Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > W Rudzie Śląskiej urodziły się trojaczki. Wszystkie dostały imię na tę samą literę

W Rudzie Śląskiej urodziły się trojaczki. Wszystkie dostały imię na tę samą literę

Noworodek w szpitalu
fot. Pexels

W szpitalu miejskim w Rudzie Śląskiej miała miejsce niecodzienna sytuacja. Na świat przyszły trojaczki: dziewczynka i dwóch chłopców. Szpital poinformował, że dzieci mają się bardzo dobrze.

Ciąża mnoga zawsze jest trudna i może oznaczać komplikacje, ale lekarzom udało się szczęśliwie sprowadzić maluchy na świat. Na razie znajdują się pod opieką neonatologów i rodzice nie mogą jeszcze zabrać ich do domu.
 

Trojaczki w Rudzie Śląskiej

17 stycznia w Rudzie Śląskiej na świat przyszły trojaczki. Dwóch chłopców i dziewczynka mają się wyśmienicie i są pod troskliwą opieką specjalistów. Poród trwał zaledwie kilka minut i wszystko szczęśliwie się skończyło.

Dzieci znajdują się obecnie na Oddziale Neonatologii i leżą w inkubatorach. Jak to bywa przy ciążach mnogich, trojaczki są naprawdę malutkie. Mają kolejno 1565 g, 1555 g i 1330 g. Informacje o tym wyjątkowym wydarzeniu przekazał szpital na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Imiona dla trojaczków

Rodzice, pani Kasia i pan Marcin, postanowili dać maluszkom imiona rozpoczynające się na tę samą literę. Mają już starszego syna Michasia, który teraz doczekał się rodzeństwa: siostrzyczki Magdaleny oraz braci Maksymiliana i Mateusza.

Rodzicom życzymy szczęścia i samych przespanych nocy. Mamy nadzieję, że niebawem trojaczki będą mogły spotkać się ze starszym bratem i zasnąć we własnych łóżeczkach.

Coraz więcej ciąż mnogich

Narodziny trojaczków to rzadkie wydarzenie. Taka ciąża zdarza się raz na 6400 przypadków. Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego zauważyli, że z roku na rok jest ich coraz więcej. Z ich raportu wynika, że jest to zależne od wieku matki. Największe szanse na bliźnięta lub trojaczki mają kobiety po czterdziestce.

Nawet jeśli mama nie ma żadnych problemów zdrowotnych, ciąże mnogie są traktowane jako ciąże wysokiego ryzyka. Najczęściej poród zaczyna się dużo przed terminem, a dzieci mają niską wagę urodzeniową. Lekarze są jednak świetnie przygotowani do takich sytuacji. W tym przypadku też wszystko skończyło się szczęśliwie.

Zobacz także:

Co to są bliźnięta MoMo? Taka ciąża zdarza się tylko u nielicznych

Najwięcej dzieci w 2023 roku urodziło się w tym szpitalu. Należy do najlepszych w Polsce

Najlepsze pary imion dla bliźniaków. Które do siebie pasują?