Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Gwiazdy > Aleksandra Domańska wybrała dla dziecka imię "gender neutral". Wyjawiła, co nią kierowało
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 24.06.2022 14:57

Aleksandra Domańska wybrała dla dziecka imię "gender neutral". Wyjawiła, co nią kierowało

Aleksandra Domańska EA
fot. TRICOLORS/East News

O dziecku Aleksandry Domańskiej zrobiło się głośno, gdy aktorka wyznała, że wybrała dla niego imię "gender neutral", czyli neutralne płciowo. Teraz gwiazda postanowiła zabrać głos i wyjaśnić swój wybór. "Mój duszek najsłodszy na świecie, sam wybrał sobie to imię i dawał mi o tym znać" - powiedziała.

Czy Domańska wychowuje syna w duchu "gender neutral"? W ostatniej relacji na Instagramie gwiazda wyznała, że takiej metody nie stosuje. Dodała jednak, że jeśli jej dziecko w przyszłości podejmie decyzję o korekcie płci, nie będzie miała z tym żadnego problemu.

Czy Domańska wychowuje dziecko w duchu "gender neutral"?

Aleksandra Domańska ostatnio wyjawiła, jak nazwała swojego synka. Dla chłopca wybrała imię Ariel, które - jak wcześniej wspominała - jest "gender neutral", czyli niedopasowane do konkretnej płci. Serwisy plotkarskie natychmiast zaczęły zastanawiać się, czy wybrane imię wiąże się z określonymi metodami wychowawczymi aktorki. Gwiazda postanowiła skomentować pogłoski.

- Kiedy powiedziałam, że wybrałam imię, które aktualnie jest gender neutral, ale oryginalnie, historycznie imię Ariel jest imieniem męskim, natomiast co do wychowania neutral gender nie znam się na tym, gdyż no nie stosuje. Jeżeli mój syneczek, dziedzic Ariel zdecyduje sobie później inaczej, to proszę bardzo. Znacie mnie nie od dziś — powiedziała.

Aktorka o imieniu Ariel

Podczas InstaStory Domańska opowiedziała całą historię związaną z imieniem Ariel. Okazało się, że usłyszała je podczas jednej z samotnych podróży. Natychmiast przypadło jej do gustu.

- Byłam sobie na Goa podczas jednej z moich samotnych podróży i ostatniego dnia nakupowałam bardzo dużo materiałów indyjskich. Poszłam na pocztę, żeby sobie je wysłać do domu, a przede mną stała zachwycająca para - mężczyzna i kobieta. On nadawał paczkę i musiał się podpisać. No i podpisał się... imieniem Ariel. Wtedy wszystko się zatrzęsło, po prostu zwaliło mnie z nóg. Uznałam to za absolutnie najpiękniejsze męskie imię na świecie — opowiedziała.

Tego samego dnia Domańska przez przypadek trzy razy odezwała się do kelnera imieniem Ariel. W końcu postanowiła potraktować zaistniałą sytuację jako znak.

- Potem zaczęłam googlować znaczenie tego imienia, archanioła Ariela i wszystko mi się zgadzało. Więc Ariel, mój duszek najsłodszy na świecie, sam wybrał sobie to imię i dawał mi o tym znać — skwitowała.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy: