portalparentingowy.pl Ciąża i poród Sok z trawy pszenicznej dla kobiet w ciąży – dlaczego warto pić?
pixabay.com

Sok z trawy pszenicznej dla kobiet w ciąży – dlaczego warto pić?

23 marca 2022
Autor tekstu: Martyna Trębacz

Trawa pszeniczna – co to jest?

W ostatnich latach można zauważyć rosnące zainteresowanie trawą pszeniczną. Biorąc pod uwagę jej liczne zalety i pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, nie powinny to nikogo dziwić. Zanim jednak przejdziemy to korzyści, jakie wiążą się ze spożywaniem trawy pszenicznej, warto wiedzieć co to dokładnie jest i z czego wynika jej zbawienny wpływ na nasz organizm. Trawa pszeniczna to nic innego jak młoda trawa pszenicy, osiągająca maksymalnie około 15 centymetrów wysokości. Aby mieć pewność, że jest ona całkowicie ekologiczna, można hodować ją samodzielnie w warunkach domowych. Jak to zrobić? Wystarczy, że zasadzimy nasiona w doniczce, a będziemy mieć gwarancje, że nasza trawa pszeniczna jest pozbawiona oprysków i szkodliwych nawozów.

Sok z trawy pszenicznej dla kobiet w ciąży - zalety

  • Jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży

W przeciwieństwie do wielu roślin i ziół stosowanych w medycynie ludowej, trawa pszeniczna jest całkowicie bezpieczna dla kobiet w ciąży. Lekarze zalecają wręcz picie soków z trawy pszenicznej kobietom spodziewającym się dziecka oraz karmiącym piersią. W ten sposób można dostarczyć nie tylko sobie, ale także maleństwu, wielu potrzebnych witamin, minerałów i aminokwasów, a także wzmocnić organizm.

  • Jest bogata w witaminy i minerały

Jedną z najczęściej powtarzanych zalet picia soku z trawy pszenicznej w ciąży jest jej bogactwo witamin, minerałów i aminokwasów. Istotnie, trawa pszeniczna zawiera witaminy z grupy A, C, E i wszystkie witaminy z grupy B. Ponadto jest bogata w magnez, potas, sód, wapno i fosfor.

  • Oczyszcza organizm z toksyn

Niestety, obecny tryb życia nie ułatwia nam dbania o swoje zdrowie. Stres, przemęczenie, zanieczyszczone powietrze czy zła dieta mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i kondycje zdrowotną. Coraz trudniej znaleźć produkty, które byłby pozbawione konserwantów i ulepszaczy smaku. Wszystkie te czynniki wpływają na szereg chorób, których przy odpowiednim sposobie życia można by uniknąć. Pomocna może być w tym właśnie trawa pszeniczna, która nie tylko nie zawiera szkodliwych toksyn, ale także wykazuje działanie antybakteryjne oraz oczyszcza organizm z metali ciężkich i toksyn. Tym samym, stanowi świetną ochronę w walce z chorobami.

  • Poprawia trawienie

Sok z trawy pszenicznej ma korzystny wpływ na nasz układ pokarmowy, dzięki czemu poprawia trawienie. Nie dość, że przyśpiesza procesy trawienne to pomaga uporać się ze zgagą i ma swój nieoceniony udział w walce z niestrawnością. Sok z trawy pszenicznej powinny pokochać wszystkie osoby, które borykają się z problemami z przemianą materii. Nie dość, że trawa pszeniczna wspiera procesy związane z przemianą materii to pomaga także uporać się z uczuciem głodu, dzięki czemu ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała.

  • Usprawnia działanie układu moczowego

Kolejną zaletą trawy pszenicznej jest jej korzystny wpływ na układ moczowy. Wszystkie osoby, które borykają się z problemem zapalenia pęcherza moczowego, powinny koniecznie wprowadzić do swojej codziennej diety sok z trawy pszenicznej.

  • Poprawia funkcjonowanie układu krążenia

Trawa pszeniczna jest pomocna również przy problemach związanych z układem krążenia. Wszystko za sprawą czerwonych krwinek, które dzięki trawie pszenicznej są produkowane w większych ilościach. Przyczynia się ona również do oczyszczenia krwi z szkodliwych toksyn i substancji, co w rezultacie wpływa na lepsze funkcjonowanie całego organizmu.

  • Zapobiega próchnicy zębów

Kolejną zaletą trawy pszenicznej jest jej działanie antybakteryjne, które przekłada się na zdrowie jamy ustnej i zębów. Sok z trawy pszenicznej świetnie sprawdzi się jako płukanka do ust. W ten sposób nie tylko unikniemy rozmnażaniu się bakterii, ale również tworzeniu się próchnicy.

  • Przyśpiesza gojenie się ran

Co ciekawe, trawa pszeniczna jest także przeznaczona do użytku zewnętrznego. Dzięki właściwościom antyseptycznym idealnie sprawdzi się jako środek do odkażania ran, takich jak: skaleczenia, siniaki, zadrapania, a nawet oparzenia. W ten sposób zmniejszymy stany zapalne skóry i przyśpieszymy gojenie się ran. To jednak nie jedyne korzyści ze stosowania trawy pszenicznej od zewnątrz. Okazuje się, że dzięki zawartości witaminy A można poprawić kondycję skóry, a także spowolnić proces jej starzenia.

  • Zapobiega powstawaniu wielu chorób

Trawa pszeniczna jest nie tylko zdrowa, ale także odgrywa istotną rolę w zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób i schorzeń. Dzięki zawartości potasu i wapnia pomaga regulować pracę serca oraz przywraca odpowiednią zasadowość krwi. Sok z trawy pszenicznej ma również zbawienny wpływ na choroby cukrzycy, układu krążenia czy nadciśnienia tętniczego, a także usprawnia działanie tarczycy. Dzięki zawartości witaminy C i E stanowi ochronę przed działaniem wolnych rodników.

  • Chroni przed nowotworem

Trawa pszeniczna odgrywa także istotną rolę w profilaktyce i walce z nowotworem. Spożywając sok z trawy pszenicznej chronimy organizm przed działaniem wolnych rodników, a także przed promieniowaniem, które może przyczynić się do powstania raka. Według badań trawa pszeniczna pomaga także w walce z nowotworem.

Sok z trawy pszenicznej, a płodność

Trawa pszeniczna ma nie tylko zbawienny wpływ na zdrowie kobiet ciężarnych i płodu. Zaletą picia soku z trawy pszenicznej jest korzystny wpływ na płodność. Z tego powodu sok z trawy pszenicznej poleca się także osobom, które starają się o potomstwo. Z czego wynika pozytywny wpływ trawy pszenicznej na płodność? Prócz witamin i minerałów, które zawiera trawa pszeniczna, ważnym jej składnikiem jest chlorofil, który obniża poziom hormonu FSH. Zbyt duże jego stężenie wiąże się z dużym problemem z zajściem w ciąże, dlatego trawa pszeniczna w istotny sposób może pomóc parom, które marzą o dziecku.

Obserwuj nas w
autor
Martyna Trębacz

Martyna Trębacz

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy