkowy widok.

I równie niezwykłe było zachowanie Nory. Na początku patrzyła na tatę z niedowierzaniem tak, jakby nie miała pewności, czy to na pewno on. Potem dziewczynka uciekła w głąb korytarza, cały czas z uśmiechem na ustach. Oparła się o ścianę, w zdumieniu zakrywając usta dłonią. Widać, że ten widok zrobił na niej ogromne wrażenie!

Nagranie do sieci wstawiła jej mama, opatrując je następującym opisem:

„Cześć! Jestem mamą Nory. Zajmuję się domem, a także studiuję w niepełnym wymiarze godzin. Pracuję w dziedzinie zarządzania biznesem i zanim zaczęłam zajmować się domem w domu, byłam kierownikiem personalnym. Nora ma dwa lata i jest energiczną, inteligentną dziewczynką! "

Problemy z rozpoznawaniem twarzy

Reakcja dziewczynki na tatę bez brody nie powinno właściwie dziwić. Nawet dorośli mają niekiedy problem z rozpoznaniem znajomego, który zmieni fryzurę czy założy inny model okularów. Tutaj trzeba zauważyć, że zdolności poznawcze nie są tak silnie rozwinięte, jak u starszych osób.

W pierwszych miesiącach życia dzieci nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego zmysłu wzroku. Zamiast wyraźnych osób widzą raczej kontury, a bliskich rozpoznają głównie dzięki zmysłom słuchu i zapachu.

Przykładem na to może być wypowiedź z portalu rodzice.pl jednej z mam, której dziecko w zależności od jej wyglądu, ma problem z rozpoznaniem jej:

“Nati już dwa razy mnie nie poznała… w zeszłym tygodniu, kiedy założyłam czerwoną koszulę – uderzyła w płacz i nie mogliśmy jej uspokoić – musiałam się przebrać (...)”

Jak widać, przypadek Nory nie jest jedyny, a problemy z rozpoznawaniem bliskich przez dzieci faktycznie mogą się zdarzać.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Rodzice ostrzegają przed maseczkami dla niemowląt. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia

  • Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Przemysław Czarnek podał termin

  • Produkty zakazane w czasie ciąży. Lepiej całkowicie z nich zrezygnować

źródło: ViralHog-YouTube / rodzice.pl / bebiklub.pl

Podobne artykuły

Prezenty na chrzest

Dziecko

Jakie prezenty na chrzest?

Czytaj więcej >
Basen dla dziecka

Dziecko

Basen ogrodowy dla dzieci - jaki wybrać?

Czytaj więcej >
Pierwszy spacer

Dziecko

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

Czytaj więcej >
psychiatria dziecięca

Dziecko

Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Czytaj więcej >
pytanie na śniadanie

Dziecko

"Pytanie na śniadanie": wpadka programu w temacie o dzieciach

Czytaj więcej >
Huśtawka zarwała się pod 10-latką

Dziecko

Niebezpieczny wypadek w Nysie. Huśtawka zerwała się pod 10-latką

Czytaj więcej >