Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Gwiazdy > Anna Czartoryska zaapelowała o wsparcie dla młodych matek. Dziękują jej dziesiątki kobiet
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.06.2022 15:07

Anna Czartoryska zaapelowała o wsparcie dla młodych matek. Dziękują jej dziesiątki kobiet

Anna Czartoryska
fot. instagram.com/annaczartoryska_niemczycka/?hl=pl

Anna Czartoryska-Niemczycka to matka czwórki dzieci, której najmłodsza pociecha przyszła na świat w kwietniu tego roku. Ze względu na to gwiazda postanowiła zaapelować do swoich obserwatorów z prośbą o wsparcie dla wszystkich młodych mam. Wiele kobiet podziękowało jej za ważne słowa.

Czartoryska obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim, jednak pozostaje aktywna w mediach społecznościowych. Jej najnowszy wpis poruszył inne matki i skłonił do wynurzeń. "Czasami zamiast oceniania właśnie potrzebujemy więcej empatii i wsparcia" - wyznała jedna z nich.

Anna Czartoryska zaapelowała o wsparcie dla mam

Anna Czartoryska-Niemczycka razem z mężem Michałem Niemczyckim do tej pory wychowywali córkę Janinę oraz dwóch synów: Ksawerego i Antoniego. Zaledwie kilka tygodni temu do ich grona dołączyła jeszcze jedna pociecha — chłopiec o imieniu Stefan.

Teraz gwiazda szczerze opowiada w mediach społecznościowych o blaskach i cieniach macierzyństwa, a także zmianach, jakie wraz z nim nastąpiły jej w życiu. Okres urlopu macierzyńskiego skłonił ją do rozważań nad losem młodych mam.

- Scrollowanie Instagrama na urlopie macierzyńskim jest jak siedzenie na stacji kolejowej w małym miasteczku, gdzie znajomi machają z okien przejeżdżających pociągów dalekobieżnych otagowanych #secretproject i #lovemyjob do egzotycznych kurortów i światowych metropolii. Wokół przyroda, uśmiech ukochanego dziecka, długie spacery, ale czasami, przy gorszej pogodzie, ta stacja wydaje się być jedyną atrakcją w mieście — zaczęła Czartoryska.

W dalszej części wpisu gwiazda poprosiła o wsparcie dla początkujących mam. Kobiety, które dopiero odnajdują się w tej ważnej roli, potrzebują czasem kogoś bliskiego.

- Więc jeśli macie wokół siebie jakieś młode mamy, zadzwońcie, zapytajcie, czy wszystko ok, wyciągnijcie je na kawę, spacer, potrzymajcie bobaska, żeby mogły zjeść obiad, póki ciepły. Zróbcie im korzystne zdjęcie, przynieście jakiś drobiazg tylko dla nich, dajcie odczuć, że ich pociąg nie odjechał, bo będzie ich jeszcze mnóstwo, do nowych i pięknych miejsc — napisała.

Kobiety dziękują Czartoryskiej

Wiele młodych mam poczuło się poruszonych ważnymi słowami aktorki i postanowiło otworzyć się w komentarzach.

- Piękne. Mama prawie 6 tygodniowej córeczki macha ze wzruszeniem ze swojej stacji. - Mądre słowa. 100 proc. prawdy. - Wzruszyłam się czytając ten post. Jestem samodzielną mamą i mimo wewnętrznej siły czuje są często osamotniona. Czasami zamiast oceniania właśnie potrzebujemy więcej empatii i wsparcia. Dziękuję — czytamy.

Zobacz wpis:

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy: