Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > W radomskim oknie życia znaleziono dziewczynkę. To mała wojowniczka

W radomskim oknie życia znaleziono dziewczynkę. To mała wojowniczka

Okno życia w Radomiu
Fot. www.diecezja.radom.pl/ks. S. Piekielnik

W nocy 30 stycznia w Radomiu rozdzwonił się alarm w Oknie Życia Caritas. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia znalazły w nim maleńką dziewczynkę. Noworodek od razu znalazł się pod opieką lekarzy.

To już piąte dziecko, które zostało znalezione przez zakonnice w tym miejscu. Dziewczynka dostała niezwykłe imię. Jest zdrowa i z niecierpliwością czeka na rodzinę, która stworzy dla niej kochający dom.

Dziewczynka w oknie życia

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia znalazły dziecko w Oknie Życia w nocy. Od razu wezwały pogotowie, a dziewczynka została przewieziona do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Bardzo krótko przebywała pod opieką lekarzy. Obecnie już znajduje się w rodzinnej pieczy zastępczej.

Siostry postąpiły zgodnie z procedurami i od razu powiadomiły ośrodek adopcyjny, który zainicjował sprawę w sądzie. Szybko pojawiła się decyzja o umieszczeniu dziewczynki w rodzinnej pieczy zastępczej. Siostry nadały dziewczynce imię Marcelina.

Oznacza prawdziwą wojowniczkę. Kobietę odważną, która nie ustaje w dążeniu do celu i odnosi sukces za sukcesem.

Kasia (16).jpg
Fot. Pexels

Marcelinka czeka na rodzinę

Dziewczynka zostanie dodana do systemu adopcyjnego jednak dopiero za sześć tygodni. To czas, kiedy matka lub ojciec dziecka mogą wrócić po dziecko. Muszą jednak udowodnić pokrewieństwo, robiąc testy DNA.

Ten czas jest ważny, bo rodzice muszą dobrze przemyśleć swoją decyzję. Jeśli nie zgłoszą się po dziecko, stracą wszelkie prawa rodzicielskie. Nie będą poszukiwani. Pozostawienie dziecka w Oknie Życia nie niesie żadnych konsekwencji prawnych i jest anonimowe.

Szansa na życie

Dla malutkiej Marcelinki i 160 innych maluchów pozostawienie w Oknie Życia to niezwykła szansa. Mogą błyskawicznie trafić do adopcji i stać się częścią kochającej rodziny. W całej Polsce działa około 60 Okien Życia prowadzonych przez Caritas.

Okna Życia postały po to, by chronić maluchy. Rodzice mogą zostawić je w bezpiecznym miejscu, nie narażając ich zdrowia i życia. Radomskie Okno Życia otwarto w 2009 roku. Do tej pory znaleziono w nim pięcioro dzieci.

“Bardzo serdecznie dziękuję siostrom z parafii Matki Bożej Miłosierdzia, które czuwają i opiekują się tym Oknem Życia, i dzięki nim to życie – można powiedzieć – jest przedłużane”. – mówił w rozmowie z Radiem Plus ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej

Zobacz także:

Malutki Michaś dopiero co się urodził. W Oknach Życia na Śląsku znaleziono dwa noworodki

Pacjentki wybrały. Oto najlepsze położne w Polsce

Jak przyspieszyć naukę mówienia u dziecka? To najlepszy sposób