portalparentingowy.pl
rodzina-1604153567

YouTube - Branson & Brooke

Mama weszła do łazienki. Była zachwycona tym jak rodzeństwo wspólnie sprząta

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Mama poprosiła swoje dzieci, aby posprzątały mieszkanie. Rodzeństwo znalazło oryginalny pomysł na urozmaicenie sobie tej czynności. Nagranie ze sprzątania wstawili na swoje social media.

Większość dzieci nie lubi wykonywać codziennych prac domowych. Odkurzanie, wynoszenie śmieci, czy mycie okien to dla wielu nie lada wyzwanie. Na to, jak urozmaicić sobie czas podczas sprzątania wpadło rodzeństwo z Idaho. Brooke Jones i Branson Waite uznali sprzątanie jako muzyczną okazję.

Rodzeństwo śpiewające w łazience 

Brooke i Branson to bardzo utalentowani nastolatkowie pochodzące z muzycznej rodziny. Rodzeństwo śpiewa ze sobą od najmłodszych lat. Mama dzieci - Amber od zawsze brała udział w niezliczonych improwizowanych koncertach. Ostatnio kolejny raz mogła podziwiać talent swoich dzieci. Poprosiła je o posprzątanie mieszkania. Po parunastu minutach weszła do łazienki i zobaczyła coś niesamowitego. Brat i siostra stworzyli duet w łazience. 

- Poprosiłam dzieci, żeby posprzątały łazienkę - napisała Amber, dodając, że 10 minut później znalazła je śpiewające hit Johna Denvera. Syn grał na gitarze, którą nosi ze sobą wszędzie. W tym czasie córka czyściła lustro i śpiewała w rytm brzmienia gitary brata. Żadne z nich nie widziało, że mama ogląda ich „łazienkowy koncert”. Byli we własnym świecie, śpiewając „Take Me Home, Country Roads”.

kobieta w ciąży

Kupiła zestaw do sztucznego zapłodnienia. 9 miesięcy później urodziła "e-dziecko"

CZYTAJ DALEJ

Zachwyceni internauci po zobaczeniu nagrania

Amber nagrała swoje dzieci, a później wstawiła film na Facebooka. Internauci po zobaczeniu nagrania, byli zachwyceni pomysłem i talentem muzycznym nastolatków.

- To rodzinne. Gramy muzykę wszędzie, gdzie tylko jesteśmy. Śpiewamy przy każdej okazji. Kochamy to. Muzyka jest w naszej rodzinie od pokoleń - skomentował Branson w komentarzach.

Pozostała część tekstu znajduje się pod materiałem wideo:

Internauci skomentowali: "Mamy tylko jedno pytanie: gdzie możemy dostać płytę CD? Ale poważnie, jeśli kiedykolwiek zdecydują się na prawdziwy koncert, będziemy pierwszymi, którzy kupią bilety! Cóż za piękna więź łączy tych dwoje - nie wspominając o niesamowitych głosach!".

Jak zachęcić dziecko, aby sprzątało w domu?

Twoje dziecko nie chce pomagać ci podczas prac domowych. Zastanawiasz się, czym jest to spowodowane? Od najmłodszych lat postaraj się zachęcić je do niektórych przyzwyczajeń. Kiedy twoje dziecko jest jeszcze małe, zamieniaj wykonywanie codziennych prac domowych w zabawę. Niech sprawia mu to przyjemność. Układając zabawki, śpiewajcie, wymyślajcie gry i przede wszystkim spędzajcie miło czas. Najważniejsze to połączyć korzystne z pożytecznym. Dobre nawyki wyćwiczone w dzieciństwie to podstawa.

Pamiętaj natomiast, żeby nigdy nie karać dziecka sprzątaniem. Możesz mieć dobre intencje, ale taka kara sprawi, że maluch będzie uważał sprzątanie za niemiły obowiązek, który wykonuje się, kiedy zrobi się coś, czego nie powinno się robić. Powiedz dziecku, dlaczego sprzątanie to taka ważna czynność. Wyjaśnij, jak przemieszczają się bakterie. Kiedy maluch zrozumie, co powoduje bród i bałagan, sam chętnie na bieżąco pomoże w sprzątaniu. Ważne, żeby był świadomy, że bałagan musi być uporządkowany.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Dzieci wrócą do szkoły zaraz po Wielkanocy? Minister Zdrowia odpowiada

  • Jak chronić dziecko w sieci? Internet jest wspaniałym wynalazkiem, ale potrafi być również niebezpieczny

  • Jak wybrać kołyskę, aby dziecko miało z niej pożytek?

Źródło: inspiremore.com

Młodzieżowy slang. Czy na pewno wiesz, o czym mówi twoje dziecko?

Pytanie 1 z 4

Co oznacza słowo "boomer"?

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Rząd planuje zmiany w 500 plus. Chodzi m.in. o formę wypłacania świadczenia

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Trzyosobowa rodzina utrzymuje się za 2700 zł miesięcznie. Zostaje im jeszcze na wakacje

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Znaleźli na plaży butelkę z poruszającym listem ojca do córki

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Dzieci uważały, że w domu jest duch. Gdy matka została sama w domu odkryła ponurą prawdę

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Rodzice zauważyli, że ich córka jest podobna do ginekologa. W końcu poznali prawdę

Czytaj więcej >
materiały prasowe

Życie rodzinne

Tom & Jerry - uwielbiani bohaterowie powracają w pełnometrażowym filmie na DVD I BLU-RAY™!

Czytaj więcej >