Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Nastolatek

Nastolatek

Nastolatek - chłopiec w wieku od 11. do 19. roku życia.

13-latek utonął
30.06.2024 10:59 13-latek utonął w przydomowym basenie. Na miejscu pojawił się prokurator

29 czerwca w gminie Urzędów (woj. lubelskie) doszło do ogromnej tragedii. 13-letni chłopiec utonął w czasie kąpieli w przydomowym basenie. Mimo wysiłku służb nie udało się go uratować. Na miejscu zdarzenia znalazła się policja, pogotowie, straż pożarna i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

prowowakcja jednorazówki
25.06.2024 09:18 "Gdzie jest ten zakaz?!". Nastolatek pokazał, ile jednorazówek może kupić bez kontroli

Jeszcze przed wakacjami w życie miał wejść zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych. Nie wszedł. Przez brak regulacji prawnych oraz jakiejkolwiek kontroli ze strony sprzedawców w te wakacje tysiące nastolatków popadnie w uzależnienie od nikotyny. Ta prowokacja dziennikarska pokazała, jak łatwo jest dzieciom kupić trującą używkę.16-letni Bartek w kilkanaście minut odwiedził kilka sklepów, w których sprzedawane są e-papierosy jednorazowe. Ile z nich udało mu się kupić?

łóżeczko szpital
01.06.2024 09:05 Sąd postanowił w sprawie dziecka 13-latki. Wiemy, kto zajmie się chłopcem

Jest decyzja sądu w sprawie dalszych losów dziecka 13-latki, która urodziła w czasie wycieczki szkolnej w Zatorze. Niemowlęciem zajmie się krewna ze strony matki.Sytuacja jest bardzo trudna, bo młoda mama ma zaledwie 13 lat, ojciec dziecka dopiero w wakacje skończy 15. Żadne z nich w świetle prawa nie może więc zostać opiekunem prawnym syna.

JONI Teens cała linia
10.05.2024 15:34 Ten pierwszy raz. O miesiączce bez tabu opowiedziała nowa marka JONI Teens

Na wiosnę odbyła się niezwykle interesująca premiera nowej polskiej, naturalnej marki dla młodych osób - JONI Teens. Spotkanie miało charakter edukacyjny.Doświadczona ginekolożka Katarzyna Pietuch oraz edukatorka seksualna z grupy Ponton – Katarzyna Banasiak-Marszałek, a także twórczyni nowej marki Magdalena Szymanowska poruszały tematy związane z dojrzewaniem, miesiączką i odpowiednią, najbezpieczniejszą dla zdrowia higieną intymną. 

dziewczynka w szkole
22.04.2024 11:23 Koniec ze sprawdzaniem ocen dziecka w internecie? Rodzice odcięci od informacji o postępach w nauce

Odkąd w szkołach zostały wprowadzone dzienniki elektroniczne, rodzice w każdej chwili mogą sprawdzić, jakie oceny ma ich dziecko. Z jednej strony wydaje się to bardzo wygodne, z drugiej jednak powoduje różne trudności.Jedną z największych jest udostępnianie ocen rodzicom uczniów pełnoletnich. Zasady mogą ulec zmianie. Głos w tej sprawie zabrał Rzecznik Praw Obywatelskich.

bójka i policja
12.03.2024 18:54 Chłopiec pobity przez zamaskowanego napastnika we Wrocławiu. Nikt nie zareagował

Uczeń pierwszej klasy wrocławskiego liceum został dotkliwie pobity przez zamaskowanego napastnika. W sieci pojawiły się nagrania, które ukazują całe zdarzenie. Widać na nich, że sytuacji przyglądała się grupka osób.Sprawa została zgłoszona na policję i do prokuratury. Została powiadomiona także szkoła. Według relacji dyrektorki, wiadomo, kto stoi za tym pobiciem.

Chylińska Mam Talent
12.03.2024 14:44 Piosenka dla mamy doprowadziła Chylińską do łez. Zamieszanie w "Mam talent!"

