Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Para zaadoptowała dziewczynkę z Ugandy. Okazało się, że dziecko podstępem odebrano matce
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 16.06.2022 21:11

Para zaadoptowała dziewczynkę z Ugandy. Okazało się, że dziecko podstępem odebrano matce

Para zaadoptowała dziewczynkę
fot. youtube.com, knał CNN, kadry z CNN exclusive investigation: Kids for sale

Jessica i Adam Davis to małżeństwo, które postanowiło zaadaptować dziewczynkę z Ugandy. Z informacji przekazanych przez agencję dowiedzieli się, iż dziecko żyło w ciężkich warunkach i było maltretowane przez matkę. Jednak po kilku miesiącach cała prawda wyszła na jaw.

Gdy dziewczynka nauczyła się posługiwać językiem angielskim, opowiedziała przybranym rodzicom o swoim domu. Wyznała, że tęskni za mamą i chciałaby do niej wrócić. Małżeństwo było w kompletnym szoku.

Para zaadoptowała dziewczynkę z Ugandy

Państwo Davis mieli już czwórkę własnych dzieci, jednak uznali, że chcą obdarować miłością jeszcze jedną pociechę. Postanowili zatem przygarnąć dziecko z Ugandy, gdyż wiązało się to z mniej skomplikowanymi procedurami adopcyjnymi. Pod ich dach trafiła dziewczynka o imieniu Namata.

Jessica i Adam byli przekonani, że dziecko ma za sobą ciężką przeszłość. Przekazano im, iż Namata straciła ojca, a matka bardzo ją zaniedbywała. Ponadto dziecko nie chodziło do szkoły, często doskwierał mu głód, a nawet było ofiarą maltretowania. Małżeństwo zatem nie miało wątpliwości, że postąpiło dobrze, przygarniając Namatę pod swój dach.

Dziewczynka po kilku miesiącach wyznała całą prawdę

Początkowo dziewczynka nie mówiła po angielsku, jednak w ciągu kilku miesięcy opanowała język. Wtedy zaczęła opowiadać przybranym rodzicom, jak naprawdę wyglądała jej przeszłość. Okazało się, że pochodzi z kochającego domu, a jej życie w Ugandzie było bardzo szczęśliwe.

Zszokowane małżeństwo zdecydowało się zbadać sprawę. W końcu odkryli, że mamie Namaty obiecano, iż córka wyjeżdża tylko na kilka lat, by zdobyć wykształcenie. Później miała wrócić do domu.

Gdy Jessica i Adam poznali prawdę, natychmiast postanowili zadziałać. Z pomocą adwokata nawiązali kontakt z mamą Namaty i pozwolili dziewczynce wrócić do domu. Mimo to do tej pory utrzymują z nią kontakt.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: popularne.pl

Tagi: adopcja