portalparentingowy.pl
pilne

alphaspirit, canva.com

Apel wiceprezydent stolicy. Będą zmiany w szkołach?

25 Listopada 2021

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

W Warszawie po raz kolejny padł rekord szkół i przedszkoli, które musiały organizować nauczanie zdalne. Ich liczba w środę wyniosła 400 placówek. Wiceprezydent Renata Kaznowska przekonuje do tego, aby zaszczepieni uczniowie nie byli wysyłani do domu i aby dyrekcje placówek nie musiały zapewniać lekcji zdalnych niezaszczepionym uczniom, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną.

W środę 24 listopada odnotowano niemal 28,4 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W związku z tym rekordowo dużo szkół i przedszkoli musiało przejść na lekcje zdalne. W Warszawie zostało całkowicie zamkniętych 13 placówek, a ponad połowa musiała zawiesić nauczanie stacjonarne dla tej części uczniów, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą.

Szkoły w warszawie przechodzą na lekcje zdalne

Całe klasy wysyłane są na lekcje zdalne. Wszyscy uczniowie pozbawiani są nauki w szkole, pomimo tego, że nie każdy z nich jest chory lub objęty kwarantanną. Zgodnie z procedurą, kiedy pojawi się osoba zakażona, dyrektor szkoły ustala grupę osób, która miała z nią kontakt. Następnie przekazuje dane do sanepidu, który nakłada kwarantanne na konkretne osoby. Kwarantannie nie podlegają nauczyciele i zaszczepieni uczniowie.

Rodzice zaszczepionych uczniów ze zdziwieniem zauważają, że ich dzieci mogą chodzić wszędzie, a jedynie do szkoły nie. Podali przykład klasy, w której był jeden niezaszczepiony uczeń, a cała klasa musiała uczyć się zdalnie.

Jessie J

Jessie J poroniła. Przejmujący wpis gwiazdy

CZYTAJ DALEJ

Nowe zalecenia dla dyrektorów szkół

W poniedziałek na wideokonferencji mazowiecki wicekurator oświaty Krzysztof Wiśniewski przekazał dyrektorom szkół nowe zalecenie. Zgodnie z którym mieliby w miarę możliwości uczniom, nieobjętym kwarantanną lub izolacją, zapewniać lekcje stacjonarne, jednocześnie organizując zajęcia zdalne dla uczniów objętych kwarantanną lub izolacją.

– To rekomendacja dopuszczająca możliwość nauki stacjonarnej dla osób nieobjętych kwarantanną lub izolacją domową. Dlaczego? Dlatego, że dotychczas w przypadku pozytywnej opinii inspektora sanitarnego była kierowana na naukę zdalną cała klasa (tryb hybrydowy) lub cała szkoła (tryb zdalny). Teraz po wprowadzeniu tej rekomendacji to dyrektor będzie decydował, w zależności od posiadanych możliwości, o wprowadzeniu nauki stacjonarnej dla uczniów nieobjętych kwarantanną z danej klasy – powiedział Krzysztof Wiśniewski.

Apel o nieorganizowanie zdalnych dla niezaszczepionych

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska wystosowała w tej sprawie pismo do ministra edukacji Przemysława Czarnka, w którym zaproponowała konkretne rozwiązanie. Według niej w rękach dyrekcji placówek powinno być ustalenie, którzy uczniowie są zaszczepieni lub mają zaświadczenie o przebytej chorobie albo negatywny wynik testu. I w razie potrzeby zawieszenie zajęć w klasie lub szkole.

- Uczniowie zaszczepieni, z kontaktu [z zakażoną osobą – przyp. red.], uczą się stacjonarnie. Uczniowie niezaszczepieni, z kontaktu, przechodzą na kwarantannę (w trybie jak dotychczas, we współpracy z sanepidem), bez obowiązku organizacji nauki zdalnej - proponuje wiceprezydent Renata Kaznowska.

nd3000, canva.com

Błędy, których rodzice po kilku latach żałują najbardziej. Lepiej opamiętać się w porę

Czas tak szybko płynie, a dzieci dorastają. Często dopiero po latach rodzice zauważają, że poświęcili im za mało czasu, za mało z nimi rozmawiali, a teraz nawet nie mają zdjęć, żeby powrócić do tamtych chwil... Warto przeczytać, czego najczęściej żałują rodzice i nie uczyć się na własnych błędach.

Zobacz galerię >

Cofnijmy się do przeszłości. Jak dobrze znasz się na bajkach?

Pytanie 1 z 3

W jakiej bajce główną bohaterką jest Tosia?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Wiceminister zdrowia o szczepieniach 5-latków

  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Informujemy, komu należą się pieniądze

  • Minister Edukacji i Nauki ogłosił zmiany w szkołach. Wzrośnie subwencja oświatowa

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Tagi:

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >