Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Rodziła co trzy lata, zawsze tego samego dnia. Niezwykła historia rodziny z Florydy
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 25.10.2021 02:00

Rodziła co trzy lata, zawsze tego samego dnia. Niezwykła historia rodziny z Florydy

Kristin Lammert z rodziną
fot. Hoby Finn, canva.com

Kristin Lammert to wyjątkowa kobieta. Razem ze swoim mężem ma trójkę pięknych dzieci. Co ciekawe, wszystkie urodziły się 25 sierpnia! Lammert wydawała je na świat co trzy lata i wywoływała niemałe zdziwienie swoimi regularnymi wizytami na porodówce. Okazało się jednak, że nie jest jedyna. Kobiet, które rodzą dzieci tego samego dnia lub w odstępie kilku dni albo tygodni jest więcej. To niezwykłe jak natura steruje naszym terminem zapłodnienia i później porodu.

Matka trójki dzieci dokonała zaskakującego odkrycia, gdy dowiedziała się, że jej przypadek nie jest aż tak wyjątkowy. Wszystkie trzy córki pani Lammert mają urodziny tego samego dnia. Jednak nie udało jej się zająć głównego miejsca w Księdze Rekordów Guinnessa. Należy ono do rodziny, która ma pięcioro rodzeństwa urodzonego tego samego dnia.

Rodzina ma trójkę dzieci - wszystkie urodziły się tego samego dnia

Historia Kristin Lammert jest naprawdę wyjątkowa. Kobieta mieszka w amerykańskiej miejscowości Oviedo na Florydzie razem z mężem i trzema małymi córeczkami. Jej wszystkie dzieci przyszły na świat w tym samym dniu. Różni je tylko rok narodzin. 

Pierwsza córka urodziła się 25 sierpnia 2015. Rodzice dali jej na imię Sophie. Trzy lata później mama była znowu w ciąży. Wtedy na świat przyszła Giuliana. O dziwo, znów był to 25 sierpnia. Po pewnym czasie pani Lammert dowiedziała się, że jest w kolejnej ciąży.

– Po prostu nie dowierzaliśmy. Im bliżej byłam terminu porodu, tym częściej żartowaliśmy w domu na ten temat, a ja coraz bardziej chciałam, aby Mia (trzecia córka – przyp.) urodziła się 25 sierpnia. Pierworodna córeczka Sophia nawet kiedyś żartowała, że na swoje szóste urodziny chce kolejną siostrę. Pomyślałam, że w sumie, dlaczego nie – opowiedziała kobieta.

Trzecia córeczka pojawiła się na świecie w 2021 roku. I po raz kolejny był to 25 sierpnia. Takie rzeczy nie zdarzają się często. Nie dość, że wszystkie córki mają urodziny tego samego dnia, to przychodziły na świat w regularnych odstępach – co 3 lata.

Rodzina Kristin nie jest jedyna

– To niezwykle rzadkie. Konsultowaliśmy się ze statystykami, ale mówią, że naprawdę trudno wskazać, jak często zdarza się coś takiego. W Księdze Rekordów Guinnessa jednak jest rodzina, która ma pięcioro dzieci urodzonych tego samego dnia. Wyliczono, że takie narodziny, jakich doświadczyła Kristin, to szansa jedna na 48 milionów porodów – mówi położna ze szpitala, w którym rodziła Lammert.

To niesamowite, że jednej rodzice przydarzyło się coś takiego aż 5 razy! 

Zorganizowanie urodzin dla kilkorga dzieci w jeden dzień na pewno wyzwanie dla rodziców. A pewnie to lepsze rozwiązanie, niż trzykrotne urządzanie kinderparty w ciągu roku. 

Obecnie przyjaciele Kristin żartują, że 25 sierpnia 2024 na świat musi przyjść jej czwarta córka. Myślicie, że się uda?

Narodziny o tej samej porze roku lub w tym samym miesiącu

Przypadek Kristin Lammert na pewno jest wyjątkowy, ale jeśli zapytać różne mamy, kiedy rodziły, to w wielu rodzinach widać pewne prawidłowości dotyczące narodzin dzieci. Są rodzeństwa, które przyszły na świat w tym samym miesiącu, czasem jest to też miesiąc, w którym urodził się jeden z rodziców. Są też rodziny, w których dzieci przychodziły na świat w odstępie kilku dni (różnił je oczywiście rok urodzenia). Niektóre rodziny wydają dzieci tylko na wiosnę, inne z kolei powiększają swój skład jesienią lub tuż przed sylwestrem. 

A jak jest u Was?

Źródło: People.com

Zobacz też:

Kobieta urodziła przez cesarskie cięcie - teść nazwał ją leniwą
Dzień urodzenia wpływa na charakter dziecka
Czerwona kokardka na wózku, zamiast chronić, może oznaczać poważne kłopoty

Tagi: ciąża poród