portalparentingowy.pl
Włosy dziewczynki

fot. instagram.com/shilahmadison

Dziewczynka z fryzurą jak Einstein. Rzadka choroba sprawiła, że jej włosów nie można uczesać

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Włosy bywają trudne do ułożenia, zwłaszcza jeżeli w czasie nocy solidnie się potargały. Jednak w przypadku Shilah ich ułożenie jest praktycznie niemożliwe. Rodzice dziewczynki wielokrotnie próbowali coś poradzić na niesforne włosy córki, ale

Każdy z nas bez wątpienia nie raz w swoim życiu wstał rano z mocno potarganymi włosami. W takiej sytuacji często wystarczy je solidnie rozczesać i problem mamy już z głowy. Nawet jeżeli niesforne kosmyki nie dają za wygraną, to ich zwilżenie lub umycie raczej powinno załatwić sprawa.

Jednak Shilah Madison i jej rodzice muszą się o wiele bardziej przykładać do rozczesywania włosów dziewczynki. Według wielu jej włosy przypominają wyglądem fryzurę Alberta Einsteina, a ich ułożenie graniczy wręcz z cudem.

Włosy nie do ułożenia

Początkowo włosy dziewczynki nie różniły się niczym od fryzur zwykłych noworodków. Problem pojawił się, kiedy dziecięce kosmyki się wytarły, a na ich miejscu pojawiły się o wiele sztywniejsze włosy.

Rodzice Shilah zauważyli, że włosy córki dziwnie odstają od jej głowy. Co więcej, nie można było ich uczesać tak, aby przylegały do główki dziecka.

Wiele godzin spędziliśmy na rozczesywaniu włosów po nocy. Teraz Shilah śpi na poduszce w czystej jedwabnej poszewce, dzięki temu nie sprawia to tak dużego problemu, jak przedtem - powiedzieli rodzice dziewczynki dla lovewhatmatters.com.

Okazało się, że za nietypową fryzurę dziecka odpowiedzialna jest rzadka choroba genetyczna, a dokładniej zespół włosów niedających się uczesać. Rodzice Shilah próbowali samodzielnie okiełznać jej włosy, a także odwiedzali salony fryzjerskie, ale nie mogli osiągnąć zadowalającego efektu. W końcu jedna z fryzjerek podsunęła im rozwiązanie.

Jedna z fryzjerek zasugerowała, abyśmy zabrali córkę do salonu afrykańskiego, ponieważ tam eksperci są bardziej doświadczeni w czesaniu włosów takich, jakie ma Shi. Od tamtego momentu chodzimy do takiego salonu - dodali.

Dziewczynka zdaje sobie sprawę ze swoich nietypowych włosów, ale wcale nie postrzega ich jako wadę. Sama stwierdza, że czasami wyglądają jak lwia grzywa.

Mimo że Shilah nie jest już małą dziewczynką, to wciąż uśmiech niezwykle często gości na jej twarzy. Co ciekawe, ma nawet swój profil na Instagramie, który bardzo prężnie się rozwija. Na każdym ze zdjęć gości na jej twarzy szeroki uśmiech, który jest wręcz zaraźliwy.

Źródło: edziecko.pl

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Dziecko

Polacy narodem topielców? Fakty i mity o wakacyjnych utonięciach

Czytaj więcej >
dziecko

Dziecko

2-letni chłopiec krzyczał przed zaśnięciem i zaraz po obudzeniu. Okazało się, że miał epilepsję

Czytaj więcej >

Dziecko

Nagranie z niemowlakiem podbija serca internautów. Wystarczyła kartka papieru, by rozbawić malca

Czytaj więcej >
Dziecko

Dziecko

Najlepsze imię dla dziecka? Oto 4 imiona, które noszą geniusze

Czytaj więcej >

Dziecko

Kot ugniatał brzuch ciężarnej. Po porodzie on i dziecko stali się najlepszymi przyjaciółmi

Czytaj więcej >

Dziecko

Mama nagrała niesamowitą przyjaźń psa z dzieckiem. Rozczulający widok

Czytaj więcej >