W najnowszym odcinku "Mam talent!" polały się łzy wzruszenia. 14-letni uczestnik zdobył serca jury, rapując piosenkę dla swojej mamy. Poruszeni byli wszyscy, jednak najbardziej przeżywała występ Agnieszka Chylińska. To ona nacisnęła złoty przycisk, dzięki któremu chłopiec trafił prosto do półfinału.Tej piosenki dla mamy trudno słuchać bez wzruszenia. Bartek z Płocka zdobył się na wielką odwagę, aby zaśpiewać coś tak osobistego. Niewielu czternastolatków zdecydowałoby się otwarcie wyznać miłość swojej mamie przed własnymi kolegami, a on zrobił to przed milionami widzów.

smutny nastolatek
11.03.2024 12:38 "Pusty rocznik" idzie do szkół we wrześniu. Czeka ich wielkie rozczarowanie

Niebawem zacznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści w maju będą zdawać egzamin. Jego wynik decyduje o tym, do jakiej szkoły się dostaną.To zawsze bardzo stresujący moment, ale wiele wskazuje na to, że w tym roku dzieciom może być łatwiej. Kandydatów będzie o wiele mniej niż w latach poprzednich.

Aneta i Adam J.
09.03.2024 12:05 Szukała ich cała Polska. Nowe fakty o małżeństwie z Warszawy, które porzuciło dzieci

W nocy z 20 na 21 maja 2023 roku wyszli z mieszkania na warszawskim Mokotowie i ślad po nich zaginął. Tą sprawą żyła cała Polska, bo Aneta i Adam J. zostawili dwóch nastoletnich synów. Co nimi kierowało, dokąd się udali, dlaczego wyjechali? W tej sprawie od początku było więcej pytań, niż odpowiedzi.Teraz, 10 miesięcy po zniknięciu pary, ich synowie muszą radzić sobie bez rodziców. Jednak na jaw wychodzą nieznane dotąd fakty o J. Siostra Anety w rozmowie z "Polityką" przyznała, że już wiele lat temu bliscy kobiety mieli wątpliwości, czy Adam jest dla niej odpowiednim partnerem.

Walentynki w szkole
14.02.2024 09:49 Festiwal pogardy. Mało popularne dzieciaki w takie dni mają przekichane

Walentynki - święto komercji, tandetnych gadżetów z “chińskiego sklepu” i niemożliwych kolejek do restauracji. Dziś wiele dzieciaków po prostu nie poszło do szkoły. Bo i po co? Żeby zobaczyć, jak ci popularni się z nich śmieją?“Ile dostałaś kartek?” - dziś to pytanie będzie wybrzmiewać echem na wielu szkolnych korytarzach. Zadadzą je tylko ci, którzy są bezpieczni, bo dostali dużo, ci uczniowie, a zwłaszcza uczennice, które nie dostaną żadnej, są narażeni na kpiny.

odjeżdżający Flixbus
13.02.2024 17:13 Kierowca autokaru odjechał z dzieckiem. Matka została na parkingu

Ta podróż będzie wracała do pasażerów w koszmarach. Kierowca FlixBusa odjechał z dzieckiem na pokładzie, nie zwracając uwagi na to, że na postoju została mama.Pasażerowie zauważyli, że kobieta nie wróciła do autokaru i próbowali zaalarmować kierowcę. Jednak ten zasłonił się przepisami i... jechał dalej.

Bierzmowanie
12.02.2024 11:34 Bierzmowanie dla wybranych. Zmiany w sakramentach zadziwią rodziców

Od 2024 roku zmieniają się zasady co do udzielania bierzmowania. Nie każdy będzie mógł przystąpić do tego sakramentu, a księża nieco podkręcają śrubę.Do tej pory proces przygotowania się do bierzmowania był długotrwały i angażujący. Osoby, które chciały otrzymać ten sakrament, musiały chodzić na specjalne spotkania oraz przygotować się do egzaminu. Teraz wymagania będą jeszcze wyższe.

przejście dla pieszych
06.01.2024 09:20 Mężczyzna złapał go na ulicy i zaczął się wydzierać. Wszystko nagrała kamera

Komenda policji w Lubinie opublikowała film z monitoringu miejskiego, na którym nastoletni chłopiec znalazł się w bardzo niebezpiecznej sytuacji. Nastolatek, nie zważając na czerwone światło, wszedł pewnym krokiem na pasy.Chłopak był o włos od tragedii. W zasadzie tylko refleks kierowców uchronił go przed zderzeniem. Na całą sytuację postanowił zareagować przypadkowy przechodzień, w ostrych słowach tłumacząc nastolatkowi, jak bardzo blisko był od tragedii.

