portalparentingowy.pl
Rodzie nie radzą sobie ze zdalnym nauczaniem

unsplash.com Nik Shuliahin

Przygnębiające relacje rodziców ws. nauki zdalnej. "Żyjemy z dnia na dzień w dużej niepewności"

11 Listopada 2020

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Rodzice coraz gorzej radzą sobie z edukacją w trybie zdalnym? Przygnębiające relacje obiegły media.

Rodzice, dzieci i nauczyciele od marca żyją pełni obaw i niepewności. Wiosenny lockdown i zamknięcie wszystkich szkół wywróciło życie Polaków do góry nogami. Chociaż nauka w trybie zdalnym początkowo miała trwać przez zaledwie kilka tygodni, ostatecznie rząd zadecydował o wydłużeniu jej do końca roku szkolnego. W czasie wakacje wszyscy mieli możliwość zaczerpnąć głębokiego oddechu, by od września znów mierzyć się z ogromnymi wyzwaniami. 

Bolesne relacje w sprawie nauki zdalnej. Rodzice zupełnie sobie nie radzą?

Wdrożona 9 listopada nauka zdalna ma trwać do 29 listopada z możliwością przedłużenia. Tymczasem Wirtualna Polska postanowiła zwrócić się do rodziców z prośbą o podzielenie się odczuciami w związku z ponownym zamknięciem szkół. Z ich relacji wynika, że problemy pojawiają się niemal na każdej płaszczyźnie. Spory kłopot dotyczy m.in. pogodzenia nauki starszego dziecka z zabawą młodszego.

"Mam syna w drugiej klasie i córeczkę prawie trzyletnią. Syn w swoim pokoju z laptopem, a w moim na telewizorze piosenki na YouTube, aby młodą zająć, żeby co chwilę nie wpadała do brata. Sądzę, że wielu rodziców też nie ma innego wyjścia" - wyznała dla WP jedna z mam. 

"Syn pierwsza klasa podstawowa, a młodszy dwa lata. Prawie na wszystko pozwalam młodszemu, żeby starszy miał ciszę" - dodała kolejna. 

Nic nie jest już takie samo 

Przeżycia, którymi rodzice podzielili się dla Wirtualnej Polski, są wstrząsające. Wielu z nich zupełnie nie radzi sobie z połączeniem pracy z edukacją dzieci. Zamknięcie szkół znacząco wpłynęło na ich życie zawodowe.

"Córka jest w drugiej klasie i ma naukę zdalną. Wczoraj był problem z internetem, byłam zła. Tak się mega cieszyłam, gdy córka chodziła do szkoły, syn do żłobka... Szukałam pracy w międzyczasie z nadzieją, że wszystko się poukłada. Niestety nauka zdalna zniszczyła moje plany oraz córki radość z chodzenia do szkoły. Żyjemy z dnia na dzień w dużej niepewności. Nie wiadomo co rząd, mądrego wymyśli" - wyznała mama. 

Jeżeli nauka w trybie zdalnym będzie trwała dłużej niż 29 listopada, wielu rodziców może znaleźć się w jeszcze trudniejszej sytuacji, tym bardziej finansowej. Decyzja w sprawie szkół zależna będzie jednak od sytuacji epidemiologicznej na końcu miesiąca.

Źródło: Wirtualna Polska

Weronika WasiakAutor

Redaktor portalu Portalparentingowy.pl. Wcześniej byłam związana z pracą w portalu Pikio.pl, gdzie pełniłam funkcję redaktora. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Nauczyciel wyprosił nagle wyprosił 12-latkę z lekcji. Wszystko przez zbyt szerokie biodra

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczycielka przykleiła maseczkę do twarzy ucznia. Powód nie mieści się w głowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Młoda mama nie może uwierzyć, czym w przedszkolu karmione są dzieci. Nie kryje złości

Czytaj więcej >

Szkoła

Minister edukacji zapowiedział zmiany, chodzi o ferie i pensje nauczycieli

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek o obowiązkowej religii. Wyznaczył datę wprowadzenia zmian w szkołach

Czytaj więcej >
fot. canva.com

Szkoła

Ile miesięcy potrwa nauka stacjonarna? Minister zdrowia: ''Daję gwarancję co najmniej na miesiąc, dwa''

Czytaj więcej >