MAtura: szef CKE przekazał ważna radę dla maturzystów
fot. pixabay.com/F1Digitals
Karol Zaborowski - 3 Maja 2021

Szef CKE dał maturzystom wskazówkę na chwilę przed egzaminami. Powiedział, co teraz powinni zrobić

Tegoroczna matura rozpocznie się już lada moment, przez co wielu uczniów podchodzących do egzaminu zaczyna się stresować, czy aby na pewno opanowała odpowiednio cały materiał. Szef CKE przekazał tegorocznym maturzystom ważną wskazówkę.

Tegoroczna matura rozpocznie się już lada dzień, przez co wielu uczniów próbuje wykorzystać te ostatnie godziny na dodatkowe powtórki materiału. Jednak czy takie podejście jest właściwe? Zapewne każdy z nas spotkał się sam z taką sytuacją lub zna kogoś, kto tak zrobił, że tuż przed ważnym egzaminem próbujemy przyswoić jak najwięcej materiału.

Niestety takie podejście może przynieść zupełnie odwrotne skutki do tych zamierzonych. Z tego też względu szef CKE zwrócił się bezpośrednio do tegorocznych maturzystów, aby przekazać im jakże prostą, ale też ważną radę.

Szef CKE przekazał ważną wskazówkę co do tegorocznych matur

Matura jest niezwykle stresującym egzaminem, ponieważ to od niej zależy to, czy dostaniemy się na wymarzony kierunek studiów. Z tego też względu wielu maturzystów próbuje do ostatniej chwili przypomnieć sobie jak najwięcej z ostatnich lat nauki. Są też i tacy, którzy dopiero w ostatniej chwili siadają do nauki, wychodząc z założenia, że wtedy lepiej zapamiętają cały materiał, ponieważ będą mieli go powtórzony na świeżo.

Ponad 530 tys. uczniów podpisało się pod protestem. Nie chcą powrotu do szkół tuż przed wakacjamiPonad 530 tys. uczniów podpisało się pod protestem. Nie chcą powrotu do szkół tuż przed wakacjamiCzytaj dalej

Niestety wbrew temu, co się może wydawać, to siadanie do książek i zeszytów tuż przed samą maturą nie jest dobrym pomysłem. Z takiego samego przekonania wychodzi sam szef CKE, czyli dr Marcin Smolik. W rozmowie z WP dr Smolik zaznaczył, że w tym momencie maturzystom o wiele bardziej przyda się chwila spokoju niż uczenie się tuż przed maturą do późna.

- Dołączam do głosu wielu psychologów, którzy mówią, że nauka w tych ostatnich godzinach na niewiele się zda. Dużo więcej korzyści przyniesie maturzystom spędzenie czasu w ogródku działkowym albo na jakimkolwiek terenie zielonym - powiedział dr Marcin Smolik.

Szef CKE odniósł się również do przecieków, które miały zdradzić, jakie dokładnie lektury będą na maturze. Oczywiście tego typu doniesienia pojawiają się każdego roku i większość osób raczej już w nie nie wierzy, jednak wciąż jest wiele osób, które naprawdę twierdzą, że są to prawdziwe informacje.

- W przecieki jako takie niezbyt bym wierzył, bo gdyby zebrać w jednym miejscu wszystkie przecieki, to zapewne by się okazał, że dotyczą każdej możliwej lektury - dodał.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News