Młodzieżowe Słowo Roku
07.12.2023 13:18 Wybrano Młodzieżowe Słowo Roku. O komentarz poprosiliśmy 15-latka

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku został rozstrzygnięty. Wiemy już, które ze słów na co dzień używanych przez nastolatki, wygrało. Na podium znalazły się też “sigma” i ”oporowo”. Co to właściwie znaczy?Młodzież mówi swoim własnym językiem. Kto ma czasem okazję posłuchać rozmowy nastolatków, nieraz odnosi wrażenie, że nie przystaje już do współczesnego świata! O czym oni mówią? Czy to jest jakiś szyfr? Zapytaliśmy u źródła.

Młodzieżowe Słowo Roku 2023
17.11.2023 10:18 Młodzieżowe Słowo Roku 2023. Kontrowersyjny skrót wyleciał z konkursu

Konkurs na Młodzieżowe Słowo Roku w każdej edycji wzbudza niemało emocji. Szczególnie, czemu trudno się dziwić, wśród starszych odbiorców, ponieważ mają oni problem ze zrozumieniem młodzieży. Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku pozwala zajrzeć za kulisy dorastania i chociaż trochę zbliżyć się do nastolatków.  

Impreza u Rydzyka
31.10.2023 11:13 Ojciec Rydzyk organizuje Sylwestra. Cena zwala z nóg

Sylwester zbliża się wielkimi krokami i już nie brakuje ofert na imprezy z tej okazji. Wśród wielu z nich pojawiła się jedna, którą skierowano do młodzieży. Jest wyjątkowo atrakcyjna cenowo i... wyróżnia się na tle innych. Imprezę i to czterodniową organizuje ojciec Rydzyk. Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (AKSiM) zaprasza młodzież do 19 r.ż. na imprezę Sylwestrową, która potrwa od 29 grudnia 2023 aż do 1 stycznia 2024. Program bardzo rozbudowany, cena niezwykle niska. Jak zapewnia organizator, będzie coś dla ciała i dla ducha.

Chłopak zdemolował mieszkanie
11.09.2023 14:17 Zabrała synowi telefon, a nastolatek wpadł w szał. Matka ze łzami w oczach pokazała, co robił

Uzależnienie od smartfonów to smutna rzeczywistość. Co gorsza, w dużej mierze dotyka ono młodych ludzi, nastolatków, a nawet dzieci. Nałogowiec, którego pozbawi się dostępu do komórki, może zacząć zachowywać się nieprzewidywalnie, a nawet stracić zupełnie nad sobą kontrolę. O tym, co może się stać, gdy posuniemy się do tak radykalnego kroku, jak zabranie komórki, przekonała się boleśnie pewna matka. Opublikowała na TikToku nagranie, które chwyta za serce. Nikt nie chciałby znaleźć się w podobnej sytuacji.

Dzieci uzależnione od gier
10.09.2023 11:09 Żarty się skończyły. Tak pokonasz uzależnienie dziecka od gier

Wakacje dobiegły końca, a wraz z początkiem roku szkolnego wielu z nas musi radykalnie zmienić swój rytm dnia. Młodzież, wcale nierzadko całe wakacyjne dni spędzała przy komputerze. Teraz kiedy powoli zaczynają się szkolne obowiązki - mogą czuć się nieswojo.Latem dzieci spędzały czas nie tylko na wycieczkach rowerowych czy kąpielach w jeziorze, ale także bardzo często przed komputerem. Czy to już uzależnienie? Podpowiadamy jak pomóc dziecku wyjść z wirtualnej rzeczywistości i na nowo ułożyć priorytety.

dziecko kłamie
30.08.2023 14:49 Kłamstwo ma krótkie nogi, ale długą historię. W jakim wieku dzieci zaczynają mijać się z prawdą?

