portalparentingowy.pl
Z ostattniej chwili

własne

Decyzja w sprawie powrotu dzieci do szkół. Znamy szczegóły

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Temat powrotu dzieci do szkół od wielu miesięcy wzbudza wiele sprzecznych emocji. Rodzice, uczniowie i nauczyciele zastanawiają się, czy po feriach zimowych uczniowie wrócą do placówek edukacyjnych w tej sprawie wypowiedział się minis

Do 17 stycznia dzieci mają ferie zimowe. W sprawie powrotu uczniów wielokrotnie wypowiedział się Przemysław Czarnek, który poinformował, że wszystko zależy od sytuacji pandemicznej w kraju.

Czy dzieci wrócą do szkół?

Dnia 8 stycznia Przemysław Czarnek poinformował, że decyzja o powrocie dzieci do szkół będzie ogłoszona w przyszłym tygodniu.

Jeżeli dzieci wrócą do placówek edukacyjnych, będą musiały przestrzegać reżimu sanitarnego. Bardzo prawdopodobne, że szkoły będą miały parę osobnych wejść dla uczniów.

To nie jest ostateczna decyzja o powrocie dzieci do szkół. To jest wejście w fazę praktyczną przygotowań do ewentualnego powrotu. O tym, czy ten powrót nastąpi zadecyduje pan premie w przyszłym tygodniu po dodatkowych konsultacjach z radą medyczną - poinformował Czarnek.

Decyzja będzie podyktowana tym, jak będzie rozwijała się sytuacja koronawirusa w kraju w kolejnych dniach.

Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Już wczoraj Przemysław Czarnek w rozmowie z Interią został zapytany, czy 18 stycznia uczniowie klas 1-3 na pewno wrócą do szkół.Oczywiście nie ma takiej pewności, bo wszystko zależy od rozwoju epidemii koronawirusa. Jeśli nie zmieni się nic, a sytuacja będzie taka jak teraz, to jest to bardzo realny scenariusz. Jeśli sytuacja się pogorszy, to ten powrót będziemy musieli odroczyć - powiedział minister.

Czarnek powiedział, że decyzja, czy placówki zostaną otwarte, zostanie przekazana dyrektorem w piątek (8 stycznia). Dodał również, że jeżeli sytuacja się pogorszy, to rząd będzie to korygować.

Minister dodał, że jeżeli pandemia zostanie opanowana, będzie trzeba postarać się, aby uczniowie starszych klas również wrócili do placówek. Nie stanie się to jednak po zakończeniu ferii zimowych - 18 stycznia.

Najbardziej realny scenariusz przewiduje powrót do zajęć stacjonarnych w klasach 1-3, a pozostali uczniowie będą mieli nadal nauczanie na odległość - powiedział szef MEN.

[EMBED-265]

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Produkt niebezpieczny dla małych dzieci. Prawie każdy ma go w łazience

  • Martwią cię charakterystyczne objawy u dziecka? Sprawdź, czy nie ma wirusa HHV-6

  • Która kobieta jest mamą dziecka? Odpowiedź cię zaskoczy

Źródło: Konferencja

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >