Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przedszkolak > Babcia doniosła na rodziców. Przed policją próbowali uciekać przez balkon
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 13.12.2023 15:08

Babcia doniosła na rodziców. Przed policją próbowali uciekać przez balkon

pijani rodzice uciekali z dzieckiem przez balkon
Fot. policja.gov

Nocna interwencja w jednym z mieszkań na warszawskim Targówku wprawiła policjantów w osłupienie. Kiedy w nocy 13 grudnia 2023 roku zjawili się na wezwanie zaniepokojonej babci, zobaczyli rodziców, którzy przez balkon próbowali uciec z dzieckiem z domu.

Około godziny 1:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o trzylatku, który co prawda przebywa w domu pod opieką rodziców, jednak mocno płacze. Na policję zadzwoniła babcia dziecka.

Na rodziców dziecka doniosła babcia

Kobieta poinformowała dyspozytora, że martwi się o swojego wnuka, który strasznie płakał, gdy rozmawiała z córką przez telefon. Był środek nocy. Policjanci bezzwłocznie udali się pod wskazany adres.

Gdy podjechali pod blok, w którym mieszkał rodzina, zamarli. Najpierw dzwonili domofonem, gdzie usłyszeli bełkotliwy głos, jednak nikt nie chciał ich wpuścić, słyszeli też piskliwy, choć ściszony płacz dziecka.  Po chwili jednak zobaczyli coś przerażającego 34-latka i jej 54-letni partner wraz z trzyletnim dzieckiem próbowali uciec z domu przez balkon zlokalizowanego na parterze budynku mieszkania. Na szczęście funkcjonariusze udaremnili ich zamiar. Rodzice trafili do izby zatrzymać, a głodny maluch pod opiekę babci.

Kopia – Marta L - 2023-12-13T144430.910.jpg
Wikipedia Commons

Nocna libacja w najgorszym wydaniu

Gdy policjanci weszli do mieszkania, stało się jasne, że ich interwencja przerwała rodzicom trzylatka imprezę. W mieszkaniu panował nieład, walały się butelki po alkoholu i niedopałki. W kąciku zabaw dziecka leżało potłuczone szkło.

Na miejscu wkrótce zjawiła się babcia dziecka, która wcześniej doniosła na nieodpowiedzialnych rodziców. Chłopiec na jej widok bardzo się ucieszył i powiedział, że jest głodny. Kobieta zajęła się maluchem, jej córka, wraz z partnerem trafiła do izby zatrzymań. Tam przebadano ich na obecność alkoholu.

Udaremniona próba ucieczki

Gdy rodzice próbowali wraz z dzieckiem uciekać z mieszkania przez balkon, chłopiec miał na sobie tylko piżamkę, cienką kurteczkę i klapki. W nocy w Warszawie był lekki mróz. Rodzice odpowiedzą za narażenie dziecka na zagrożenie życia lub zdrowia, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Badanie alkomatem wykazało po 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu zarówno u 34-latki, jak i 54-latka. Nim usłyszą oficjalne zarzuty, muszą wytrzeźwieć, dziecko pozostaje pod opieką babci.

Zobacz także:

Pijane przedszkolanki opiekowały się dziećmi. Interweniowała policja

Stanął w obronie matki i rodzeństwa. 12-latek może trafić do poprawczaka

Wstrząsająca interwencja w Chełmie. Policjantów zmroził widok dzieci

10 gier planszowych na świąteczne wieczory w rodzinnym gronie
gry planszowe na prezent Rebel
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla wielu z nas okazją do spotkań z najbliższymi. Przy wspólnym stole zasiądą przedstawiciele różnych pokoleń, by wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas. To świetna okazja, by lepiej się poznać i zintegrować, a w rezultacie jeszcze bardziej do siebie zbliżyć.Jeśli potrzebujesz rozrywki odpowiedniej dla osób w różnym wieku, która świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek (od święta, ale nie tylko!), wybierz nowoczesne gry planszowe. Pozwolą one na spędzenie wartościowego czasu z najbliższymi, świetnie sprawdzą się też jako elegancki prezent. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 10 najpopularniejszych tytułów – zarówno wśród nowości, jak i współczesnych klasyków. Poniżej znajdziesz listę wraz z krótkimi opisami. 
Czytaj dalej
Przedszkole wprowadziło zakaz dla rodziców. Większości zrobiło się wstyd
Zakaz używania telefonów w przedszkolu
Szykujemy królewskie szaty i futrzaste kamizelki - Jasełka zbliżają się wielkimi krokami. To jedno z najważniejszych wydarzeń w przedszkolnym kalendarzu. Dzieci już od jesieni przygotowują choreografię, uczą się swoich ról i kolęd. To dla nich ważne, żeby tego dnia, gdy już staną na scenie, mama i tata byli z nimi i byli w pełni skupieni na ich występie. Z tym bywa różnie. Żeby nie psuć dziecięcych wspomnień, niektóre przedszkola wprowadziły zakaz dla rodziców i szczerze? Wszystkie placówki w kraju powinny iść za ich przykładem.
Czytaj dalej