Dzieci rodzą się niewinne, a kłamać uczą się od dorosłych. Ale czy na pewno? Wielu specjalistów wskazuje, że naginanie prawdy i fantazjowanie, to naturalny etap rozwoju i każde dziecko przez niego przechodzi. To może być znak, że maluch rozwija się prawidłowo.Warto wiedzieć, że kłamstwa dzieci uczą się od dorosłych poprzez naśladownictwo. Maluch patrzy na twoją twarz i widzi, że mina nie zgadza się ze słowami, które wypowiadasz. Sprawdza więc, czy też tak umie. No i okazuje się, że lepiej, lub gorzej, ale potrafi. Później od rówieśników kłamać uczą się, np. dzieci w spektrum autyzmu, które mają problem z odczytywaniem mimiki.

Nastolatek depresja
13.08.2023 13:53 Rodzice przestają rozmawiać o tym z dziećmi, a potem się dziwią. Ogromny błąd!

"Kocham cię" - to tylko słowa? Niekoniecznie, to AŻ słowa, które powinny codziennie wybrzmiewać w każdym domu. Chętnie mówimy to małym dzieciom. Kiedy dorastają - przestajemy. A to błąd, bo nastolatek potrzebuje ich równie mocno, czasem nawet mocniej.Dwulatek oplata cię małymi rączkami, słodko popiskuje, kiedy go łaskoczesz. Wyznanie miłości takiemu dziecku jest proste, naturalne, przychodzi samo. Z czasem jednak dziecko przestaje się wspinać na twoje kolana, częściej zamyka się pokoju i nie chce dać buziaka na pożegnanie, gdy koledzy patrzą. I tej miłości, przynajmniej werbalnej dostaje od nas coraz mniej, a tak być nie powinno.

nastolatek rozmowa
01.08.2023 13:56 Zamiast budować mury, uchylaj drzwi. Na nastolatka naprawdę można przestać krzyczeć

Bycie rodzicem nastolatka nie zawsze przypomina spacer kwiecistą łączką. Prawda jest taka, że młody człowiek często sam nie wie, skąd wynika jego bunt, w jego głowie walczy logika i... hormony. Ten czas nie zawsze jest łatwy dla rodziny. W  tym czasie szczególnie zatroszcz się o komunikację, żeby wasze relacje nie ucierpiały na dojrzewaniu. Mówiąc wprost: przestań krzyczeć - tak nic nie załatwisz.Dzieci nie chcą być złe i złośliwe. Niezależnie od wieku, dzieci są dobre, a za relacje z nimi zawsze odpowiedzialny jest rodzic. Bywa, że kiedy twój maleńki synuś, czy kochana córeczka przybierają rozmiar i kształt dorosłego człowieka, możesz się zapomnieć i tak zacząć ich traktować. Ale nastolatek to wciąż dziecko. Wciąż potrzebuje miłości, zrozumienia, przytulenia i tego, żeby być przy nim.

nastolatki wpatrzone w telefony
23.07.2023 13:06 Zachowanie nastolatków doprowadza do szaleństwa sąsiadów. Od wulgarnej muzyki włos się jeży

Przychodzą co popołudnie i zaczynają imprezę. Mieszkańcy jednego z osiedli na Mokotowie w Warszawie mają dość nastolatków, których jedyną rozrywką wakacyjną stało się przeklinanie i słuchanie wulgarnych piosenek. Niestety, pomimo uporczywości zachowania młodzieży, nikt nie interweniuje. 

zaginiony nastolatek
15.10.2021 02:00 Zaginął 14-letni Igor. Policja szuka nastolatka

