Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Co z komuniami w 2021 roku? Rzecznik kościoła przekazał ważne wiadomości
Damian Witoń
Damian Witoń 27.02.2021 01:00

Co z komuniami w 2021 roku? Rzecznik kościoła przekazał ważne wiadomości

Wiadomości: komunia 2021
pixabay_Skitterphoto

Epidemia koronawirusa w ogromnym stopniu wpłynęła na życie milionów Polaków. Zmiany dotknęły różnych sfer życia. Jedną z nich są uroczystości, które dla niektórych osób są bardzo ważne. Rodzice zastanawiają się, czy tegoroczna komunia również będzie zupełnie inna. Pierwszych informacji na ten temat udzielił rzecznik prasowy jednej z polskich archidiecezji. 

Komunia 2021 - czy odbędzie się normalnie? Pojawiły się pierwsze wiadomości 

Wielu ekspertów mówi już otwarcie, że mamy obecnie trzecią falę epidemii koronawirusa. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało nas o ponad 12 tysiącach nowych zakażeń. Wiele osób z utęsknieniem wypatruje powrotu do normalności. Niestety wygląda na to, że będziemy musieli jeszcze trochę na niego poczekać. 

W związku z powyższym wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy w tym roku komunie odbędą się normalnie. Rąbka tajemnicy uchylił im ksiądz kanonik dr Marcin Sawicki, który pełni funkcję rzecznika prasowego archidiecezji warmińskiej. Duchowny zdradził, że kościół nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie, ale wielce prawdopodobne jest przesunięcie terminów uroczystości.

Myślę, że decyzje uda się już podjąć około połowy marca. Ja uważam, że dla bezpieczeństwa należałoby je przesunąć np. na lipiec - powiedział Sawicki

Ksiądz Walenty Królak, który jest proboszczem warszawskiej parafii św. Augustyna, również udzielił wypowiedzi na temat ewentualnego przesunięcia terminu komuni w Polsce. Duchowny zaznacza wyraźnie, że żadne oficjalne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, więc możliwe jest również, że odbędą się one w pierwotnych terminach. Wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce. 

Ksiądz mówi również, że możliwe są zmiany w samej formie uroczystości. Miałyby one zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i innych osób, które będą brały w nich udział. 

Na razie nic nie zostało odwołane. Jeśli będzie taka potrzeba, to uroczystość może się odbyć w mniejszych grupach (...) Jesteśmy otwarci na różne formy - powiedział ks. Walenty Królak

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: eDziecko.pl

Tagi: Dzieci