Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Ten pierwszy raz. O miesiączce bez tabu opowiedziała nowa marka JONI Teens
Materiał  prasowy
Materiał prasowy 10.05.2024 15:34

Ten pierwszy raz. O miesiączce bez tabu opowiedziała nowa marka JONI Teens

JONI Teens cała linia
Fot. Materiały prasowe

Na wiosnę odbyła się niezwykle interesująca premiera nowej polskiej, naturalnej marki dla młodych osób - JONI Teens. Spotkanie miało charakter edukacyjny.

Doświadczona ginekolożka Katarzyna Pietuch oraz edukatorka seksualna z grupy Ponton – Katarzyna Banasiak-Marszałek, a także twórczyni nowej marki Magdalena Szymanowska poruszały tematy związane z dojrzewaniem, miesiączką i odpowiednią, najbezpieczniejszą dla zdrowia higieną intymną. 

Tabu nadal istnieje

Menstruacja nadal bywa tematem tabu, a rozmawianie o niej jest ważne z wielu powodów. Pozwala młodym osobom na budowanie akceptacji swojego ciała, a także daje możliwość lepszego zadbania o zdrowie intymne, prewencji podrażnień, infekcji, łagodzenia bólów podczas miesiączki. Środki higieny menstruacyjnej mają kontakt z najdelikatniejszymi częściami ciała. W związku z tym ich jakość i naturalność jest niezwykle ważna.

Kosmetyki intymne dla nastolatek

JONI Teens to naturalne, ultra delikatne, wolne od kompozycji zapachowych, certyfikowane kosmetyki do higieny intymnej, a także doskonałe podpaski i tampony wykonane z organicznej, niebielonej chlorem bawełny.

JONI Teens płyn do higieny intymnej.jpg

 

Podpaski i tampony dla dziewczyn

Podpaski i tampony JONI Teens sprawiają, że najdelikatniejsze miejsca intymne podczas miesiączki stykają się tylko z czystą bawełną, a dodatkowo są niezwykle miękkie i jońciutkie. Wyjątkowe tampony tej nowej marki są owinięte bawełnianą siateczką, która zapobiega rozwarstwianiu się włókna. Dzięki temu nie ma żadnej możliwości, żeby tampony JONI pozostawiały drobne kłaczki podczas aplikacji, noszenia czy usuwania z waginy.

JONI Teens tampony.jpg

Produkty mają ładne, kolorowe opakowania z chmurkami i jednorożcami, które wołają Hello Gorgeous!

Materiał prasowy firmy Joni