Zaginął 14-letni Igor. Trwają poszukiwania nastolatka, który w poniedziałek samowolnie opuścił placówkę opiekuńczo-wychowawczą i do tej pory nie nawiązał z nikim kontaktu.Według informacji podanych przez lubelską policję, do zaginięcia doszło w poniedziałek po południu. Chłopiec samowolnie opuścił placówkę opiekuńczo-wychowawczą znajdującą się na trenie Lublina i od tamtej pory nie było z nim kontaktu. Nie wiadomo gdzie obecnie przebywa zaginiony nastolatek.

z tel
04.10.2021 02:00 14-latek zawiadomił policję po otrzymaniu wiadomości od koleżanki. Pisała o samobójstwie

14-latek zadzwonił w nocy na policję. Tematem zgłoszenia były niepokojące wiadomości od jego 12-letniej koleżanki. Dziewczyna w SMS-ach pisała, że ma zamiar popełnić samobójstwo.Na Komendę Miejską Policji w Siedlcach około godziny 1:30 w nocy zadzwonił 14-letni chłopiec. Martwił się o swoją koleżankę, z którą rozmawiał przez SMS-y. Pisała w nich, że chce popełnić samobójstwo.

zaginiony
27.09.2021 02:00 Znaleziono ciało poszukiwanego wcześniej 15-latka z Buczkowic

W Buczkowicach (woj. Śląskie) zostało odnalezione ciało 15-letniego chłopca. Nastolatek zaginął w sobotę (25 września) wieczorem. W poszukiwania byli zaangażowani mundurowi i mieszkańcy wsi. Odnaleziono ciało zaginionego wcześniej 15-letniego Janka z Buczkowic, niewielkiej miejscowości koło Bielsko-Białej. Chłopiec wyszedł z domu w sobotę wieczorem i już nie wrócił. Po godzinie 20 zostało zgłoszone zaginięcie na policję.

szpital
25.09.2021 02:00 Nastolatek włożył kabel do cewki moczowej

Nastolatek z Wielkiej Brytanii chciał zmierzyć długość swojego przyrodzenia. Użył w tym celu kabla, który wepchnął do cewki moczowej. Nie umiał go jednak potem wyciągnąć. Lekarze musieli usunąć go chirurgicznie.15-latek włożył do cewki moczowej kabel USB, którego nie umiał potem wyciągnąć. Po kilku próbach zaczął krwawić, a rodzina zabrała go do szpitala. Chłopiec chciał w ten sposób zmierzyć długość swojego przyrodzenia.

policja
08.07.2021 02:00 Policja zatrzymała 17-latka z Sopotu. W tle narkotyki

Policja zatrzymała 17-latka po tym, jak otrzymała informację, że posiadał narkotyki. Młodzieniec miał rzekomo organizować również walki dzieci. Informacja o tym wyszła na jaw podczas przesłuchania dziewczyny, która trafiła do szpitala po przyjęciu narkotyków, otrzymanych od chłopaka. Mieszkaniec Sopotu został zatrzymany, jednak nie trafił do aresztu. Jak przekazuje wyborcza.pl, prokuratura obecnie weryfikuje dostarczone informacje i bada sprawę.

TVP zatrudniło 13-latka
21.02.2021 01:00 13-letni chłopiec został prezenterem w "The Voice Kids". Chłopiec skradł serca widzów

Oliwier Szot swoją przygodę z TVP rozpoczął, mając zaledwie 11 lat. Chłopiec wziął udział w drugiej edycji programu „The Voice Kids”, podczas której udało mu się dojść aż do finału. Nastolatek zachwycił widzów swoim wykonaniem piosenki pochodzącej z bajki „Kraina lodu” pod tytułem „Ulepimy dziś bałwana”. Teraz 13-letni Oliwier wystąpi przed kamerami w roli prowadzącego.Mimo swojego młodego wieku Oliwier Szot nie przestaje zaskakiwać swoich fanów. Nastolatek był najmłodszym uczestnikiem drugiej edycji „The Voice Kids”, a teraz powróci do programu, ale w roli prowadzącego. Podczas swojej wizyty w „Pytaniu na śniadanie” 13-latek potwierdził, że już niedługo zobaczymy go ponownie na antenie TVP.