Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > USG ciąży bliźniaczej. Uchwycono niezwykły moment
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 15.12.2021 01:00

USG ciąży bliźniaczej. Uchwycono niezwykły moment

usg
fot. damircudic, canva.com

Dzięki nowoczesnej medycynie mamy możliwości, o jakich kiedyś można było jedynie pomarzyć. Do jednej z nich należy badanie USG, za pomocą którego jesteśmy w stanie zobaczyć dziecko w brzuchu matki. Pewna kobieta, spodziewająca się bliźniaków, podczas takiego badania zobaczyła coś niesamowitego!

USG, czyli ultrasonografia to badanie obrazowe, które umożliwia zobaczenie narządów wewnętrznych, a w przypadku kobiety w ciąży - płodu. Może być wielokrotnie powtarzane, gdyż nie jest szkodliwe tak, jak np. badanie rentgenem.

Niezwykła chwila uwieczniona na USG

Carissa Rill była przyszłą mamą bliźniaków i z niecierpliwością czekała na wizytę u ginekologa i badanie USG. Kiedy w 24 tygodniu ciąży w końcu udała się na wizytę do lekarza, nie spodziewała się tego, co później zobaczyła na ekranie ultrasonografu.

Rodzice na monitorze ujrzeli bliźnięta, które były zwrócone do siebie twarzami. Po dokładniejszym przyjrzeniu się dostrzegli, że dzieci, będące w łonie matki, dają sobie buziaka. Para była zachwycona tym widokiem.

Wykonał 15 tys. badań USG, ale czegoś takiego nie widział

Lekarz, wykonujący badanie także był zdziwiony. Chociaż wykonał w swoim życiu już ponad 15 tys. badań USG, to nigdy nie widział czegoś takiego!

Niesamowita chwila, którą udało się zobaczyć rodzicom, podczas badania USG 4D, została uwieczniona, a następnie trafiła do sieci. Internauci także zachwycają się tym niezwykłym nagraniem, które zostało obejrzane już ponad 4 miliony razy.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: webniusy.com, medonet.pl

Tagi: USG