portalparentingowy.pl
Ławki szkolne

fot. Syda Productions, canva.com

Wiceminister edukacji wypowiedział się w sprawie nauki zdalnej. Wiemy, co czeka uczniów

21 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Podczas rozmowy dla Programu 1 Polskiego Radia, Dariusz Piontkowski wypowiedział się w sprawie funkcjonowania polskich szkół. Wiceminister edukacji zapewnił, że uczniowie wrócą do nauczania stacjonarnego 9 stycznia. Póki co nikt nie planuje przedłużenia trybu zdalnego.

Piontkowski przekazał, że ministerstwo jest obecnie przeciwne daleko idącym restrykcjom. Nie zamierza segregować osób zaszczepionych i niezaszczepionych ani przymuszać nauczycieli do przyjmowania preparatu.

Wiceminister edukacji o nauce zdalnej

Od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą przebywać na nauce zdalnej. Wszystko ze względu na rosnącą liczbę zakażeń i rozprzestrzeniającą się mutację koronawirusa Omikron. Wielu rodziców obawia się, że ich dzieci będą zmuszona pozostać w domach znacznie dłużej. Dariusz Piontkowski podczas rozmowy dla Programu 1 Polskiego Radia rozwiał ich wątpliwości. Zapewnił, że dzieci oraz młodzież wrócą do szkół jak najszybciej.

- Musimy elastycznie reagować na sytuację epidemiczną. Obecne prognozy wskazują, że powoli czwarta fala epidemii opada, co będzie miało wpływ na sytuację w szkołach i na początku stycznia będzie można wrócić do nauki – mówił.

Do tej pory decyzja o wprowadzeniu nauki zdalnej należała do dyrektorów placówek i wynikała z wytycznych sanepidu. Ministerstwo starało się doposażyć szkoły w niezbędny sprzęt elektroniczny, dzięki, któremu nauczanie hybrydowe czy zdalne było łatwiejsze do zorganizowania.

- Na pewno pomogło doposażenie szkół w sprzęt elektroniczny. W mijającym roku wydaliśmy z budżetu państwa dodatkowo ok. miliarda zł, które były przeznaczone na doposażenie szkół, wszystkie samorządy, które chciały, mogły skorzystać z dodatkowych środków. Dzięki temu mamy nadzieję, że dyrektorzy nie mieli problemów, by to nauczanie hybrydowe, zdalne, przez kilka czy kilkanaście tygodni organizować ze szkół.

Dziecko

Pokazała dziecku trik z balonikiem. Reakcja malucha rozczuliła internautów

CZYTAJ DALEJ

Wiceminister edukacji o planach rządu

Według oficjalnych danych nauczyciele są wysoce zaszczepioną grupą zawodową. Około 80 proc. z nich przyjęło preparat przeciw COVID-19. Mimo to Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wprowadzenie dla nich przymusowych szczepień. Miałyby one wejść w życie w marcu przyszłego roku.

Ministerstwo Edukacji i Nauki zapewniło, że jest przeciwne wprowadzaniu przymusowych szczepień i "daleko idących restrykcji".

- Nie jest zwolennikiem przymusowych szczepień. W grupie kilkunastu procent nauczycieli niezaszczepionych są także osoby mające jakieś choroby, które są przeciwwskazaniem do zaszczepienia. Realnie jest kilka, może 10 proc. tych, którzy nie chcą poddać się szczepieniu. Generalnie jesteśmy przeciwni daleko idącym restrykcjom, które by segregowały osoby zaszczepione i niezaszczepione – mówił Piontkowski.

Źródło: polskieradio.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • 11 lat temu wygrała "Mam talent!". Nie do wiary, jak dziś wygląda Magda Welc

  • Porażające, co przeżyła na porodówce. Nagle na salę wtargnęło 20 obcych osób

  • Ida Nowakowska zdradziła, co podaruje dziecku na święta. "Aby pamiętał o przodkach"

Czy zdałbyś kartkówkę z polskiego? Sprawdź swoją wiedzę na temat lektur szkolnych

Pytanie 1 z 5

Która z tych bohaterek miała rude włosy?

nd3000, canva.com

Błędy, których rodzice po kilku latach żałują najbardziej. Lepiej opamiętać się w porę

Czas tak szybko płynie, a dzieci dorastają. Często dopiero po latach rodzice zauważają, że poświęcili im za mało czasu, za mało z nimi rozmawiali, a teraz nawet nie mają zdjęć, żeby powrócić do tamtych chwil... Warto przeczytać, czego najczęściej żałują rodzice i nie uczyć się na własnych błędach.

Zobacz galerię >Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >