Z ostattniej chwili
własne
Jessika Piechocka - 8 Stycznia 2021

Decyzja w sprawie powrotu dzieci do szkół. Znamy szczegóły

Temat powrotu dzieci do szkół od wielu miesięcy wzbudza wiele sprzecznych emocji. Rodzice, uczniowie i nauczyciele zastanawiają się, czy po feriach zimowych uczniowie wrócą do placówek edukacyjnych w tej sprawie wypowiedział się minister edukacji Przemysław Czarnek.

Do 17 stycznia dzieci mają ferie zimowe. W sprawie powrotu uczniów wielokrotnie wypowiedział się Przemysław Czarnek, który poinformował, że wszystko zależy od sytuacji pandemicznej w kraju.

Czy dzieci wrócą do szkół?

Dnia 8 stycznia Przemysław Czarnek poinformował, że decyzja o powrocie dzieci do szkół będzie ogłoszona w przyszłym tygodniu.

Jeżeli dzieci wrócą do placówek edukacyjnych, będą musiały przestrzegać reżimu sanitarnego. Bardzo prawdopodobne, że szkoły będą miały parę osobnych wejść dla uczniów.

To nie jest ostateczna decyzja o powrocie dzieci do szkół. To jest wejście w fazę praktyczną przygotowań do ewentualnego powrotu. O tym, czy ten powrót nastąpi zadecyduje pan premie w przyszłym tygodniu po dodatkowych konsultacjach z radą medyczną - poinformował Czarnek.

RS groźniejszy niż koronawirus? Wirus szczególnie niebezpieczny dla dzieciRS groźniejszy niż koronawirus? Wirus szczególnie niebezpieczny dla dzieciCzytaj dalej

Decyzja będzie podyktowana tym, jak będzie rozwijała się sytuacja koronawirusa w kraju w kolejnych dniach.

Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Już wczoraj Przemysław Czarnek w rozmowie z Interią został zapytany, czy 18 stycznia uczniowie klas 1-3 na pewno wrócą do szkół.

Oczywiście nie ma takiej pewności, bo wszystko zależy od rozwoju epidemii koronawirusa. Jeśli nie zmieni się nic, a sytuacja będzie taka jak teraz, to jest to bardzo realny scenariusz. Jeśli sytuacja się pogorszy, to ten powrót będziemy musieli odroczyć - powiedział minister.

Czarnek powiedział, że decyzja, czy placówki zostaną otwarte, zostanie przekazana dyrektorem w piątek (8 stycznia). Dodał również, że jeżeli sytuacja się pogorszy, to rząd będzie to korygować.

Minister dodał, że jeżeli pandemia zostanie opanowana, będzie trzeba postarać się, aby uczniowie starszych klas również wrócili do placówek. Nie stanie się to jednak po zakończeniu ferii zimowych - 18 stycznia.

Najbardziej realny scenariusz przewiduje powrót do zajęć stacjonarnych w klasach 1-3, a pozostali uczniowie będą mieli nadal nauczanie na odległość - powiedział szef MEN.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Konferencja

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News