portalparentingowy.pl
zima

fot. MiloszGuzowski, canva.com

Babcia doniosła na wnuczkę. Miała przykry powód

27 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

W Złotowie babcia doniosła policji na swoją wnuczkę, która będąc pod wpływem alkoholu, zajmowała się synem. Policja po odnalezieniu matki i dziecka, stwierdziła, że trzylatek jest przemarznięty, a matka pijana. Sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego.

We wtorek 7 grudnia do złotowskiej policji wpłynęło zgłoszenie. Starsza kobieta powiadomiła funkcjonariuszy o sprawie trzyletniego dziecka. Chłopiec był pod opieką swojej mamy i wnuczki zgłaszającej.

Pijana matka z dzieckiem

Kobieta wyjaśniła, że wnuczka przyprowadziła do niej syna około południa. Babcia zajmowała się nim w swoim mieszkaniu, a w tym czasie matka dziecka była na spotkaniu z koleżanką. Po swojego syna przyszła około północy.

Babcia nie chciała jednak zgodzić się na to, aby matka zabrała dziecko, ponieważ uznała, że jest za późno, na dworze był mróz, a poza tym stwierdziła, że wnuczka jest pod wpływem alkoholu. Między kobietami wywiązała się awantura, a w końcu matka dziecka postawiła na swoim i zabrała je siłą.

Kasia Krupa

Znana z "Tańca z gwiazdami" Katarzyna Krupa urodziła, wybrała piękne imię dla dziecka

CZYTAJ DALEJ

Dziecko było przemarznięte

Po przyjęciu zgłoszenia policjanci odnaleźli młodą kobietę z synem. Stwierdzili, że chłopiec był przemarznięty i zabrali go do radiowozu, gdzie okryli go kurtka. Zauważyli także, że matka małoletniego rzeczywiście była pod wpływem alkoholu.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 22-latka miała prawie 1,5 promila alkoholu. Jej sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny w Złotowie, a dziecko trafiło pod opiekę rodziny.

Ojciec dziecka powiadomił policję

Do podobnej sytuacji doszło rok temu w Brusach. Tamtejsi policjanci interweniowali wobec matki 8-letniego chłopca, która zajmowała się nim, będąc pod wpływem alkoholu. W tym wypadku zgłoszenia na policję także dokonała bliska osoba. Był to ojciec dziecka, którego wcześniej zaalarmował o całej sytuacji jego syn.

Kiedy policja przybyła na miejsce zdarzenia, nikt nie otwierał drzwi. Do pomocy zostali wezwani strażacy, którzy weszli do mieszkania siłą. Była w nim zarówno kobieta jak i jej syn. Funkcjonariusze przebadali 32-latkę alkomatem, który pokazał, że miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Chłopiec został przekazany pod opiekę ojca, a nietrzeźwej może grozić kara nawet 5 lat więzienia.

Tak wyglądają pokoje dzieci gwiazd. Część z nich robi duże wrażenie

Jesteście ciekawi, jak wyglądają pokoje dzieci gwiazd? Część maluchów sypia w naprawdę luksusowych warunkach. Celebryci nie oszczędzają na swoich pociechach. Przekonajcie się, w jakich pomieszczeniach sypiają dzieci Małgosi Rozenek, Anny Lewandowskiej i innych! Różnice pomiędzy pokojami są ogromne!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz dzieciństwo? Co to za zabawa:

Pytanie 1 z 5

Dwie paletki i piłeczka:

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Kiedy będą ferie zimowe 2022?

  • Jej mąż umierał, gdy rodziła dziecko. Nagle podjęła desperacką decyzję

  • Córka poinformowała tatę o dziwnym zachowaniu mamy. Zamontował ukrytą kamerę

Źródło: o2.pl, se.pl, chojnice.policja.gov.pl

Tagi:

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Dziecko

Studenci nagrali audiobooki dla dzieci z Ukrainy. Poruszający gest

Czytaj więcej >

Dziecko

Kim jest gwiezdne dziecko? Tajemnicze określenie skrywa wielką tragedię

Czytaj więcej >

Dziecko

Wyjątkowo inteligentne dziecko rozpoznasz po 5 cechach

Czytaj więcej >

Dziecko

Jak oswoić dziecko z tematem niepełnosprawności? Praktyczny savoir-vivre

Czytaj więcej >

Dziecko

Jak nazywano dzieci 100 lat temu? Niektóre wybory mogą zaskoczyć

Czytaj więcej >

Dziecko

4 pytania, które powinna zadać sobie każda kobieta planująca dziecko

Czytaj więcej >