Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Gwiazdy > Aleksandra Domańska zdradziła, jak nazwała dziecko. Imię jest neutralne płciowo
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 21.06.2022 13:56

Aleksandra Domańska zdradziła, jak nazwała dziecko. Imię jest neutralne płciowo

Aleksandra Domańska
fot. Instagram Aleksandry Domańskiej

Aleksandra Domańska wreszcie zdradziła, jak nazwała swoje dziecko. Już wcześnie aktorka wyjaśniała, iż wybrała dla malucha imię neutralne płciowo, czyli takie, które pasuje zarówno do chłopca, jak i dziewczynki. W końcu dowiedzieliśmy się, jak ono brzmi.

"Imię gender neutralne, moi mili hejterzy, to nie jest żaden wybryk natury" — pisała swego czasu Aleksandra Domańska. Jednocześnie wymieniła kilka przykładów imion neutralnych płciowo. Nie wyjawiła wtedy jednak, czy któreś z nich zostało nadane jej dziecku.

Najważniejsza rola w życiu Aleksandry Domańskiej

Aleksandra Domańska to 33-letnia aktorka teatralna i telewizyjna. Jedną z jej najlepiej rozpoznawalnych ról jest postać Joanny Zarzyckiej w serialu TVP2 pt. "O mnie się nie martw". Obecnie Domańską można oglądać jako Kasię Poradę w produkcji "Mecenas Porada". Ponadto regularnie pokazuje się w filmach i na deskach teatralnych.

Dziś jedną z najważniejszych ról w życiu aktorki jest bycie mamą. Kobieta pilnie strzeże prywatności swojego dziecka i rzadko publikuje jego wizerunek w sieci. Jak twierdzi, chce, żeby miało ono czystą kartę.

- Dlaczego jego wizerunek miałby funkcjonować w internecie w momencie, w którym on o tym nie zadecydował. (...) Chcę, żeby on decydował o swoim życiu. (...) Niech bejbik ma czystą kartę! - mówiła aktorka dla Pomponika.

Aleksandra Domańska wyjawiła imię dziecka

W końcu Domańska postanowiła przerwać milczenie i wyjawić, jak nazwała dziecko. Okazało się, że wybrała dla malucha imię Ariel.

- Cześć. Mam na imię Aleksandra. Jestem mamą Ariela. Artystką serca. Kobietą poszukującą, próbującą, doświadczającą, popełniającą błędy. Jestem. Oddycham. Zmieniam się. Mienię się milionem barw — napisała.

Swoim wpisem gwiazda zachęciła inne kobiety do przedstawienia siebie jako matek i zaprezentowania swojego macierzyństwa. Obserwatorki były zachwycone jej pomysłem i poszły w ślady aktorki. Część z nich komentowała również imię dziecka.

- O żesz ty…. Petarda! Ogień. Ariel Ariel, super imię! - napisał jeden z internautów.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy: